Profily

Olga Štěpánková Daniela Filipiová Senta Čermáková
Vedoucí skupiny přírodou inspirovaných technologií absolventka ČVUT, bývalá ministryně zdravotnictví absolventka ČVUT, mezinárodní marketingová ředitelka Hewlett-Packard
Lucia Hladná Klára Štrausová Carly Fiorina
absolventka ČVUT, autorka domu pro 21. století absolventka ČVUT generální ředitelka, Hewlett Packard
Vendula Šafářová Irena Prášilová Markéta Pokorná
absolventka ČVUT, architektka studia Allied Architects v Šanghaji Absolventka ČVUT, provozní ředitelka MSD IT Global Innovation Center Absolventka Fakulty stavební ČVUT, doktorát na univerzitě v Hamburku, členka polární vědecké expedice.
Novinky

My, holky z techniky
23. 4. 2015  
Již brzy se můžete na našich stránkách těšit na malou sérii rozhovorů „My, holky z techniky“. Představíme vám slečny, které zvládají nejen studium některé z fakult ČVUT, ale i spoustu dalších aktivit, o kterých vám rády povědí víc.
Jak zvládá život v česku Dalva, sympatická felačka z Paraguaye? To se dozvíte v prvním rozhovoru, který pro Vás chystáme již za několik dní!
Barbora Stunová: Od báboviček na pískovišti k „bábovičkám“ z hořčíku
5. 7. 2011   Koho by napadlo, že na takovém špinavém a zaprášeném místě, jako je slévárna - formovna, najdeme tak půvabnou mladou dámu. Řeč je o Ing. Barboře Bryksí Stunové, která se na Ústavu strojírenské technologie Fakulty strojní ČVUT, zabývá technologií slévání.
Stavařky z ČVUT zabodovaly na mezinárodní soutěži
23. 6. 2011   19. května se na Technické univerzitě v Košicích konal již 12. ročník Mezinárodního kola Studentské vědecké odborné činnosti (SVOČ) stavebních fakult ČR a SR. Pojď se s námi podívat, jakých úspěchů na něm dosáhli studenti a především studentky Fakulty Stavební ČVUT.
Od plavání k architektuře
29. 4. 2011   Vítězkou Olomouckého kola Hrdiny roku 2010 se stala teprve osmnáctiletá plavkyně Anna Hladká. Tato nadaná sportovkyně má za sebou už více úspěchů, například zlatou medaili z mistrovství republiky handicapovaných plavců a 3 bronzové medaile z loňského mistrovství světa handicapovaných juniorů. Vedle sportu se Anna věnuje například fotografování a v budoucnu by ráda studovala bytovou architekturu.
Rosina Kašičková: Extrémní parašutistka, Pilot
31. 3. 2011   Rosina (24 let) je doktorandka na Ústavu letecké dopravy Fakulty dopravní ČVUT, obchodní pilot letounů, pilot ULL, instruktorka parašutismu, řídící seskoků, parašutistka v disciplínách freestyle za volného pádu a létání na vysoce výkonných padácích (celkový nálet letouny: 320h+, počet seskoků z letadla: 2300+).


Lucka Čechová – nejkrásnější dívka ČVUT

Letošní Miss ČVUT se stala dvacetiletá Lucie Čechová, studentka Masarykova ústavu vyšších studií ČVUT. A co nám tato kráska o sobě prozradila.

Lucka se narodila v Českých Budějovicích, ale vyrůstala s prarodiči v České Lípě, kde také vystudovala Ekonomické lyceum na tamní obchodní akademii. Pokračovat dále ve studiu na vysoké škole pro ni bylo naprostou samozřejmostí, na rozdíl od rozhodnutí, kterou ze škol si vybrat. Po dlouhém váhání si nakonec zvolila Masarykův ústav vyšších studií ČVUT v Praze, obor Ekonomika a management. A dle jejích slov udělala správně: „ S výběrem oboru jsem naprosto spokojená, poskytuje mi vzdělání, které věřím, že v budoucnu uplatním.“

Do soutěže o Miss ČVUT se Lucka přihlásila sama, i když to její spolužáky stálo dlouhého přemlouvání. Nakonec ji přišli podpořit i na finálový večer, kde sbírala jedno ocenění za druhým, kromě Miss ČVUT ještě také Miss internet. Lucka se pohybuje v modelingu už několik let, ale tato akce pro ni byla novu zkušeností. V květnu navíc spolu s Marcelem Joglem, Králem ČVUT, bude reprezentovat ČVUT na pražském Majálesu.

Při studiu toho Lucka stíhá opravdu hodně. Krom modelingu se ve volném čase věnuje především svému zvířecímu miláčkovi, americkému buldokovi. Dále ráda vaří, sportuje a nepohrdne ani pozvánkou od kamarádů občas si někam vyrazit.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.