Profily

Lenka Lhotská Olga Štěpánková Daniela Filipiová
Vedoucí oddělení vědy, výzkumu a zahraničních styků Vedoucí skupiny přírodou inspirovaných technologií absolventka ČVUT, bývalá ministryně zdravotnictví
Senta Čermáková Lucia Hladná Klára Štrausová
absolventka ČVUT, mezinárodní marketingová ředitelka Hewlett-Packard absolventka ČVUT, autorka domu pro 21. století absolventka ČVUT
Carly Fiorina Vendula Šafářová Irena Prášilová
generální ředitelka, Hewlett Packard absolventka ČVUT, architektka studia Allied Architects v Šanghaji Absolventka ČVUT, provozní ředitelka MSD IT Global Innovation Center
Novinky

My, holky z techniky
23. 4. 2015  
Již brzy se můžete na našich stránkách těšit na malou sérii rozhovorů „My, holky z techniky“. Představíme vám slečny, které zvládají nejen studium některé z fakult ČVUT, ale i spoustu dalších aktivit, o kterých vám rády povědí víc.
Jak zvládá život v česku Dalva, sympatická felačka z Paraguaye? To se dozvíte v prvním rozhovoru, který pro Vás chystáme již za několik dní!
Barbora Stunová: Od báboviček na pískovišti k „bábovičkám“ z hořčíku
5. 7. 2011   Koho by napadlo, že na takovém špinavém a zaprášeném místě, jako je slévárna - formovna, najdeme tak půvabnou mladou dámu. Řeč je o Ing. Barboře Bryksí Stunové, která se na Ústavu strojírenské technologie Fakulty strojní ČVUT, zabývá technologií slévání.
Stavařky z ČVUT zabodovaly na mezinárodní soutěži
23. 6. 2011   19. května se na Technické univerzitě v Košicích konal již 12. ročník Mezinárodního kola Studentské vědecké odborné činnosti (SVOČ) stavebních fakult ČR a SR. Pojď se s námi podívat, jakých úspěchů na něm dosáhli studenti a především studentky Fakulty Stavební ČVUT.
Od plavání k architektuře
29. 4. 2011   Vítězkou Olomouckého kola Hrdiny roku 2010 se stala teprve osmnáctiletá plavkyně Anna Hladká. Tato nadaná sportovkyně má za sebou už více úspěchů, například zlatou medaili z mistrovství republiky handicapovaných plavců a 3 bronzové medaile z loňského mistrovství světa handicapovaných juniorů. Vedle sportu se Anna věnuje například fotografování a v budoucnu by ráda studovala bytovou architekturu.
Rosina Kašičková: Extrémní parašutistka, Pilot
31. 3. 2011   Rosina (24 let) je doktorandka na Ústavu letecké dopravy Fakulty dopravní ČVUT, obchodní pilot letounů, pilot ULL, instruktorka parašutismu, řídící seskoků, parašutistka v disciplínách freestyle za volného pádu a létání na vysoce výkonných padácích (celkový nálet letouny: 320h+, počet seskoků z letadla: 2300+).


Kateřina Kuklová: ČVUT bych neměnila, je to spousta příležitostí a radosti ze studia

Kačka letos dostudova Fakltu stavební ČVUT. Škola pro ni nikdy nebyla jen biflováním. Ráda se baví tím, co dělá, a proto se její zájmy jako grafika, sport a cestování staly součástí jejího studentského života.

Budovy, to je moje

Na ČVUTu jsem vystudovala bakaláře v oboru Architektura a stavitelství, a pak magistra v oboru Budovy a prostředí. Na Budovách jsme se učili, jak navrhovat budovy, hlavně jejich vnitřní systémy – vytápění, větrání, rozvod vody, kanalizace s ohledem na minimální spotřebu energie a zátěž životního prostředí.

 

Technika není jen matematika, fyzika a spousta vzorečků

Na gymplu jsem byla jediná holka ve třídě, která se hlásila na techniku. Kamarádky moc nechápaly, technika pro ně byla jen změt vzorečků. Já za ní viděla spoustu příležitostí a dnes vím, že jsem se nespletla. Chtěla jsem se věnovat oboru, který jde neustále dopředu, hledá nová řešení a přesahuje do kulturní, sociální a ekonomické oblasti. To vše se mi splnilo.

 

Na Stavebce jsem rozhodně neseděla jen nad skriptama

Studovat na ČVUTu pro mě neznamenalo jen sedět nad skriptama. Pro studentský klub International Student Club in Prague jsem několik semestrů připravovala grafiku, odměnou mi byla spousta zkušeností a kamarádů nejen z Čech, ale i celého světa. Ráda cestuju, a tak jsem ani chvilku neváhala využít možnosti studia na zahraničních univerzitách. Absolvovala jsem několik týdenních kurzů v evropských metropolích, třeba v Paříži, Madridu nebo Mnichově, a dvě půlroční stáže v Latinské Americe - v Mexiku a Argentině. Vždy jsem se vracela plná energie se spoustou zkušeností, nových znalostí a zážitků.

 

Hola Mexiko!

Školou života pro mě byl půl rok strávený v Mexiku, studovala jsem předměty spojené s technikou budov a vše bylo najednou jinak. Neměřilo se na centimetry, ale na palce, rozhodující pro návrh nebyl sníh a zima, ale slunce a zemětřesení. Kromě školy jsem v Mexiku lezla, cestovala a pracovala pro architektonický ateliér. Hlavně díky této praxi jsem získala současné zaměstnání.

 

Cesta k titulu

Diplom je to poslední, co jsem na škole vytvořila. Věnovala jsem se vlivu klimatických podmínek na návrh budov. Díky vstřícnému a otevřenému přístupu mého vedoucího, profesora Kabeleho na Katedře technických zařízení budov Fakulty stavební ČVUT jsem se tématu začala věnovat už během pobytu v Latinském Americe, k danému tématu jsem tak načerpala vlastní zkušenosti. Velkou motivací mi bylo nejen nadšení pana profesora, ale také možnost podívat se návrh budov v širších a neobvyklých souvislostech.

 

Co po škole?

Po škole se z učitelů stali kolegové a já otevřela další kapitolu života. Jak jsem už řekla, hlavě díky krátké praxi v Mexiku jsem získala dnešní práci pro britskou společnost. Hlavní náplní mé práce je navrhování energetických systémů budov s ohledem na splňení požadavků mezinárodních certifikátů udělovaných pro budovy šetrné k životnímu prostředí. Pracuju na významných projektech nejen v Čechách a na Slovensku, angličtina je denní součástí mé práce a vidím, že na ČVUTu jsem získala znalosti a dovednosti, se kterými se rozhodně neztratím.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.