Profily

Lenka Lhotská Olga Štěpánková Daniela Filipiová
Vedoucí oddělení vědy, výzkumu a zahraničních styků Vedoucí skupiny přírodou inspirovaných technologií absolventka ČVUT, bývalá ministryně zdravotnictví
Senta Čermáková Lucia Hladná Klára Štrausová
absolventka ČVUT, mezinárodní marketingová ředitelka Hewlett-Packard absolventka ČVUT, autorka domu pro 21. století absolventka ČVUT
Carly Fiorina Vendula Šafářová Irena Prášilová
generální ředitelka, Hewlett Packard absolventka ČVUT, architektka studia Allied Architects v Šanghaji Absolventka ČVUT, provozní ředitelka MSD IT Global Innovation Center
Novinky

My, holky z techniky
23. 4. 2015  
Již brzy se můžete na našich stránkách těšit na malou sérii rozhovorů „My, holky z techniky“. Představíme vám slečny, které zvládají nejen studium některé z fakult ČVUT, ale i spoustu dalších aktivit, o kterých vám rády povědí víc.
Jak zvládá život v česku Dalva, sympatická felačka z Paraguaye? To se dozvíte v prvním rozhovoru, který pro Vás chystáme již za několik dní!
Barbora Stunová: Od báboviček na pískovišti k „bábovičkám“ z hořčíku
5. 7. 2011   Koho by napadlo, že na takovém špinavém a zaprášeném místě, jako je slévárna - formovna, najdeme tak půvabnou mladou dámu. Řeč je o Ing. Barboře Bryksí Stunové, která se na Ústavu strojírenské technologie Fakulty strojní ČVUT, zabývá technologií slévání.
Stavařky z ČVUT zabodovaly na mezinárodní soutěži
23. 6. 2011   19. května se na Technické univerzitě v Košicích konal již 12. ročník Mezinárodního kola Studentské vědecké odborné činnosti (SVOČ) stavebních fakult ČR a SR. Pojď se s námi podívat, jakých úspěchů na něm dosáhli studenti a především studentky Fakulty Stavební ČVUT.
Od plavání k architektuře
29. 4. 2011   Vítězkou Olomouckého kola Hrdiny roku 2010 se stala teprve osmnáctiletá plavkyně Anna Hladká. Tato nadaná sportovkyně má za sebou už více úspěchů, například zlatou medaili z mistrovství republiky handicapovaných plavců a 3 bronzové medaile z loňského mistrovství světa handicapovaných juniorů. Vedle sportu se Anna věnuje například fotografování a v budoucnu by ráda studovala bytovou architekturu.
Rosina Kašičková: Extrémní parašutistka, Pilot
31. 3. 2011   Rosina (24 let) je doktorandka na Ústavu letecké dopravy Fakulty dopravní ČVUT, obchodní pilot letounů, pilot ULL, instruktorka parašutismu, řídící seskoků, parašutistka v disciplínách freestyle za volného pádu a létání na vysoce výkonných padácích (celkový nálet letouny: 320h+, počet seskoků z letadla: 2300+).


Šárka Procházková: Stáž ve Skotsku nakopla mou kariéru

Šárka si náležitě užila studia na ČVUT. Kromě toho, že se věnovala oblasti, co jí ve škole bavila, stíhala i fůru věcí kolem. Zapojovala se studenstkých projektů na univerzitě - do dobrovolnické organizace, kde pomáhala zahraničním studentům, pořádala i cool akce přes léto a zimu pro český studenty, známý pod názvem Technická přestávka.

Jaký obor jsi studovala na ČVUT a co si pod ním můžeme představit?

Vystudovala jsem obor Technika prostředí na Fakultě strojní ČVUT. Co by sis pod pojmem Technika prostředí měla představit? Učíš se hlavně o větrání, třeba o klimatizaci, a vytápění různých obytných i neodbytných prostor.

 

O čem jsou klíčové předměty tohohle oboru?

Ve většině předmětů zkoumáš vlastnosti vzduchu a možnosti jeho úprav. Pak taky související problémy jako jsou například regulace, izolace nebo hluk zařízení. No a samozřejmě na fakultě se nezapomíná ani na velký téma současnosti, na alternativní zdroje energie a nízko-energetickou výstavbu.

Proč jsem si vybrala takový obor?

Odpověď je jednoduchá. Šla jsem ve stopách svého táty. Po střední jsem nevěděla, kam dál. Oba mí rodiče vystudovali strojárnu na ČVUT. Já jsem nechtěla mít nic společnýho s humanitní oblastí, tak jsem šla na Fakultu strojní taky :). Když jsem se měla rozhodnout o oboru, dala jsem na tátovu radu a zvolila jsem ten jeho. Dobře jsem udělala, v dnešní době má opravdu velký potenciál.

Využila jsi během studia nabídku zahraniční stáže?

Ve čtvrťáku jsem se rozhodla vyrazit na studijní pobyt do Skotska. Jmenovitě na Strathclyde University v Glasgow, která úzce spolupracuje s mým oborem. Takže najít předměty, co by mi na ČVUT uznali, nebyl vůbec problém. Fajnovou zkušností bylo poznat na vlastní triko jiný přístup a univerzitní systém, který mi v hodně směrech přišel jednodušší, než ten na ČVUT.

Jaký byl život na koleji ve Skotsku?

Pro mě jako Pražačku, která znala bydlení na kolejích jen z doslechu od kamarádů, přinesl život na koleji s borcema z různých zemí a kontinentů super rok napěchovaný tunou zážitků.

Byl pro tebe pobyt v zahraničí přínosný?

Pobyt v zahraničí mi dal hrozně moc. Naučil mě se o sebe postarat a taky líp poznat sama sebe. Současně jsem se seznámila se spoustou nových lidí a různých pohledů na život. Přínos, který vynáším do nebes, je technická angličtina, ta mi otevřela dveře k mé současné práci, co mě baví a je v oboru.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.