Profily

Lenka Lhotská Olga Štěpánková Daniela Filipiová
Vedoucí oddělení vědy, výzkumu a zahraničních styků Vedoucí skupiny přírodou inspirovaných technologií absolventka ČVUT, bývalá ministryně zdravotnictví
Senta Čermáková Lucia Hladná Klára Štrausová
absolventka ČVUT, mezinárodní marketingová ředitelka Hewlett-Packard absolventka ČVUT, autorka domu pro 21. století absolventka ČVUT
Carly Fiorina Vendula Šafářová Irena Prášilová
generální ředitelka, Hewlett Packard absolventka ČVUT, architektka studia Allied Architects v Šanghaji Absolventka ČVUT, provozní ředitelka MSD IT Global Innovation Center
Novinky

My, holky z techniky
23. 4. 2015  
Již brzy se můžete na našich stránkách těšit na malou sérii rozhovorů „My, holky z techniky“. Představíme vám slečny, které zvládají nejen studium některé z fakult ČVUT, ale i spoustu dalších aktivit, o kterých vám rády povědí víc.
Jak zvládá život v česku Dalva, sympatická felačka z Paraguaye? To se dozvíte v prvním rozhovoru, který pro Vás chystáme již za několik dní!
Barbora Stunová: Od báboviček na pískovišti k „bábovičkám“ z hořčíku
5. 7. 2011   Koho by napadlo, že na takovém špinavém a zaprášeném místě, jako je slévárna - formovna, najdeme tak půvabnou mladou dámu. Řeč je o Ing. Barboře Bryksí Stunové, která se na Ústavu strojírenské technologie Fakulty strojní ČVUT, zabývá technologií slévání.
Stavařky z ČVUT zabodovaly na mezinárodní soutěži
23. 6. 2011   19. května se na Technické univerzitě v Košicích konal již 12. ročník Mezinárodního kola Studentské vědecké odborné činnosti (SVOČ) stavebních fakult ČR a SR. Pojď se s námi podívat, jakých úspěchů na něm dosáhli studenti a především studentky Fakulty Stavební ČVUT.
Od plavání k architektuře
29. 4. 2011   Vítězkou Olomouckého kola Hrdiny roku 2010 se stala teprve osmnáctiletá plavkyně Anna Hladká. Tato nadaná sportovkyně má za sebou už více úspěchů, například zlatou medaili z mistrovství republiky handicapovaných plavců a 3 bronzové medaile z loňského mistrovství světa handicapovaných juniorů. Vedle sportu se Anna věnuje například fotografování a v budoucnu by ráda studovala bytovou architekturu.
Rosina Kašičková: Extrémní parašutistka, Pilot
31. 3. 2011   Rosina (24 let) je doktorandka na Ústavu letecké dopravy Fakulty dopravní ČVUT, obchodní pilot letounů, pilot ULL, instruktorka parašutismu, řídící seskoků, parašutistka v disciplínách freestyle za volného pádu a létání na vysoce výkonných padácích (celkový nálet letouny: 320h+, počet seskoků z letadla: 2300+).


Martina Fialová: ahoj, jsem ve třeťáku na Fakultě strojní ČVUT

Martina je neustále v jednom kole. Její život se netočí jen kolem skript. Zvládá se věnovat sportu na vysoký úrovni. Podílí se na akcích studentského života na kampusu univerzity. Stíhá i cestovat. Nedávno se vrátila z ročního studia v USA.

Studuješ na ČVUT, jaký obor a co si pod ním můžeme představit?

Jsem na Fakultě strojní ČVUT a studuju obor Strojírenská technologie a management. Na našem oboru se zabýváme tím, jak se vyrábí nejrůznější strojní součásti nebo polotovary – učíme se třeba o obrábění nebo slévání a pak taky řešíme, jak udělat všechno co nejlevněji, ale přitom taky co nejvíc kvalitní.

 

Po střední: Filda vs. Strojárna

Na gymplu jsem už měla vyplněnou přihlášku na fildu, ale nakonec jsem se rozhodla pro strojařinu – trochu skok☺ - a nelituju toho! Vždycky jsem chtěla dělat něco, u čeho bych nemusela pořád sedět v kanceláři u počítače a hlavně, kde bych viděla konkrétní výsledky svojí práce.

 

Co nabízí Fakulta strojní mimo studium?

Strojárna není jenom o chození do školy. Máme spoustu možností, jak se podívat do světa. Letos jsem byla na týden v Lisabonu na kurzu, který se zabýval optimalizací. Dozvěděla jsem se spoustu věcí z mého oboru a k tomu jsem potkala studenty z celé Evropy a ještě se podívala po Portugalsku. ☺

 

USA aneb Americká krása

Samozřejmě, vyjet ven můžeš i na semestr nebo na celý rok. Já jsem loňský rok strávila v USA v Milwaukee. Zapsala jsem si tam hlavně ekonomické předměty a taky pár z průmyslového inženýrství. Nejvíc mě bavil předmět o bezpečnosti práce. Ve třídě nás bylo jen pět a v takové rodinné atmosféře se hned líp pracuje a vymýšlí nové věci. Příští rok bych na tohle téma chtěla psát bakalářku.

Jinak jsem v Milwaukee taky hodně sportovala, byla jsem ve školním týmu v tenise a v atletice. A zjistila jsem, jaké to je být superstar. V tenise jsem byla v tamní soutěži nejlepší, a tak jsem pořád dávala rozhovory do novin a dokonce i do televize. Znáš to, Amíci mají rádi srdceryvné příběhy. Story o holce z Čech, která studuje strojařinu a hraje dobře tenis, slavila úspěch ☺.

 

Co z tebe bude, až dostuduješ?

Chtěla bych pracovat v nějaké mezinárodní firmě a zabývat se tam kvalitou výroby. Vymýšlet, jak vyrábět rychleji, kvalitněji a levněji. To zní skoro jako olympijské heslo „Faster, higher, stronger“. Myslím, že se mi moje zkušenosti ze sportu a ze zahraničí určitě budou v práci hodit!

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.