Profily

Lenka Lhotská Olga Štěpánková Daniela Filipiová
Vedoucí oddělení vědy, výzkumu a zahraničních styků Vedoucí skupiny přírodou inspirovaných technologií absolventka ČVUT, bývalá ministryně zdravotnictví
Senta Čermáková Lucia Hladná Klára Štrausová
absolventka ČVUT, mezinárodní marketingová ředitelka Hewlett-Packard absolventka ČVUT, autorka domu pro 21. století absolventka ČVUT
Carly Fiorina Vendula Šafářová Irena Prášilová
generální ředitelka, Hewlett Packard absolventka ČVUT, architektka studia Allied Architects v Šanghaji Absolventka ČVUT, provozní ředitelka MSD IT Global Innovation Center
Novinky

My, holky z techniky
23. 4. 2015  
Již brzy se můžete na našich stránkách těšit na malou sérii rozhovorů „My, holky z techniky“. Představíme vám slečny, které zvládají nejen studium některé z fakult ČVUT, ale i spoustu dalších aktivit, o kterých vám rády povědí víc.
Jak zvládá život v česku Dalva, sympatická felačka z Paraguaye? To se dozvíte v prvním rozhovoru, který pro Vás chystáme již za několik dní!
Barbora Stunová: Od báboviček na pískovišti k „bábovičkám“ z hořčíku
5. 7. 2011   Koho by napadlo, že na takovém špinavém a zaprášeném místě, jako je slévárna - formovna, najdeme tak půvabnou mladou dámu. Řeč je o Ing. Barboře Bryksí Stunové, která se na Ústavu strojírenské technologie Fakulty strojní ČVUT, zabývá technologií slévání.
Stavařky z ČVUT zabodovaly na mezinárodní soutěži
23. 6. 2011   19. května se na Technické univerzitě v Košicích konal již 12. ročník Mezinárodního kola Studentské vědecké odborné činnosti (SVOČ) stavebních fakult ČR a SR. Pojď se s námi podívat, jakých úspěchů na něm dosáhli studenti a především studentky Fakulty Stavební ČVUT.
Od plavání k architektuře
29. 4. 2011   Vítězkou Olomouckého kola Hrdiny roku 2010 se stala teprve osmnáctiletá plavkyně Anna Hladká. Tato nadaná sportovkyně má za sebou už více úspěchů, například zlatou medaili z mistrovství republiky handicapovaných plavců a 3 bronzové medaile z loňského mistrovství světa handicapovaných juniorů. Vedle sportu se Anna věnuje například fotografování a v budoucnu by ráda studovala bytovou architekturu.
Rosina Kašičková: Extrémní parašutistka, Pilot
31. 3. 2011   Rosina (24 let) je doktorandka na Ústavu letecké dopravy Fakulty dopravní ČVUT, obchodní pilot letounů, pilot ULL, instruktorka parašutismu, řídící seskoků, parašutistka v disciplínách freestyle za volného pádu a létání na vysoce výkonných padácích (celkový nálet letouny: 320h+, počet seskoků z letadla: 2300+).


Stipendium Otevřené informatiky nejen pro dívky

Určitě si pamatuješ, že na studijním programu Otevřená informatika na Fakultě elektrotechnické ČVUT bylo vypsáno speciální stipendium pro nadané dívky. Letos čeká stipendium i na tři chlapce s nejlepším výsledkem testu SCIO z matematiky. Jak na tuhle novinku reagovaly talentované stipendistky a nejen to, se dozvíš v naší minisérii rozhovorů se šesti studentkami OI.

Jako první ti představujeme 21letou Terezu Soukupovou. Vystudovala Gymnázium v České Třebové a nyní se v rámci programu OI věnuje oboru Informatika a počítačové vědy. V zimě ji potkáš v lyžařské škole nebo na svahu, protože miluje freeskiing, a v létě třeba na stěně, venku s foťákem v ruce či někde na festivalu.

Jedna z všetečných otázek byla samozřejmě, jak ji ovlivnila informace o stipendiu, když si vybírala vysokou školu? Prý vůbec, byl to pro ni spíš příjemný bonus. Původně se hlásila na Fakultu architektury ČVUT, ale nepodařily se jí talentovky a nyní je za to šťastná. Informatika ji chytla. Sama tvrdí, že studium je stejně těžké jak pro kluky, tak pro holky a na studium programu OI s nadšením láká i další holky.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.