Profily

Olga Štěpánková Daniela Filipiová Senta Čermáková
Vedoucí skupiny přírodou inspirovaných technologií absolventka ČVUT, bývalá ministryně zdravotnictví absolventka ČVUT, mezinárodní marketingová ředitelka Hewlett-Packard
Lucia Hladná Klára Štrausová Carly Fiorina
absolventka ČVUT, autorka domu pro 21. století absolventka ČVUT generální ředitelka, Hewlett Packard
Vendula Šafářová Irena Prášilová Markéta Pokorná
absolventka ČVUT, architektka studia Allied Architects v Šanghaji Absolventka ČVUT, provozní ředitelka MSD IT Global Innovation Center Absolventka Fakulty stavební ČVUT, doktorát na univerzitě v Hamburku, členka polární vědecké expedice.
Novinky

My, holky z techniky
23. 4. 2015  
Již brzy se můžete na našich stránkách těšit na malou sérii rozhovorů „My, holky z techniky“. Představíme vám slečny, které zvládají nejen studium některé z fakult ČVUT, ale i spoustu dalších aktivit, o kterých vám rády povědí víc.
Jak zvládá život v česku Dalva, sympatická felačka z Paraguaye? To se dozvíte v prvním rozhovoru, který pro Vás chystáme již za několik dní!
Barbora Stunová: Od báboviček na pískovišti k „bábovičkám“ z hořčíku
5. 7. 2011   Koho by napadlo, že na takovém špinavém a zaprášeném místě, jako je slévárna - formovna, najdeme tak půvabnou mladou dámu. Řeč je o Ing. Barboře Bryksí Stunové, která se na Ústavu strojírenské technologie Fakulty strojní ČVUT, zabývá technologií slévání.
Stavařky z ČVUT zabodovaly na mezinárodní soutěži
23. 6. 2011   19. května se na Technické univerzitě v Košicích konal již 12. ročník Mezinárodního kola Studentské vědecké odborné činnosti (SVOČ) stavebních fakult ČR a SR. Pojď se s námi podívat, jakých úspěchů na něm dosáhli studenti a především studentky Fakulty Stavební ČVUT.
Od plavání k architektuře
29. 4. 2011   Vítězkou Olomouckého kola Hrdiny roku 2010 se stala teprve osmnáctiletá plavkyně Anna Hladká. Tato nadaná sportovkyně má za sebou už více úspěchů, například zlatou medaili z mistrovství republiky handicapovaných plavců a 3 bronzové medaile z loňského mistrovství světa handicapovaných juniorů. Vedle sportu se Anna věnuje například fotografování a v budoucnu by ráda studovala bytovou architekturu.
Rosina Kašičková: Extrémní parašutistka, Pilot
31. 3. 2011   Rosina (24 let) je doktorandka na Ústavu letecké dopravy Fakulty dopravní ČVUT, obchodní pilot letounů, pilot ULL, instruktorka parašutismu, řídící seskoků, parašutistka v disciplínách freestyle za volného pádu a létání na vysoce výkonných padácích (celkový nálet letouny: 320h+, počet seskoků z letadla: 2300+).


„Nenechte se odradit od studia na FEL,“ vzkazuje Lada Ondráčková, studentka Otevřené informatiky.

Další stipendistka Otevřené informatiky na Fakultě elektrotechnické ČVUT pochází z Pardubic, kde vystudovala Střední průmyslovou školu elektrotechnickou a Vyšší odbornou školu. Teprve 19letá Lada Ondráčková, studentka oboru Informatiky a počítačové vědy. A co nám o studiu na OI prozradila sama Lada?

Jelikož se Lada už na střední škole věnovala technice, bylo jisté, že její další kroky bodu směřovat právě na technickou vysokou školu. Nikdy neměla ráda humanitní předměty, ale zato jí bavila matematika. O studiu na Fakultě elektrotechnické ČVUT se rozhodla sama, i když její taťka na této škole také studoval. Ani stipendium jí prý nijak neovlivnilo, byla to pro ni třešinka na dortu. Lada se zajímala také o Fakultu informačních technologií ČVUT, ale nakonec se rozhodla pro FEL a to především kvůli dojmům ze Dnů otevřených dveří a také díky aktivnímu OI klubu.

Před nástupem do školy měla Lada ze studia na vysoké škole obavy, bylo to něco nového, úplně jiný systém než na střední škole, prostě změna. Všechno to ale zvládla, zorientovala se jak ve škole, tak v Praze, zabydlela se na koleji a seznámila se s novými spolužáky. Dnes na ty časy ráda vzpomíná. Holkám vzkazuje, aby nedaly na předsudky okolí a nenechaly se odradit od studia na FELu nebo technice obecně. Prostě sebrat všechnu odvahu a jít si za svým.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.