Profily

Olga Štěpánková Daniela Filipiová Senta Čermáková
Vedoucí skupiny přírodou inspirovaných technologií absolventka ČVUT, bývalá ministryně zdravotnictví absolventka ČVUT, mezinárodní marketingová ředitelka Hewlett-Packard
Lucia Hladná Klára Štrausová Carly Fiorina
absolventka ČVUT, autorka domu pro 21. století absolventka ČVUT generální ředitelka, Hewlett Packard
Vendula Šafářová Irena Prášilová Markéta Pokorná
absolventka ČVUT, architektka studia Allied Architects v Šanghaji Absolventka ČVUT, provozní ředitelka MSD IT Global Innovation Center Absolventka Fakulty stavební ČVUT, doktorát na univerzitě v Hamburku, členka polární vědecké expedice.
Novinky

My, holky z techniky
23. 4. 2015  
Již brzy se můžete na našich stránkách těšit na malou sérii rozhovorů „My, holky z techniky“. Představíme vám slečny, které zvládají nejen studium některé z fakult ČVUT, ale i spoustu dalších aktivit, o kterých vám rády povědí víc.
Jak zvládá život v česku Dalva, sympatická felačka z Paraguaye? To se dozvíte v prvním rozhovoru, který pro Vás chystáme již za několik dní!
Barbora Stunová: Od báboviček na pískovišti k „bábovičkám“ z hořčíku
5. 7. 2011   Koho by napadlo, že na takovém špinavém a zaprášeném místě, jako je slévárna - formovna, najdeme tak půvabnou mladou dámu. Řeč je o Ing. Barboře Bryksí Stunové, která se na Ústavu strojírenské technologie Fakulty strojní ČVUT, zabývá technologií slévání.
Stavařky z ČVUT zabodovaly na mezinárodní soutěži
23. 6. 2011   19. května se na Technické univerzitě v Košicích konal již 12. ročník Mezinárodního kola Studentské vědecké odborné činnosti (SVOČ) stavebních fakult ČR a SR. Pojď se s námi podívat, jakých úspěchů na něm dosáhli studenti a především studentky Fakulty Stavební ČVUT.
Od plavání k architektuře
29. 4. 2011   Vítězkou Olomouckého kola Hrdiny roku 2010 se stala teprve osmnáctiletá plavkyně Anna Hladká. Tato nadaná sportovkyně má za sebou už více úspěchů, například zlatou medaili z mistrovství republiky handicapovaných plavců a 3 bronzové medaile z loňského mistrovství světa handicapovaných juniorů. Vedle sportu se Anna věnuje například fotografování a v budoucnu by ráda studovala bytovou architekturu.
Rosina Kašičková: Extrémní parašutistka, Pilot
31. 3. 2011   Rosina (24 let) je doktorandka na Ústavu letecké dopravy Fakulty dopravní ČVUT, obchodní pilot letounů, pilot ULL, instruktorka parašutismu, řídící seskoků, parašutistka v disciplínách freestyle za volného pádu a létání na vysoce výkonných padácích (celkový nálet letouny: 320h+, počet seskoků z letadla: 2300+).


Mars One se znovu hlásí

Po roce se konečně zúžil výběr dobrovolníků mise Mars One. Z původních 9 přihlášených čechů se mezi stovku nejlepších dostala pouze jedna češka. Je to absolventka Aplikované informatiku na Jaderné a fyzikálně inženýrské fakultě ČVUT v Praze.

Cílem Mars One je osídlit červenou planetu. Zakladatelem projektu je nizozemský podnikatel Bas Landsdorp, který na něm začal pracovat v roce 2011. Projekt byl zveřejněn o rok později s tím, že nepočítá s návratem astronautů na Zemi.

Původně bylo zájemců přes 200 tisíc z celého světa. Od uchazečů se očekává například dobrá fyzická a psychická kondice, vysoká adaptibilita, ale také důvěra v sebe sama i ostatní. Dobrovolníci dále musí ochotně hledat například konstruktivní řešení problémů. Proto bylo do užšího výběru vybráno 1058 uchazečů. V dalším kole se jejich počet zmenšil na 660 a teprve tento týden byla zveřejněna stovka nejlepších uchazečů pro misi Mars One. Přestože se naše obsolvetka dostala mezi těchto 100 uchazečů, nemá stále vyhráno. Do vesmíru bude nakonec vysláno jen 24 šťastlivců.

Cesta na Mars první skupiny se plánuje na duben roku 2024. Vyslání materiálu, který bude potřebný k vybudování stanic na Marsu má začít o dva roky dřív. "Bezpilotní mise je nejtěžší a nejdůležitější krok k tomu, abychom dostali lidi na Mars," uvedl Bas Landsdorp. Součástí mise má být i "vodní experiment," díky kterému má být na planetě zajištěna voda.

Tak doufejme, že za nějaký čas Vás budeme moci informovat o postupu Lucie mezi 24 uchazečů, kteří se vydají na Mars.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.