Profily

Lenka Lhotská Olga Štěpánková Daniela Filipiová
Vedoucí oddělení vědy, výzkumu a zahraničních styků Vedoucí skupiny přírodou inspirovaných technologií absolventka ČVUT, bývalá ministryně zdravotnictví
Senta Čermáková Lucia Hladná Klára Štrausová
absolventka ČVUT, mezinárodní marketingová ředitelka Hewlett-Packard absolventka ČVUT, autorka domu pro 21. století absolventka ČVUT
Carly Fiorina Vendula Šafářová Irena Prášilová
generální ředitelka, Hewlett Packard absolventka ČVUT, architektka studia Allied Architects v Šanghaji Absolventka ČVUT, provozní ředitelka MSD IT Global Innovation Center
Novinky

My, holky z techniky
23. 4. 2015  
Již brzy se můžete na našich stránkách těšit na malou sérii rozhovorů „My, holky z techniky“. Představíme vám slečny, které zvládají nejen studium některé z fakult ČVUT, ale i spoustu dalších aktivit, o kterých vám rády povědí víc.
Jak zvládá život v česku Dalva, sympatická felačka z Paraguaye? To se dozvíte v prvním rozhovoru, který pro Vás chystáme již za několik dní!
Barbora Stunová: Od báboviček na pískovišti k „bábovičkám“ z hořčíku
5. 7. 2011   Koho by napadlo, že na takovém špinavém a zaprášeném místě, jako je slévárna - formovna, najdeme tak půvabnou mladou dámu. Řeč je o Ing. Barboře Bryksí Stunové, která se na Ústavu strojírenské technologie Fakulty strojní ČVUT, zabývá technologií slévání.
Stavařky z ČVUT zabodovaly na mezinárodní soutěži
23. 6. 2011   19. května se na Technické univerzitě v Košicích konal již 12. ročník Mezinárodního kola Studentské vědecké odborné činnosti (SVOČ) stavebních fakult ČR a SR. Pojď se s námi podívat, jakých úspěchů na něm dosáhli studenti a především studentky Fakulty Stavební ČVUT.
Od plavání k architektuře
29. 4. 2011   Vítězkou Olomouckého kola Hrdiny roku 2010 se stala teprve osmnáctiletá plavkyně Anna Hladká. Tato nadaná sportovkyně má za sebou už více úspěchů, například zlatou medaili z mistrovství republiky handicapovaných plavců a 3 bronzové medaile z loňského mistrovství světa handicapovaných juniorů. Vedle sportu se Anna věnuje například fotografování a v budoucnu by ráda studovala bytovou architekturu.
Rosina Kašičková: Extrémní parašutistka, Pilot
31. 3. 2011   Rosina (24 let) je doktorandka na Ústavu letecké dopravy Fakulty dopravní ČVUT, obchodní pilot letounů, pilot ULL, instruktorka parašutismu, řídící seskoků, parašutistka v disciplínách freestyle za volného pádu a létání na vysoce výkonných padácích (celkový nálet letouny: 320h+, počet seskoků z letadla: 2300+).


Krása se s technikou nevylučuje

Nemusíš být ani odbornice přes svět showbyznysu, ale tuhle holku budeš znát. Jitka Nováčková se v březnu stala novou Českou Miss pro rok 2011. Jihočeská kráska, milovnice tance, hudby, ale i outdoorových sportů letos úspěšně odmaturovala, kromě jiného i z matiky, a nyní sebejistě vykračuje po chodbách ČVUT jako po molu.

Tato mladá sympatická blondýnka pochází z Českých Budějovic, kde také nedávno úspěšně dostudovala tamější gymnázium. Její kroky po maturitě vedly do Prahy na České vysoké učení technické na Fakultu biomedicínského inženýrství sídlící v Kladně. Tady si Jitka vybrala obor Optika a optometrie a to určitě nejen díky zájmu o optiku, ale také díky brýlím, které nosí už od základní školy a má k nim kladný vztah.

Jitka jako dárek za vítězství v soutěži Česká Miss získala možnost měsíčního studia na prestižní filmové akademii v New Yorku. Po návratu ze Spojených států ji čekala další zaoceánská destinace a to sice brazilské Sao Paulo, kde se uskutečnila Miss Universe 2011. I když se Jitka bohužel nedostala do užšího finále, získala tam hodně přátel a přivezla si mnoho cenných zkušeností a zážitků.

Prázdniny jí utekly jako voda a krom hromady práce ji čeká také první semestr na vysoké škole. Takže pokud se jí to podaří všechno skloubit dohromady, tak o ní teď jako o studentce ČVUT rozhodně neslyšíš naposledy. Jitka je příkladem toho, že na chodbách technické univerzity můžeš potkat krásnou holku a zároveň vyvrací všechny vtipy o hloupých blondýnách.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.