Profily

Daniela Filipiová Senta Čermáková Lucia Hladná
absolventka ČVUT, bývalá ministryně zdravotnictví absolventka ČVUT, mezinárodní marketingová ředitelka Hewlett-Packard absolventka ČVUT, autorka domu pro 21. století
Klára Štrausová Carly Fiorina Vendula Šafářová
absolventka ČVUT generální ředitelka, Hewlett Packard absolventka ČVUT, architektka studia Allied Architects v Šanghaji
Irena Prášilová Markéta Pokorná Ľubomíra Balková
Absolventka ČVUT, provozní ředitelka MSD IT Global Innovation Center Absolventka Fakulty stavební ČVUT, doktorát na univerzitě v Hamburku, členka polární vědecké expedice. Teoretická matematička, Odborná asistentka na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT
Novinky

My, holky z techniky
23. 4. 2015  
Již brzy se můžete na našich stránkách těšit na malou sérii rozhovorů „My, holky z techniky“. Představíme vám slečny, které zvládají nejen studium některé z fakult ČVUT, ale i spoustu dalších aktivit, o kterých vám rády povědí víc.
Jak zvládá život v česku Dalva, sympatická felačka z Paraguaye? To se dozvíte v prvním rozhovoru, který pro Vás chystáme již za několik dní!
Barbora Stunová: Od báboviček na pískovišti k „bábovičkám“ z hořčíku
5. 7. 2011   Koho by napadlo, že na takovém špinavém a zaprášeném místě, jako je slévárna - formovna, najdeme tak půvabnou mladou dámu. Řeč je o Ing. Barboře Bryksí Stunové, která se na Ústavu strojírenské technologie Fakulty strojní ČVUT, zabývá technologií slévání.
Stavařky z ČVUT zabodovaly na mezinárodní soutěži
23. 6. 2011   19. května se na Technické univerzitě v Košicích konal již 12. ročník Mezinárodního kola Studentské vědecké odborné činnosti (SVOČ) stavebních fakult ČR a SR. Pojď se s námi podívat, jakých úspěchů na něm dosáhli studenti a především studentky Fakulty Stavební ČVUT.
Od plavání k architektuře
29. 4. 2011   Vítězkou Olomouckého kola Hrdiny roku 2010 se stala teprve osmnáctiletá plavkyně Anna Hladká. Tato nadaná sportovkyně má za sebou už více úspěchů, například zlatou medaili z mistrovství republiky handicapovaných plavců a 3 bronzové medaile z loňského mistrovství světa handicapovaných juniorů. Vedle sportu se Anna věnuje například fotografování a v budoucnu by ráda studovala bytovou architekturu.
Rosina Kašičková: Extrémní parašutistka, Pilot
31. 3. 2011   Rosina (24 let) je doktorandka na Ústavu letecké dopravy Fakulty dopravní ČVUT, obchodní pilot letounů, pilot ULL, instruktorka parašutismu, řídící seskoků, parašutistka v disciplínách freestyle za volného pádu a létání na vysoce výkonných padácích (celkový nálet letouny: 320h+, počet seskoků z letadla: 2300+).


Markéta Růžičková: Láska v texaskách

Markéta (23) studuje Masarykův ústav vyšších studií, obor Podnikání a management v průmyslu. Momentálně ji můžete zastihnout na kampusu Texas Tech University v Lubbocku, kde je na ročním výměnném studijním pobytu.

Bakaláře jsi vystudovala na jiné univerzitě. Co tě přivedlo na Masarykův ústav ČVUT?

Kdyby mi někdo před pár lety řekl, že nastoupím na magisterské studium na Masarykův ústav vyšších studií ČVUT, asi bych jen nevěřícně koukala. Po maturitě z dějin umění a biologie jsem se rozhodla dát přednost biologii a své studium jsem směřovala spíš k přírodním vědám. Zaujal mě tehdy obor na České zemědělské univerzitě v Praze – Speciální chovy :) – a rozhodla jsem se uskutečnit svoje bakalářské studium právě tam. Ale hned po získání bakalářského titulu v oboru zootechnika, jsem si podala přihlášku a nakonec byla přijata do prvního ročníku Masarykova ústavu, obor Podnikání a management v průmyslu.

Proč sis vybrala Masarykův ústav?

Studium zootechniky mi hodně dalo a bavilo mě, jenže na druhou stranu mi chybělo pořádnější ekonomické vzdělání. Něco, díky čemu bych si mohla rozšířit obzory a později to mohla uplatnit v pracovním procesu. Masarykův ústav pro mě znamenal přesně to, co jsem hledala. Spojení ekonomie, umění managementu a techniky.

Jak ses vlastně dozvěděla o existenci Masarykova ústavu ČVUT?

Na začátku univerzity jsem se zapojila dobrovolnické organizace studentů International Student Club při ČVUT, kde už jsem teď čtvrtým rokem:). Tak jsem se rozmluvila pořádně anglicky, našla si spoustu kamarádů z Čech a ze zahraničí a mimo to jsem se vyřádila v používání projektového řízení. Najednou jsem se přistihla při tom, že jsem organizovala mezinárodní i národní setkání a neuvěřitelně mě to bavilo. Díky Masarykově ústavu ČVUT můžu procvičovat teorii v praxi:).

V současné době ses vydala na studijní cesty, kam jsi zamířila?

Momentálně studuju na Texas Tech University v Lubbocku v Texasu. Jde o roční, dvousemestrální pobyt. Studium v zahraničí a navíc mimo Evropu bylo mým velkým snem, ke kterému jsem se postupně přibližovala.

Jeden semestr už máš úspěšně za sebou.Čím se liší studium v USA?

Studium vysoké školy je tady pojato poměrně jinak a člověk si díky tomu uvědomí spoustu věcí, porovnává, učí se, seznamuje se a získává kamarády a rozhled. V jednom semestru je možné studovat maximálně čtyři předměty, což se teoreticky může zdát málo, ale naopak to znamená spoustu práce, téměř každodenní přípravu a lepší chápání problematiky.

Přibliž nám trochu, jak vypadá Texas...

Jestli si představujete Texas jako místo, kde fouká, chuchvalce roští se valí přes silnice a kolem chodí kovbojové v klapajících botách a v pořádných kloboucích, tak nejste příliš daleko od pravdy. Není to ale všechno, lidé tady jsou usměvaví, nápomocní a příjemní, obloha v podstatě neustále čistě modrá, teploty skoro celý rok moooc příjemné. Snad ještě nikdy se mi jinde nepodařilo opálit se v říjnu u venkovního bazénu, ochutnat ty nejlepší steaky na světě nebo tančit na opravdové kovbojské tancovačce :).

Američani mají na univerzitách hodně dlouhé zimní prázdniny, jak jsi naložila s těmi několika týdny ty?

Vánoce 2010 jsme s kamarády procestovali celé východní pobřeží USA. Zároveň jsem si udělala ještě odbočku do Montrealu v Kanadě a jela navštívit téměř celou skvadru kamarádů Kanaďanů, kteří rok nebo dva zpátky studovali alespoň semestr v Praze. Některé jsem viděla po dvou letech, některé po sedmi měsících, ale i přes to všechno jsme stále výbornými kamarády.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.