Profily

Lenka Lhotská Olga Štěpánková Daniela Filipiová
Vedoucí oddělení vědy, výzkumu a zahraničních styků Vedoucí skupiny přírodou inspirovaných technologií absolventka ČVUT, bývalá ministryně zdravotnictví
Senta Čermáková Lucia Hladná Klára Štrausová
absolventka ČVUT, mezinárodní marketingová ředitelka Hewlett-Packard absolventka ČVUT, autorka domu pro 21. století absolventka ČVUT
Carly Fiorina Vendula Šafářová Irena Prášilová
generální ředitelka, Hewlett Packard absolventka ČVUT, architektka studia Allied Architects v Šanghaji Absolventka ČVUT, provozní ředitelka MSD IT Global Innovation Center
Novinky

My, holky z techniky
23. 4. 2015  
Již brzy se můžete na našich stránkách těšit na malou sérii rozhovorů „My, holky z techniky“. Představíme vám slečny, které zvládají nejen studium některé z fakult ČVUT, ale i spoustu dalších aktivit, o kterých vám rády povědí víc.
Jak zvládá život v česku Dalva, sympatická felačka z Paraguaye? To se dozvíte v prvním rozhovoru, který pro Vás chystáme již za několik dní!
Barbora Stunová: Od báboviček na pískovišti k „bábovičkám“ z hořčíku
5. 7. 2011   Koho by napadlo, že na takovém špinavém a zaprášeném místě, jako je slévárna - formovna, najdeme tak půvabnou mladou dámu. Řeč je o Ing. Barboře Bryksí Stunové, která se na Ústavu strojírenské technologie Fakulty strojní ČVUT, zabývá technologií slévání.
Stavařky z ČVUT zabodovaly na mezinárodní soutěži
23. 6. 2011   19. května se na Technické univerzitě v Košicích konal již 12. ročník Mezinárodního kola Studentské vědecké odborné činnosti (SVOČ) stavebních fakult ČR a SR. Pojď se s námi podívat, jakých úspěchů na něm dosáhli studenti a především studentky Fakulty Stavební ČVUT.
Od plavání k architektuře
29. 4. 2011   Vítězkou Olomouckého kola Hrdiny roku 2010 se stala teprve osmnáctiletá plavkyně Anna Hladká. Tato nadaná sportovkyně má za sebou už více úspěchů, například zlatou medaili z mistrovství republiky handicapovaných plavců a 3 bronzové medaile z loňského mistrovství světa handicapovaných juniorů. Vedle sportu se Anna věnuje například fotografování a v budoucnu by ráda studovala bytovou architekturu.
Rosina Kašičková: Extrémní parašutistka, Pilot
31. 3. 2011   Rosina (24 let) je doktorandka na Ústavu letecké dopravy Fakulty dopravní ČVUT, obchodní pilot letounů, pilot ULL, instruktorka parašutismu, řídící seskoků, parašutistka v disciplínách freestyle za volného pádu a létání na vysoce výkonných padácích (celkový nálet letouny: 320h+, počet seskoků z letadla: 2300+).


Veronika Petříková: Se zakoukala do Fakulty informačních technologií ČVUT

Veronika (23) je v prváku na Fakultě informačních technologií na ČVUT. Po střední její cesta nevedla rovnou na ČVUT. Veronika kromě studia informatiky na FIT studuje ještě Informatický obor na Vysoké škole ekonomické v Praze, a to už třetí rok.
Proč ses rozhodla studovat informatiku na ČVUT? Musím přiznat, že moje cesta k informačním technologiím nebyla jasně cílená. Chtěla jsem zkusit něco nového a do oka mi padla právě škola, na které se informatika učí. Řekla jsem si, že to jen zkusím a v nejhorším přejdu na jiný obor. Do té doby jsem se o informatiku v podstatě nezajímala – programování a spoustu dalších věcí jsem viděla víceméně poprvé. Stalo se ale to, co asi nikdo v mém okolí neočekával – obor mě začal moc bavit a teď si nedovedu představit, že bych dělala jiný. Proč kromě VŠE ještě ČVUT? Předměty ekonomie, co máme na VŠE, mě tolik nezaujaly. Chtěla jsem změnu, a tak jsem šla na ČVUT. Mým cílem bylo dozvědět se víc z oblasti informačních technologií. Škola mě hodně zaujala, a i když dělat ČVUT a VŠE najednou je náročné, informatiky se rozhodně nevzdám. Necítíš se mezi tolika kluky nesvá? Je fakt, že na fakultě nepotkávám moc holek, ale i tak si myslím, že tu člověk může najít spoustu kamarádů. Je hromada příležitostí. Já jsem například s jedním ze spolužáků – Michalem Rochem organizovala Welcome party semestru. Hrozně mě to bavilo a taky potěšilo, jak úspěšně akce dopadla. Už se těším na příští rok a na nové prváky. Osobně si myslím, že to je fajn příležitost, jak poznat nové lidi, na který jinak těžko narazíš. Tvoje plány na FIT a ČVUT do budoucna? Určitě bych ráda během magisterského programu vycestovala v rámci výměnného programu Erasmus Mundus do zahraničí. Myslím, že je to super zkušenost. Teď se ale musím soustředit na školu - čeká mě totiž na VŠE psaní bakalářky. Co bys vzkázala holkám na závěr? Holky, nebojte se a běžte na FIT :o).
Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.