Profily

Olga Štěpánková Daniela Filipiová Senta Čermáková
Vedoucí skupiny přírodou inspirovaných technologií absolventka ČVUT, bývalá ministryně zdravotnictví absolventka ČVUT, mezinárodní marketingová ředitelka Hewlett-Packard
Lucia Hladná Klára Štrausová Carly Fiorina
absolventka ČVUT, autorka domu pro 21. století absolventka ČVUT generální ředitelka, Hewlett Packard
Vendula Šafářová Irena Prášilová Markéta Pokorná
absolventka ČVUT, architektka studia Allied Architects v Šanghaji Absolventka ČVUT, provozní ředitelka MSD IT Global Innovation Center Absolventka Fakulty stavební ČVUT, doktorát na univerzitě v Hamburku, členka polární vědecké expedice.
Novinky

My, holky z techniky
23. 4. 2015  
Již brzy se můžete na našich stránkách těšit na malou sérii rozhovorů „My, holky z techniky“. Představíme vám slečny, které zvládají nejen studium některé z fakult ČVUT, ale i spoustu dalších aktivit, o kterých vám rády povědí víc.
Jak zvládá život v česku Dalva, sympatická felačka z Paraguaye? To se dozvíte v prvním rozhovoru, který pro Vás chystáme již za několik dní!
Barbora Stunová: Od báboviček na pískovišti k „bábovičkám“ z hořčíku
5. 7. 2011   Koho by napadlo, že na takovém špinavém a zaprášeném místě, jako je slévárna - formovna, najdeme tak půvabnou mladou dámu. Řeč je o Ing. Barboře Bryksí Stunové, která se na Ústavu strojírenské technologie Fakulty strojní ČVUT, zabývá technologií slévání.
Stavařky z ČVUT zabodovaly na mezinárodní soutěži
23. 6. 2011   19. května se na Technické univerzitě v Košicích konal již 12. ročník Mezinárodního kola Studentské vědecké odborné činnosti (SVOČ) stavebních fakult ČR a SR. Pojď se s námi podívat, jakých úspěchů na něm dosáhli studenti a především studentky Fakulty Stavební ČVUT.
Od plavání k architektuře
29. 4. 2011   Vítězkou Olomouckého kola Hrdiny roku 2010 se stala teprve osmnáctiletá plavkyně Anna Hladká. Tato nadaná sportovkyně má za sebou už více úspěchů, například zlatou medaili z mistrovství republiky handicapovaných plavců a 3 bronzové medaile z loňského mistrovství světa handicapovaných juniorů. Vedle sportu se Anna věnuje například fotografování a v budoucnu by ráda studovala bytovou architekturu.
Rosina Kašičková: Extrémní parašutistka, Pilot
31. 3. 2011   Rosina (24 let) je doktorandka na Ústavu letecké dopravy Fakulty dopravní ČVUT, obchodní pilot letounů, pilot ULL, instruktorka parašutismu, řídící seskoků, parašutistka v disciplínách freestyle za volného pádu a létání na vysoce výkonných padácích (celkový nálet letouny: 320h+, počet seskoků z letadla: 2300+).


Úspěšné absolventky ČVUT v Praze

Absolventky ČVUT opět ukázaly, že se ve světě práce rozhodně neztratí a nezáleží ani na tom, zda od konce jejich studia uběhlo dvacet či deset let, nebo dokonce pouhý rok. V trojlístku úspěšných žen tentokrát najdeš architektku Pavlu Melkovou, lektorku účetního výkaznictví Alici Šrámkovou a marketingovou ředitelku Ivanu Šedivou.

Pavla Melková

Pavla Melková v loňském roce úspěšně dokončila doktorské studium na Fakultě architektury ČVUT v Praze. Při studiu pracovala ve státním podniku Obnova památek, který roku 1990 opustila a společně s architektem Miroslavem Cikánkem založila ateliér MCA, kde působí dodnes. Je také držitelkou Národní ceny za architekturu Grand Prix 2012 a chlubit se nyní může i pozicí vedoucí nové kanceláře veřejného prostoru při Útvaru rozvoje hlavního města Prahy.

Alice Šrámková

Alice Šrámková od konce studia na Fakultě stavební ČVUT v Praze vystřídala hodně povolání. Během deseti let pracovala na oddělení auditu v Price Waterhouse, poté jako finanční manažerka v Xeroxu a také jako metodička účetnictví a výkaznictví v ČSA. U účetnictví už Alice zůstala a nyní působí jako lektorka v oblasti IFRS (Mezinárodní standardy účetního výkaznictví) a zároveň je členkou Národní účetní rady a nově také předsedkyní Komory certifikovaných účetních.

Ivana Šedivá

Ivana Šedivá je také absolventkou ČVUT v Praze a navíc získala titul MBA na Rochester Institute of Technology. Za sebou má už dlouholeté zkušenosti z oblasti rychloobrátkového spotřebního zboží a retailu. Jako marketingová ředitelka působila ve velkých firmách Johnson & Johnson, Tesco, Ahold a OBI. Nyní se stará o oblast marketingu ve společnosti McDonald´s.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.