Profily

Eva Jiřičná Lenka Lhotská Olga Štěpánková
Absolventka ČVUT, světoznámá architektka a designerka Vedoucí oddělení vědy, výzkumu a zahraničních styků Vedoucí skupiny přírodou inspirovaných technologií
Daniela Filipiová Senta Čermáková Lucia Hladná
absolventka ČVUT, bývalá ministryně zdravotnictví absolventka ČVUT, mezinárodní marketingová ředitelka Hewlett-Packard absolventka ČVUT, autorka domu pro 21. století
Klára Štrausová Carly Fiorina Vendula Šafářová
absolventka ČVUT generální ředitelka, Hewlett Packard absolventka ČVUT, architektka studia Allied Architects v Šanghaji
Novinky

My, holky z techniky
23. 4. 2015  
Již brzy se můžete na našich stránkách těšit na malou sérii rozhovorů „My, holky z techniky“. Představíme vám slečny, které zvládají nejen studium některé z fakult ČVUT, ale i spoustu dalších aktivit, o kterých vám rády povědí víc.
Jak zvládá život v česku Dalva, sympatická felačka z Paraguaye? To se dozvíte v prvním rozhovoru, který pro Vás chystáme již za několik dní!
Barbora Stunová: Od báboviček na pískovišti k „bábovičkám“ z hořčíku
5. 7. 2011   Koho by napadlo, že na takovém špinavém a zaprášeném místě, jako je slévárna - formovna, najdeme tak půvabnou mladou dámu. Řeč je o Ing. Barboře Bryksí Stunové, která se na Ústavu strojírenské technologie Fakulty strojní ČVUT, zabývá technologií slévání.
Stavařky z ČVUT zabodovaly na mezinárodní soutěži
23. 6. 2011   19. května se na Technické univerzitě v Košicích konal již 12. ročník Mezinárodního kola Studentské vědecké odborné činnosti (SVOČ) stavebních fakult ČR a SR. Pojď se s námi podívat, jakých úspěchů na něm dosáhli studenti a především studentky Fakulty Stavební ČVUT.
Od plavání k architektuře
29. 4. 2011   Vítězkou Olomouckého kola Hrdiny roku 2010 se stala teprve osmnáctiletá plavkyně Anna Hladká. Tato nadaná sportovkyně má za sebou už více úspěchů, například zlatou medaili z mistrovství republiky handicapovaných plavců a 3 bronzové medaile z loňského mistrovství světa handicapovaných juniorů. Vedle sportu se Anna věnuje například fotografování a v budoucnu by ráda studovala bytovou architekturu.
Rosina Kašičková: Extrémní parašutistka, Pilot
31. 3. 2011   Rosina (24 let) je doktorandka na Ústavu letecké dopravy Fakulty dopravní ČVUT, obchodní pilot letounů, pilot ULL, instruktorka parašutismu, řídící seskoků, parašutistka v disciplínách freestyle za volného pádu a létání na vysoce výkonných padácích (celkový nálet letouny: 320h+, počet seskoků z letadla: 2300+).


V nohách má už tisíc mil

A opět se podíváme za sportem, tentokrát za čtyřiadvacetiletou mílařkou Terezou Čapkovou z Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT. Na práci toho má opravdu hodně, ale to jí vůbec nevadí, čím méně nudy, tím lépe jí to běhá.

Mladá Tereza Čapková vystudovala obor ortotika, který se zabývá umělými částmi těla, na Fakultě tělesné výchovy a sportu UK, kde prvním rokem i vyučuje. K tomu si ještě přibrala obor systémová integrace procesů ve zdravotnictví na ČVUT, což si můžeš představit jako takového manažera ve zdravotnických zařízeních. Původně Tereza chtěla při atletice studovat medicínu, ale po roce zjistila, že to nejde skloubit, proto se vydala touto cestou.

V budoucnu by se upovídaná běžkyně chtěla věnovat zmíněné ortotice, třeba si založit vlastní firmu s protézami. Tohle všechno je ale ještě hodně vzdálená budoucnost. Nejdříve by ráda zkusila doktorandské studium na FTVS a určitě, pokud zdraví a výkonnost dovolí, by se dále věnovala atletice profesionálně.

Asi největší úspěch v poslední době slavila Tereza Čapková na mistrovství Evropy v Helsinkách, kde si doběhla pro sedmé místo. Na domácí scéně ovšem tato několikanásobná mistryně ČR vévodí. Na tratích 800 a 1500m v juniorské i seniorské kategorii si za posledních šest let vyběhala už několik zlatých a stříbrných medailí. Další velkou zkouškou pro ni budou určitě letní olympijské hry v Londýně, kde změří síly se světovou mílařskou špičkou.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.