Profily

Ľubomíra Balková Dana Drábová Marcela Fejtová
Teoretická matematička, Odborná asistentka na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT jaderná fyzička, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Vedoucí vývojového týmu, Počítač ovládaný pouhým okem
Kateřina Sakařová Eva Jiřičná Lenka Lhotská
staví a projektuje tunely od Islandu přes Londýn až po Hong Kong Absolventka ČVUT, světoznámá architektka a designerka Vedoucí oddělení vědy, výzkumu a zahraničních styků
Olga Štěpánková Daniela Filipiová Senta Čermáková
Vedoucí skupiny přírodou inspirovaných technologií absolventka ČVUT, bývalá ministryně zdravotnictví absolventka ČVUT, mezinárodní marketingová ředitelka Hewlett-Packard
Novinky

My, holky z techniky
23. 4. 2015  
Již brzy se můžete na našich stránkách těšit na malou sérii rozhovorů „My, holky z techniky“. Představíme vám slečny, které zvládají nejen studium některé z fakult ČVUT, ale i spoustu dalších aktivit, o kterých vám rády povědí víc.
Jak zvládá život v česku Dalva, sympatická felačka z Paraguaye? To se dozvíte v prvním rozhovoru, který pro Vás chystáme již za několik dní!
Barbora Stunová: Od báboviček na pískovišti k „bábovičkám“ z hořčíku
5. 7. 2011   Koho by napadlo, že na takovém špinavém a zaprášeném místě, jako je slévárna - formovna, najdeme tak půvabnou mladou dámu. Řeč je o Ing. Barboře Bryksí Stunové, která se na Ústavu strojírenské technologie Fakulty strojní ČVUT, zabývá technologií slévání.
Stavařky z ČVUT zabodovaly na mezinárodní soutěži
23. 6. 2011   19. května se na Technické univerzitě v Košicích konal již 12. ročník Mezinárodního kola Studentské vědecké odborné činnosti (SVOČ) stavebních fakult ČR a SR. Pojď se s námi podívat, jakých úspěchů na něm dosáhli studenti a především studentky Fakulty Stavební ČVUT.
Od plavání k architektuře
29. 4. 2011   Vítězkou Olomouckého kola Hrdiny roku 2010 se stala teprve osmnáctiletá plavkyně Anna Hladká. Tato nadaná sportovkyně má za sebou už více úspěchů, například zlatou medaili z mistrovství republiky handicapovaných plavců a 3 bronzové medaile z loňského mistrovství světa handicapovaných juniorů. Vedle sportu se Anna věnuje například fotografování a v budoucnu by ráda studovala bytovou architekturu.
Rosina Kašičková: Extrémní parašutistka, Pilot
31. 3. 2011   Rosina (24 let) je doktorandka na Ústavu letecké dopravy Fakulty dopravní ČVUT, obchodní pilot letounů, pilot ULL, instruktorka parašutismu, řídící seskoků, parašutistka v disciplínách freestyle za volného pádu a létání na vysoce výkonných padácích (celkový nálet letouny: 320h+, počet seskoků z letadla: 2300+).


S ČEZem na COOL brigádu do Temelína

Na podzim se na facebookové stránce Práce v ČEZ objevila nová soutěž o COOL brigádu ve Skupině ČEZ. Díky speciální aplikaci jsi mohla jako on-line brigádník v jaderné elektrárně sbírat body za jednotlivé úkoly a získat tak opravdovou brigádu, stejně jako Iveta Matějů, která se na dva týdny podívala do Jaderné elektrárny Temelín.

V rámci soutěže COOL brigáda v ČEZu ses mohla stát on-line brigádníkem v jaderné či uhelné elektrárně, specialistou na distribuci energie či obnovitelné zdroje. Nejdřív ovšem bylo potřeba projít virtuálním pohovorem a poté už ti nic nebránilo v řešení kvízových otázek ze všech oblastí činnosti Skupiny ČEZ a také ve sbírání bodů za úkoly spojené se situacemi, které pracovníci elektráren řeší téměř denně. Možnost skutečné brigády ve Skupině ČEZ si zasloužili čtyři nejlepší virtuální pracanti a sedm dalších získalo pozvánku na individuální exkurzi.

Naprostou vítězkou soutěže se stala Iveta Matějů, studentka pátého ročníku Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze. Na svou dvoutýdenní brigádu nastoupila na Jadernou elektrárnu Temelín do útvaru Licencování – Výstavba jaderných elektráren. Vyzkoušela si běžnou práci na útvaru, prošla jednotlivá oddělení a nahlédla také do dokumentace k projektu výstavby nového jaderného zdroje. Toto ovšem nebyla její první návštěva Temelína, již dříve zde absolvovala také Letní univerzitu.

Ivetě mohou nabyté zkušenosti a informace pomoci nejen při studiu, především pak v její diplomové práci, ale i v profesním životě. Ráda by se totiž jaderné energetice věnovala i nadále. A díky této COOL brigádě se její šance pracovat v budoucnu v jaderné elektrárně výrazně zvýšila. Iveta už má o své budoucnosti jasno, ale teď je pro ni prioritou číslo jedna dokončit školu.

Jsi zvědavá, jak celá soutěž vypadala? Na těchto stránkách http://apps.facebook.com/cez-brigada/ si ji můžeš dokonce zahrát. Jelikož soutěž už skončila, je tohle pouze její nesoutěžní verze. Nemusíš ale zoufat, že jsi propásla takovou super šanci, ČEZ určitě zase brzy vymyslí něco nového a stejně atraktivního.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.