Profily

Olga Štěpánková Daniela Filipiová Senta Čermáková
Vedoucí skupiny přírodou inspirovaných technologií absolventka ČVUT, bývalá ministryně zdravotnictví absolventka ČVUT, mezinárodní marketingová ředitelka Hewlett-Packard
Lucia Hladná Klára Štrausová Carly Fiorina
absolventka ČVUT, autorka domu pro 21. století absolventka ČVUT generální ředitelka, Hewlett Packard
Vendula Šafářová Irena Prášilová Markéta Pokorná
absolventka ČVUT, architektka studia Allied Architects v Šanghaji Absolventka ČVUT, provozní ředitelka MSD IT Global Innovation Center Absolventka Fakulty stavební ČVUT, doktorát na univerzitě v Hamburku, členka polární vědecké expedice.
Novinky

My, holky z techniky
23. 4. 2015  
Již brzy se můžete na našich stránkách těšit na malou sérii rozhovorů „My, holky z techniky“. Představíme vám slečny, které zvládají nejen studium některé z fakult ČVUT, ale i spoustu dalších aktivit, o kterých vám rády povědí víc.
Jak zvládá život v česku Dalva, sympatická felačka z Paraguaye? To se dozvíte v prvním rozhovoru, který pro Vás chystáme již za několik dní!
Barbora Stunová: Od báboviček na pískovišti k „bábovičkám“ z hořčíku
5. 7. 2011   Koho by napadlo, že na takovém špinavém a zaprášeném místě, jako je slévárna - formovna, najdeme tak půvabnou mladou dámu. Řeč je o Ing. Barboře Bryksí Stunové, která se na Ústavu strojírenské technologie Fakulty strojní ČVUT, zabývá technologií slévání.
Stavařky z ČVUT zabodovaly na mezinárodní soutěži
23. 6. 2011   19. května se na Technické univerzitě v Košicích konal již 12. ročník Mezinárodního kola Studentské vědecké odborné činnosti (SVOČ) stavebních fakult ČR a SR. Pojď se s námi podívat, jakých úspěchů na něm dosáhli studenti a především studentky Fakulty Stavební ČVUT.
Od plavání k architektuře
29. 4. 2011   Vítězkou Olomouckého kola Hrdiny roku 2010 se stala teprve osmnáctiletá plavkyně Anna Hladká. Tato nadaná sportovkyně má za sebou už více úspěchů, například zlatou medaili z mistrovství republiky handicapovaných plavců a 3 bronzové medaile z loňského mistrovství světa handicapovaných juniorů. Vedle sportu se Anna věnuje například fotografování a v budoucnu by ráda studovala bytovou architekturu.
Rosina Kašičková: Extrémní parašutistka, Pilot
31. 3. 2011   Rosina (24 let) je doktorandka na Ústavu letecké dopravy Fakulty dopravní ČVUT, obchodní pilot letounů, pilot ULL, instruktorka parašutismu, řídící seskoků, parašutistka v disciplínách freestyle za volného pádu a létání na vysoce výkonných padácích (celkový nálet letouny: 320h+, počet seskoků z letadla: 2300+).


S ČEZem na COOL brigádu do Temelína

Na podzim se na facebookové stránce Práce v ČEZ objevila nová soutěž o COOL brigádu ve Skupině ČEZ. Díky speciální aplikaci jsi mohla jako on-line brigádník v jaderné elektrárně sbírat body za jednotlivé úkoly a získat tak opravdovou brigádu, stejně jako Iveta Matějů, která se na dva týdny podívala do Jaderné elektrárny Temelín.

V rámci soutěže COOL brigáda v ČEZu ses mohla stát on-line brigádníkem v jaderné či uhelné elektrárně, specialistou na distribuci energie či obnovitelné zdroje. Nejdřív ovšem bylo potřeba projít virtuálním pohovorem a poté už ti nic nebránilo v řešení kvízových otázek ze všech oblastí činnosti Skupiny ČEZ a také ve sbírání bodů za úkoly spojené se situacemi, které pracovníci elektráren řeší téměř denně. Možnost skutečné brigády ve Skupině ČEZ si zasloužili čtyři nejlepší virtuální pracanti a sedm dalších získalo pozvánku na individuální exkurzi.

Naprostou vítězkou soutěže se stala Iveta Matějů, studentka pátého ročníku Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze. Na svou dvoutýdenní brigádu nastoupila na Jadernou elektrárnu Temelín do útvaru Licencování – Výstavba jaderných elektráren. Vyzkoušela si běžnou práci na útvaru, prošla jednotlivá oddělení a nahlédla také do dokumentace k projektu výstavby nového jaderného zdroje. Toto ovšem nebyla její první návštěva Temelína, již dříve zde absolvovala také Letní univerzitu.

Ivetě mohou nabyté zkušenosti a informace pomoci nejen při studiu, především pak v její diplomové práci, ale i v profesním životě. Ráda by se totiž jaderné energetice věnovala i nadále. A díky této COOL brigádě se její šance pracovat v budoucnu v jaderné elektrárně výrazně zvýšila. Iveta už má o své budoucnosti jasno, ale teď je pro ni prioritou číslo jedna dokončit školu.

Jsi zvědavá, jak celá soutěž vypadala? Na těchto stránkách http://apps.facebook.com/cez-brigada/ si ji můžeš dokonce zahrát. Jelikož soutěž už skončila, je tohle pouze její nesoutěžní verze. Nemusíš ale zoufat, že jsi propásla takovou super šanci, ČEZ určitě zase brzy vymyslí něco nového a stejně atraktivního.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.