Profily

Lenka Lhotská Olga Štěpánková Daniela Filipiová
Vedoucí oddělení vědy, výzkumu a zahraničních styků Vedoucí skupiny přírodou inspirovaných technologií absolventka ČVUT, bývalá ministryně zdravotnictví
Senta Čermáková Lucia Hladná Klára Štrausová
absolventka ČVUT, mezinárodní marketingová ředitelka Hewlett-Packard absolventka ČVUT, autorka domu pro 21. století absolventka ČVUT
Carly Fiorina Vendula Šafářová Irena Prášilová
generální ředitelka, Hewlett Packard absolventka ČVUT, architektka studia Allied Architects v Šanghaji Absolventka ČVUT, provozní ředitelka MSD IT Global Innovation Center
Novinky

My, holky z techniky
23. 4. 2015  
Již brzy se můžete na našich stránkách těšit na malou sérii rozhovorů „My, holky z techniky“. Představíme vám slečny, které zvládají nejen studium některé z fakult ČVUT, ale i spoustu dalších aktivit, o kterých vám rády povědí víc.
Jak zvládá život v česku Dalva, sympatická felačka z Paraguaye? To se dozvíte v prvním rozhovoru, který pro Vás chystáme již za několik dní!
Barbora Stunová: Od báboviček na pískovišti k „bábovičkám“ z hořčíku
5. 7. 2011   Koho by napadlo, že na takovém špinavém a zaprášeném místě, jako je slévárna - formovna, najdeme tak půvabnou mladou dámu. Řeč je o Ing. Barboře Bryksí Stunové, která se na Ústavu strojírenské technologie Fakulty strojní ČVUT, zabývá technologií slévání.
Stavařky z ČVUT zabodovaly na mezinárodní soutěži
23. 6. 2011   19. května se na Technické univerzitě v Košicích konal již 12. ročník Mezinárodního kola Studentské vědecké odborné činnosti (SVOČ) stavebních fakult ČR a SR. Pojď se s námi podívat, jakých úspěchů na něm dosáhli studenti a především studentky Fakulty Stavební ČVUT.
Od plavání k architektuře
29. 4. 2011   Vítězkou Olomouckého kola Hrdiny roku 2010 se stala teprve osmnáctiletá plavkyně Anna Hladká. Tato nadaná sportovkyně má za sebou už více úspěchů, například zlatou medaili z mistrovství republiky handicapovaných plavců a 3 bronzové medaile z loňského mistrovství světa handicapovaných juniorů. Vedle sportu se Anna věnuje například fotografování a v budoucnu by ráda studovala bytovou architekturu.
Rosina Kašičková: Extrémní parašutistka, Pilot
31. 3. 2011   Rosina (24 let) je doktorandka na Ústavu letecké dopravy Fakulty dopravní ČVUT, obchodní pilot letounů, pilot ULL, instruktorka parašutismu, řídící seskoků, parašutistka v disciplínách freestyle za volného pádu a létání na vysoce výkonných padácích (celkový nálet letouny: 320h+, počet seskoků z letadla: 2300+).


Klára Ferdová: Tajná stáž v NATO

Klára je absolventkou Fakulty architektury ČVUT. V posledním ročníku školy žádala o stáž v NATO a byla úspěšná! Aliance každý rok vybírá 40 stážistů ze studentů, kteří končí university v členských zemích. Co v jejím životě znamenlo úspěšně projít náročným výběrovým řízením a co předcházelo přestěhování se do Bruselu?
Jak ses dozvěděla o stážích v NATO a proč tě to lákalo? Na univerzitách všech členských zemí probíhá veliká propagace. Kampaň byla fakt k nepřehlédnutí. Šla jsem na prezentaci zástupkyně NATO a hned na místě jsem se ptala po možnostech stáže ve svém oboru, v architektuře. A tak jsem se dozvěděla o projektu výstavby nové budovy pro NATO, to se mi natolik líbilo, že jsem neváhala podat přihlášku. Jak probíhá výběrové řízení do NATO? Je nutné vyplnit žádost a tu spolu s životopisem a motivačním dopisem zaslat do Bruselu. Za dva měsíce jsem se dozvěděla, že jsem z 2500 lidí postoupila do užšího výběru a za další dva měsíce, že jsem se dostala do vybraných 40 kandidátů. Pro napsání motivačního dopisu jsem si z tiskových zpráv nastudovala terminologii používanou v NATO. Využila jsem k tomu i supr zkušenosti z mého působení na pozici prezidentky Mezinárodního studentského klubu ISC na ČVUT, kde jsem mimo jiné vypracovávala žádosti o granty nebo připravovala kandidatury do mezinárodních soutěží. Bylo třeba splnit nějaké specifické podmínky? Ano, musela jsem projít bezpečnostní prověrkou. Zjednodušeně se jedná o prověření, jestli jsem důvěryhodná osoba natolik, abych mohla přijít do styku s tajnými informacemi NATO. O čem byla tvoje stáž v NATO? Během šesti měcísů jsem se zapojila do prací v oddělení konstrukcí na velitelství NATO. Získávala jsem zkušenosti z oblasti architektury pro diplomacii v bezpečnostně citlivém prostředí, to byla na začátku kariéry fakt skvělá příležitost. Jak bys shrnula svou stáž v NATO týmu? Stáž v mezinárodním civilním štábu na bruselském velitelství NATO pro mě byla hodně obohacující zkušenost. Během svého působení jsem měla na starosti několik drobných stavebních projektů v rámci velitelství, aktivně se účastnila týmových porad, stínovala své nadřízené při jednáních. Krom toho nám NATO připravilo i doprovodný program, při kterém jsme navštívili operační velitelství NATO v Mons, podívali se do některých evropských institucí a hlavně jsme si rozšiřovali povědomí o činnostech a funkci Severoatlantické aliance pomocí krátkých prezentací a řízených diskuzí s představiteli jejich nejrůznějších složek. Anglicko-francouzské přátelské prostředí Na období stáže ráda vzpomínám, hlavně na to, jak samozřejmě mě náš mezinárodní tým přijal mezi sebe a jak se mi všichni snažili pomáhat nejen v práci. Krom angličtiny jsem si zlepšila i francouzštinu, která je druhým oficiálním jazykem NATO. Co děláš v současnosti? Po skončení období stáže mi nabídli místo konzultantky ve stejném oddělení. V Headquarters Support tak pracuju i dneska a jako architektka a projektová manažerka mám možnost se podílet na zajímavých stavebních projektech.
Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.