Profily

Lenka Lhotská Olga Štěpánková Daniela Filipiová
Vedoucí oddělení vědy, výzkumu a zahraničních styků Vedoucí skupiny přírodou inspirovaných technologií absolventka ČVUT, bývalá ministryně zdravotnictví
Senta Čermáková Lucia Hladná Klára Štrausová
absolventka ČVUT, mezinárodní marketingová ředitelka Hewlett-Packard absolventka ČVUT, autorka domu pro 21. století absolventka ČVUT
Carly Fiorina Vendula Šafářová Irena Prášilová
generální ředitelka, Hewlett Packard absolventka ČVUT, architektka studia Allied Architects v Šanghaji Absolventka ČVUT, provozní ředitelka MSD IT Global Innovation Center
Novinky

My, holky z techniky
23. 4. 2015  
Již brzy se můžete na našich stránkách těšit na malou sérii rozhovorů „My, holky z techniky“. Představíme vám slečny, které zvládají nejen studium některé z fakult ČVUT, ale i spoustu dalších aktivit, o kterých vám rády povědí víc.
Jak zvládá život v česku Dalva, sympatická felačka z Paraguaye? To se dozvíte v prvním rozhovoru, který pro Vás chystáme již za několik dní!
Barbora Stunová: Od báboviček na pískovišti k „bábovičkám“ z hořčíku
5. 7. 2011   Koho by napadlo, že na takovém špinavém a zaprášeném místě, jako je slévárna - formovna, najdeme tak půvabnou mladou dámu. Řeč je o Ing. Barboře Bryksí Stunové, která se na Ústavu strojírenské technologie Fakulty strojní ČVUT, zabývá technologií slévání.
Stavařky z ČVUT zabodovaly na mezinárodní soutěži
23. 6. 2011   19. května se na Technické univerzitě v Košicích konal již 12. ročník Mezinárodního kola Studentské vědecké odborné činnosti (SVOČ) stavebních fakult ČR a SR. Pojď se s námi podívat, jakých úspěchů na něm dosáhli studenti a především studentky Fakulty Stavební ČVUT.
Od plavání k architektuře
29. 4. 2011   Vítězkou Olomouckého kola Hrdiny roku 2010 se stala teprve osmnáctiletá plavkyně Anna Hladká. Tato nadaná sportovkyně má za sebou už více úspěchů, například zlatou medaili z mistrovství republiky handicapovaných plavců a 3 bronzové medaile z loňského mistrovství světa handicapovaných juniorů. Vedle sportu se Anna věnuje například fotografování a v budoucnu by ráda studovala bytovou architekturu.
Rosina Kašičková: Extrémní parašutistka, Pilot
31. 3. 2011   Rosina (24 let) je doktorandka na Ústavu letecké dopravy Fakulty dopravní ČVUT, obchodní pilot letounů, pilot ULL, instruktorka parašutismu, řídící seskoků, parašutistka v disciplínách freestyle za volného pádu a létání na vysoce výkonných padácích (celkový nálet letouny: 320h+, počet seskoků z letadla: 2300+).


Lucia Fedorová: stáž v Googlu byla super zkušenost

Lucia (23) studuje magisterský obor Výpočetní technika na Fakultě elektrotechnické ČVUT. Je zkušený matador v projektech zaměřených na střední školy. Při road show Sedm statečných jsi ji mohla potkat na své škole, možná byla dokonce tvojí mentorkou a představovala ti, jak to funguje na ČVUT

Jaká vlastně byla tvoje cesta do Googlu?

Zaprvé si myslím, že jsem měla fakt štěstí, protože jsem se tam dostala. Tak jsem si splnila svůj sen – pracovat v Googlu. Prostě jsem zkusila zareagovat na jejich nabídku trainee programů a stáží a poslala jim svůj životopis. Google je mezinárodní firma mega rozměrů. Já jsem se dostala do pobočky ve švýcarském Curychu. Proces výběru chvíli trval. Musela jsem projít řadou technických rozhovorů z mého oboru – takže z výpočetní techniky. A pak bylo třeba zařídit i administrativní věci kolem.

 

Na čem jsi v Googlu dělala ty?

Vy, co používáte gmail, určitě víte! Podílela jsem se na vývoji aplikace Google Calendar. Osobně si myslím, že je to parádní vychytávka. Konkrétně jsem pod vedením svého mentora naprogramovala funkci, co umožňuje automatické odmítnutí kalendářních pozvánek. Stáž v Googlu je super přínos do budoucna. Zároveň to ale byla ohromná zábava a odpovědnost. Protože to není jen pár měsíců, co ti vytuní životopis. Žádný stážista nedělá podřadnou práci, není to tak, že by tě k ničemu nepustili. Dokonce jsme mohli využívat skoro ty samý výhody, jako stálí zaměstnanci.

 

V Curychu jsi měla být původně čtyři měsíce. Co se stalo, že jsi tam zůstala delší dobu?

Prodloužili mi stáž na celý půlrok. Moc ráda bych tam zůstala i na full-time práci, ale nejdřív chci dokončit ČVUT.

 

Co sis v Googlu užívala na maximum?

Rozhodně lidi kolem sebe. Jsou tam desítky různých národností. Plno nadaných, milých a šikovných... Je to hodně motivující prostředí.

 

A co říkáš na pracovní prostředí Googlu?

Je parádně uvolněný. Kromě pracovních prostor tam najdeš řadu místností na relax a ty jsou neskutečně vyladěný. Byla jsem nadšená ze všech těch playing rooms, kde se můžeš vyblbnout při ping-pongu, kulečníku i stolním fotbálku. Nebo se zajít odreagovat na masážní lehátko u obřích akvárek, zajít si na kafe na střešní terasu s výhledem na město. A naprosto bombózní je skluzavka vedená z prvního patra do jídelny.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.