Profily

Olga Štěpánková Daniela Filipiová Senta Čermáková
Vedoucí skupiny přírodou inspirovaných technologií absolventka ČVUT, bývalá ministryně zdravotnictví absolventka ČVUT, mezinárodní marketingová ředitelka Hewlett-Packard
Lucia Hladná Klára Štrausová Carly Fiorina
absolventka ČVUT, autorka domu pro 21. století absolventka ČVUT generální ředitelka, Hewlett Packard
Vendula Šafářová Irena Prášilová Markéta Pokorná
absolventka ČVUT, architektka studia Allied Architects v Šanghaji Absolventka ČVUT, provozní ředitelka MSD IT Global Innovation Center Absolventka Fakulty stavební ČVUT, doktorát na univerzitě v Hamburku, členka polární vědecké expedice.
Novinky

My, holky z techniky
23. 4. 2015  
Již brzy se můžete na našich stránkách těšit na malou sérii rozhovorů „My, holky z techniky“. Představíme vám slečny, které zvládají nejen studium některé z fakult ČVUT, ale i spoustu dalších aktivit, o kterých vám rády povědí víc.
Jak zvládá život v česku Dalva, sympatická felačka z Paraguaye? To se dozvíte v prvním rozhovoru, který pro Vás chystáme již za několik dní!
Barbora Stunová: Od báboviček na pískovišti k „bábovičkám“ z hořčíku
5. 7. 2011   Koho by napadlo, že na takovém špinavém a zaprášeném místě, jako je slévárna - formovna, najdeme tak půvabnou mladou dámu. Řeč je o Ing. Barboře Bryksí Stunové, která se na Ústavu strojírenské technologie Fakulty strojní ČVUT, zabývá technologií slévání.
Stavařky z ČVUT zabodovaly na mezinárodní soutěži
23. 6. 2011   19. května se na Technické univerzitě v Košicích konal již 12. ročník Mezinárodního kola Studentské vědecké odborné činnosti (SVOČ) stavebních fakult ČR a SR. Pojď se s námi podívat, jakých úspěchů na něm dosáhli studenti a především studentky Fakulty Stavební ČVUT.
Od plavání k architektuře
29. 4. 2011   Vítězkou Olomouckého kola Hrdiny roku 2010 se stala teprve osmnáctiletá plavkyně Anna Hladká. Tato nadaná sportovkyně má za sebou už více úspěchů, například zlatou medaili z mistrovství republiky handicapovaných plavců a 3 bronzové medaile z loňského mistrovství světa handicapovaných juniorů. Vedle sportu se Anna věnuje například fotografování a v budoucnu by ráda studovala bytovou architekturu.
Rosina Kašičková: Extrémní parašutistka, Pilot
31. 3. 2011   Rosina (24 let) je doktorandka na Ústavu letecké dopravy Fakulty dopravní ČVUT, obchodní pilot letounů, pilot ULL, instruktorka parašutismu, řídící seskoků, parašutistka v disciplínách freestyle za volného pádu a létání na vysoce výkonných padácích (celkový nálet letouny: 320h+, počet seskoků z letadla: 2300+).


„Neboj se být originální, jdi studovat na FEL“

Posledními dvěma stipendistkami programu Otevřená informatika Fakulty elektrotechnické ČVUT jsou Elnaz Babyeva z Kazachstánu a Natalia Bogutskaya ze Sankt - Petěrburgu v Rusku. Obě studují obor Informatika a počítačové vědy. Zajímá tě, proč si tyto dvě dívky vybraly právě studium OI?

Elnaz vystudovala Gymnázium Maxima Gorkého v Kazachstánu. Vždycky jí zajímala matika, ale v dnešní době počítačů se rozhodla studovat informatiku. Vysokou školu si vybírala sama a pražské ČVUT je podle ní jedna z nejlepších technických univerzit v České republice. Hlásila se zároveň na Fakultu informačních technologií, ale přijali ji na FEL a se studiem je spokojená. Kromě školy se také hodně věnuje sportu, především basketbalu a volejbalu, a ráda čte.

Natalia přijela do České republiky se záměrem studovat matematiku, ale nakonec se rozhodla pro něco praktičtějšího a zajímavějšího, a sice programování. Nikdy předtím se tímto oborem nezabývala, proto si vybrala Otevřenou informatiku na FEL, která nejlépe vyhovovala jejímu cíli naučit se programovat. Pro FEL se rozhodla také proto, že studium je více zaměřeno prakticky a fakulta spolupracuje s řadou zahraničních škol a firem. Výhodu vidí Natalia v „otevřenosti“ programu, kdy je po skončení bakalářského studia možnost pokračovat ve více různých oborech magisterského studia. Dívkám, které váhají se studiem na ČVUT, Natalia vzkazuje: „Neboj se být originální, jdi studovat na FEL“.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.