Profily

Ľubomíra Balková Dana Drábová Marcela Fejtová
Teoretická matematička, Odborná asistentka na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT jaderná fyzička, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Vedoucí vývojového týmu, Počítač ovládaný pouhým okem
Kateřina Sakařová Eva Jiřičná Lenka Lhotská
staví a projektuje tunely od Islandu přes Londýn až po Hong Kong Absolventka ČVUT, světoznámá architektka a designerka Vedoucí oddělení vědy, výzkumu a zahraničních styků
Olga Štěpánková Daniela Filipiová Senta Čermáková
Vedoucí skupiny přírodou inspirovaných technologií absolventka ČVUT, bývalá ministryně zdravotnictví absolventka ČVUT, mezinárodní marketingová ředitelka Hewlett-Packard
Novinky

My, holky z techniky
23. 4. 2015  
Již brzy se můžete na našich stránkách těšit na malou sérii rozhovorů „My, holky z techniky“. Představíme vám slečny, které zvládají nejen studium některé z fakult ČVUT, ale i spoustu dalších aktivit, o kterých vám rády povědí víc.
Jak zvládá život v česku Dalva, sympatická felačka z Paraguaye? To se dozvíte v prvním rozhovoru, který pro Vás chystáme již za několik dní!
Barbora Stunová: Od báboviček na pískovišti k „bábovičkám“ z hořčíku
5. 7. 2011   Koho by napadlo, že na takovém špinavém a zaprášeném místě, jako je slévárna - formovna, najdeme tak půvabnou mladou dámu. Řeč je o Ing. Barboře Bryksí Stunové, která se na Ústavu strojírenské technologie Fakulty strojní ČVUT, zabývá technologií slévání.
Stavařky z ČVUT zabodovaly na mezinárodní soutěži
23. 6. 2011   19. května se na Technické univerzitě v Košicích konal již 12. ročník Mezinárodního kola Studentské vědecké odborné činnosti (SVOČ) stavebních fakult ČR a SR. Pojď se s námi podívat, jakých úspěchů na něm dosáhli studenti a především studentky Fakulty Stavební ČVUT.
Od plavání k architektuře
29. 4. 2011   Vítězkou Olomouckého kola Hrdiny roku 2010 se stala teprve osmnáctiletá plavkyně Anna Hladká. Tato nadaná sportovkyně má za sebou už více úspěchů, například zlatou medaili z mistrovství republiky handicapovaných plavců a 3 bronzové medaile z loňského mistrovství světa handicapovaných juniorů. Vedle sportu se Anna věnuje například fotografování a v budoucnu by ráda studovala bytovou architekturu.
Rosina Kašičková: Extrémní parašutistka, Pilot
31. 3. 2011   Rosina (24 let) je doktorandka na Ústavu letecké dopravy Fakulty dopravní ČVUT, obchodní pilot letounů, pilot ULL, instruktorka parašutismu, řídící seskoků, parašutistka v disciplínách freestyle za volného pádu a létání na vysoce výkonných padácích (celkový nálet letouny: 320h+, počet seskoků z letadla: 2300+).


Úspěšné absolventky ČVUT v Praze

Absolventky ČVUT opět ukázaly, že se ve světě práce rozhodně neztratí a nezáleží ani na tom, zda od konce jejich studia uběhlo dvacet či deset let, nebo dokonce pouhý rok. V trojlístku úspěšných žen tentokrát najdeš architektku Pavlu Melkovou, lektorku účetního výkaznictví Alici Šrámkovou a marketingovou ředitelku Ivanu Šedivou.

Pavla Melková

Pavla Melková v loňském roce úspěšně dokončila doktorské studium na Fakultě architektury ČVUT v Praze. Při studiu pracovala ve státním podniku Obnova památek, který roku 1990 opustila a společně s architektem Miroslavem Cikánkem založila ateliér MCA, kde působí dodnes. Je také držitelkou Národní ceny za architekturu Grand Prix 2012 a chlubit se nyní může i pozicí vedoucí nové kanceláře veřejného prostoru při Útvaru rozvoje hlavního města Prahy.

Alice Šrámková

Alice Šrámková od konce studia na Fakultě stavební ČVUT v Praze vystřídala hodně povolání. Během deseti let pracovala na oddělení auditu v Price Waterhouse, poté jako finanční manažerka v Xeroxu a také jako metodička účetnictví a výkaznictví v ČSA. U účetnictví už Alice zůstala a nyní působí jako lektorka v oblasti IFRS (Mezinárodní standardy účetního výkaznictví) a zároveň je členkou Národní účetní rady a nově také předsedkyní Komory certifikovaných účetních.

Ivana Šedivá

Ivana Šedivá je také absolventkou ČVUT v Praze a navíc získala titul MBA na Rochester Institute of Technology. Za sebou má už dlouholeté zkušenosti z oblasti rychloobrátkového spotřebního zboží a retailu. Jako marketingová ředitelka působila ve velkých firmách Johnson & Johnson, Tesco, Ahold a OBI. Nyní se stará o oblast marketingu ve společnosti McDonald´s.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.