Profily

Eva Jiřičná Lenka Lhotská Olga Štěpánková
Absolventka ČVUT, světoznámá architektka a designerka Vedoucí oddělení vědy, výzkumu a zahraničních styků Vedoucí skupiny přírodou inspirovaných technologií
Daniela Filipiová Senta Čermáková Lucia Hladná
absolventka ČVUT, bývalá ministryně zdravotnictví absolventka ČVUT, mezinárodní marketingová ředitelka Hewlett-Packard absolventka ČVUT, autorka domu pro 21. století
Klára Štrausová Carly Fiorina Vendula Šafářová
absolventka ČVUT generální ředitelka, Hewlett Packard absolventka ČVUT, architektka studia Allied Architects v Šanghaji
Novinky

My, holky z techniky
23. 4. 2015  
Již brzy se můžete na našich stránkách těšit na malou sérii rozhovorů „My, holky z techniky“. Představíme vám slečny, které zvládají nejen studium některé z fakult ČVUT, ale i spoustu dalších aktivit, o kterých vám rády povědí víc.
Jak zvládá život v česku Dalva, sympatická felačka z Paraguaye? To se dozvíte v prvním rozhovoru, který pro Vás chystáme již za několik dní!
Barbora Stunová: Od báboviček na pískovišti k „bábovičkám“ z hořčíku
5. 7. 2011   Koho by napadlo, že na takovém špinavém a zaprášeném místě, jako je slévárna - formovna, najdeme tak půvabnou mladou dámu. Řeč je o Ing. Barboře Bryksí Stunové, která se na Ústavu strojírenské technologie Fakulty strojní ČVUT, zabývá technologií slévání.
Stavařky z ČVUT zabodovaly na mezinárodní soutěži
23. 6. 2011   19. května se na Technické univerzitě v Košicích konal již 12. ročník Mezinárodního kola Studentské vědecké odborné činnosti (SVOČ) stavebních fakult ČR a SR. Pojď se s námi podívat, jakých úspěchů na něm dosáhli studenti a především studentky Fakulty Stavební ČVUT.
Od plavání k architektuře
29. 4. 2011   Vítězkou Olomouckého kola Hrdiny roku 2010 se stala teprve osmnáctiletá plavkyně Anna Hladká. Tato nadaná sportovkyně má za sebou už více úspěchů, například zlatou medaili z mistrovství republiky handicapovaných plavců a 3 bronzové medaile z loňského mistrovství světa handicapovaných juniorů. Vedle sportu se Anna věnuje například fotografování a v budoucnu by ráda studovala bytovou architekturu.
Rosina Kašičková: Extrémní parašutistka, Pilot
31. 3. 2011   Rosina (24 let) je doktorandka na Ústavu letecké dopravy Fakulty dopravní ČVUT, obchodní pilot letounů, pilot ULL, instruktorka parašutismu, řídící seskoků, parašutistka v disciplínách freestyle za volného pádu a létání na vysoce výkonných padácích (celkový nálet letouny: 320h+, počet seskoků z letadla: 2300+).


Mladé florbalistky z vysokých škol vybojovaly stříbro

Koncem května se v Praze uskutečnil již 5. ročník univerzitního mistrovství světa ve florbalu, kde se české vysokoškolačky utkaly s celky ze Švédska, Finska a Švýcarska a vybojovaly skvělé 2. Místo, v těsném závěsu za obhájkyněmi titulu ze Švédska. Příjemným překvapením pro české fanoušky bylo ovšem absolutní vítězství českých akademiků, kteří tak ukončili naprostou nadvládu severských florbalových suverénů.

České vysokoškolačky zanechaly na letošním mistrovství výtečný dojem. Obhájily druhé místo z minulého ročníku a, i když výsledné skóre skončilo větším rozdílem 5:2, celý zápas nebyl od začátku tak jednoznačný. První třetinu vedl český celek zásluhou Anet Jarolímové 1:0. Švédské soupeřky ovšem nenechaly nic náhodě a ve druhé třetině ukázaly, jak se u nich doma hraje florbal. Platnou oporou pro český tým byly také studentky z Fakulty stavební ČVUT, brankářka Daniela Kreisingerová a útočnice Gabriela Skopková a Tereza Urbánková.

To čeští akademici měli ve finálovém zápase více štěstí a porazili tým z Finska vysoko 8:4. Na výsledku se gólově podílel i Petr Pražák, student Fakulty elektrotechnické ČVUT. Titulem akademických mistrů světa se tedy letos může pyšnit úplně poprvé Česká republika, která tak ukončila vítěznou šňůru celků Finska a Švédska. Na mistrovství nechyběly ani týmy ze Švýcarska, Slovenska, Belgie či Rakouska a nově také z Japonska.

Příští šampionát se uskuteční v exotickém Singapuru a doufejme, že se akademikům podaří obhájit titul a akademičkám budeme držet palce, aby po stříbrných medailích přišla i nějaká ta zlatá.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.