Profily

Lenka Lhotská Olga Štěpánková Daniela Filipiová
Vedoucí oddělení vědy, výzkumu a zahraničních styků Vedoucí skupiny přírodou inspirovaných technologií absolventka ČVUT, bývalá ministryně zdravotnictví
Senta Čermáková Lucia Hladná Klára Štrausová
absolventka ČVUT, mezinárodní marketingová ředitelka Hewlett-Packard absolventka ČVUT, autorka domu pro 21. století absolventka ČVUT
Carly Fiorina Vendula Šafářová Irena Prášilová
generální ředitelka, Hewlett Packard absolventka ČVUT, architektka studia Allied Architects v Šanghaji Absolventka ČVUT, provozní ředitelka MSD IT Global Innovation Center
Novinky

My, holky z techniky
23. 4. 2015  
Již brzy se můžete na našich stránkách těšit na malou sérii rozhovorů „My, holky z techniky“. Představíme vám slečny, které zvládají nejen studium některé z fakult ČVUT, ale i spoustu dalších aktivit, o kterých vám rády povědí víc.
Jak zvládá život v česku Dalva, sympatická felačka z Paraguaye? To se dozvíte v prvním rozhovoru, který pro Vás chystáme již za několik dní!
Barbora Stunová: Od báboviček na pískovišti k „bábovičkám“ z hořčíku
5. 7. 2011   Koho by napadlo, že na takovém špinavém a zaprášeném místě, jako je slévárna - formovna, najdeme tak půvabnou mladou dámu. Řeč je o Ing. Barboře Bryksí Stunové, která se na Ústavu strojírenské technologie Fakulty strojní ČVUT, zabývá technologií slévání.
Stavařky z ČVUT zabodovaly na mezinárodní soutěži
23. 6. 2011   19. května se na Technické univerzitě v Košicích konal již 12. ročník Mezinárodního kola Studentské vědecké odborné činnosti (SVOČ) stavebních fakult ČR a SR. Pojď se s námi podívat, jakých úspěchů na něm dosáhli studenti a především studentky Fakulty Stavební ČVUT.
Od plavání k architektuře
29. 4. 2011   Vítězkou Olomouckého kola Hrdiny roku 2010 se stala teprve osmnáctiletá plavkyně Anna Hladká. Tato nadaná sportovkyně má za sebou už více úspěchů, například zlatou medaili z mistrovství republiky handicapovaných plavců a 3 bronzové medaile z loňského mistrovství světa handicapovaných juniorů. Vedle sportu se Anna věnuje například fotografování a v budoucnu by ráda studovala bytovou architekturu.
Rosina Kašičková: Extrémní parašutistka, Pilot
31. 3. 2011   Rosina (24 let) je doktorandka na Ústavu letecké dopravy Fakulty dopravní ČVUT, obchodní pilot letounů, pilot ULL, instruktorka parašutismu, řídící seskoků, parašutistka v disciplínách freestyle za volného pádu a létání na vysoce výkonných padácích (celkový nálet letouny: 320h+, počet seskoků z letadla: 2300+).


Jana Kuklová: To to letí!!! Už je to čtyři roky, co jsem na dopravce :-)

Jana hraje závodně volejbal, když může, tak cestuje, a když nemůže, tak taky cestuje. No a když je zrovna v Praze, ráda vyhledává společnost zahraňáků. Na školu jí mnoho času nezbývá, ale když je to potřeba, najde si ho...řídí se heslem: „Všechno jde, když se chce.“

Jaký obor na ČVUT studuješ?

Když jsem byla ve druháku na Fakultě dopravní ČVUT vybrala jsem si obor Automatizace a informatika, na kterém se učíme hlavně o bezpečnosti a řízení dopravy, o telekomunikační technice a o nejrůznějších moderních systémech nejen z oblasti dopravy.

 

Nuselák tak trochu jinak

Na oboru je nás málo, což je fajn, všichni se totiž mezi sebou moc dobře známe a dost často podnikáme společné akce. Obvykle někdo z nás (popřípadě z vyučujících) zorganizuje nějakou zajímavou exkurzi. Pamatuju si třeba na „romantickou“ noční procházku tunelem metra z Vyšehradu na I. P. Pavlova a zpátky. Poznali jsme tak Nuselský most z trochu jiné perspektivy :-D

 

Studium v zahraničí? Nejen v Praze je blaze

Už je to víc jak rok, co jsem měla skvělou příležitost vyjet studovat do zahraničí. Byla jsem v Barceloně a tam jsem si zamilovala katalánskou tradici stavění lidských věží. Skupina, kterou jsem si tam našla, a se kterou jsem tam trénovala, se stala mojí druhou rodinou. Po „náročných“ hodinách studia předmětů v cizím jazyce, jsem vždycky věděla, kde se můžu odreagovat.

 

To co vidím já, je neviditelné

Po návratu z Barcelony jsem začala pracovat na svém projektu, který je zaměřen na termovizní měření – speciální kamerou můžeme pozorovat rozložení teplot na různých objektech, to normální člověk nevidí. Při měření jsme zkoušeli, jestli nám termokamera odhalí vlastnosti proudění vzduchu na profilu křídla letadla. A odhalila. A já mám teď moc pěkné téma k bakalářce.

 

Čím budu...

...to bych taky ráda věděla. Spousty lidí se mě na to ptá, ale já si myslím, že není nač spěchat. Čekají mě ještě minimálně dva roky studia, a pak se uvidí. Na magisterské studium jsem se přihlásila na obor Inteligentní dopravní systémy, tak uvidíme, co inteligentního se ještě naučím :-)

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.