Profily

Olga Štěpánková Daniela Filipiová Senta Čermáková
Vedoucí skupiny přírodou inspirovaných technologií absolventka ČVUT, bývalá ministryně zdravotnictví absolventka ČVUT, mezinárodní marketingová ředitelka Hewlett-Packard
Lucia Hladná Klára Štrausová Carly Fiorina
absolventka ČVUT, autorka domu pro 21. století absolventka ČVUT generální ředitelka, Hewlett Packard
Vendula Šafářová Irena Prášilová Markéta Pokorná
absolventka ČVUT, architektka studia Allied Architects v Šanghaji Absolventka ČVUT, provozní ředitelka MSD IT Global Innovation Center Absolventka Fakulty stavební ČVUT, doktorát na univerzitě v Hamburku, členka polární vědecké expedice.
Novinky

My, holky z techniky
23. 4. 2015  
Již brzy se můžete na našich stránkách těšit na malou sérii rozhovorů „My, holky z techniky“. Představíme vám slečny, které zvládají nejen studium některé z fakult ČVUT, ale i spoustu dalších aktivit, o kterých vám rády povědí víc.
Jak zvládá život v česku Dalva, sympatická felačka z Paraguaye? To se dozvíte v prvním rozhovoru, který pro Vás chystáme již za několik dní!
Barbora Stunová: Od báboviček na pískovišti k „bábovičkám“ z hořčíku
5. 7. 2011   Koho by napadlo, že na takovém špinavém a zaprášeném místě, jako je slévárna - formovna, najdeme tak půvabnou mladou dámu. Řeč je o Ing. Barboře Bryksí Stunové, která se na Ústavu strojírenské technologie Fakulty strojní ČVUT, zabývá technologií slévání.
Stavařky z ČVUT zabodovaly na mezinárodní soutěži
23. 6. 2011   19. května se na Technické univerzitě v Košicích konal již 12. ročník Mezinárodního kola Studentské vědecké odborné činnosti (SVOČ) stavebních fakult ČR a SR. Pojď se s námi podívat, jakých úspěchů na něm dosáhli studenti a především studentky Fakulty Stavební ČVUT.
Od plavání k architektuře
29. 4. 2011   Vítězkou Olomouckého kola Hrdiny roku 2010 se stala teprve osmnáctiletá plavkyně Anna Hladká. Tato nadaná sportovkyně má za sebou už více úspěchů, například zlatou medaili z mistrovství republiky handicapovaných plavců a 3 bronzové medaile z loňského mistrovství světa handicapovaných juniorů. Vedle sportu se Anna věnuje například fotografování a v budoucnu by ráda studovala bytovou architekturu.
Rosina Kašičková: Extrémní parašutistka, Pilot
31. 3. 2011   Rosina (24 let) je doktorandka na Ústavu letecké dopravy Fakulty dopravní ČVUT, obchodní pilot letounů, pilot ULL, instruktorka parašutismu, řídící seskoků, parašutistka v disciplínách freestyle za volného pádu a létání na vysoce výkonných padácích (celkový nálet letouny: 320h+, počet seskoků z letadla: 2300+).


Mladí architekti se poprali s historií

Young Architect Award 2012 je soutěž pro mladé architekty, kteří tak usilují o titul nejlepšího začínajícího architekta. A letošní ročník bude opravdu náročný, nejen pro soutěžící, ale i pro porotu, tématem prací je totiž hledání ideální podoby veřejného prostoru v historickém kontextu, téma v současné době hodně diskutované a často kontroverzní.

Do letošního ročníku Young Architect Award 2012 se přihlásilo 61 mladých architektů a to nejen z Česka, ale i Slovenska, Slovinska a Belgie. Práce těch nejlepších pak vybere odborná porota a zveřejní na galavečeru stavebního veletrhu For Arch v září 2012. Soutěžní práce jsou velmi kvalitní a porota složená z generální ředitelky Národního památkového ústavu Nadi Goryczové, proděkana FUA TU v Liberci Jiřího Suchomela a dalších odborníků z předních architektonických ateliérů to opravdu nebudou mít jednoduché.

Víc tě možná bude zajímat, která místa si pro své práce architekti vybrali. Nejčastěji se objevovala Praha a Brno, ale návrhy se týkaly i Liberce, Plzně, Ostravy, Českého Krumlova a dalších více jak deseti českých měst. Pražské projekty řešily přeměnu Nákladového nádraží Žižkov, Michnova paláce na Kampě nebo například přestavbu největšího průmyslového funkcionalistického objektu v Praze, bývalé haly Kotlárny v Karlíně, na polyfunkční komplex s galerií, kavárnami a parkem. V Brně se architekti zaměřili na využití hlavního nádraží spolu s jeho okolím a neunikl jim ani zpustlý areál brněnské Zbrojovky.

Nezapomnělo se ani na otáčivé hlediště v Českém Krumlově, vytěžené lomy v Mikulově nebo na nové centrum v Liberci. Ne všechny projekty se však týkaly českých luhů a hájů. Objevily se práce řešící veřejné prostranství v Bratislavě, Valencii, Marseille, Záhřebu či Lublani.

Všechny projekty najdeš na webu soutěže, kde pro ně můžeš také hlasovat. Ten s největším počtem hlasů získá speciální Cenu veřejnosti Young Architect Award 2012. Hlasování se rozběhlo 19. července a potrvá až do 15. září.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.