Profily

Ľubomíra Balková Dana Drábová Marcela Fejtová
Teoretická matematička, Odborná asistentka na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT jaderná fyzička, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Vedoucí vývojového týmu, Počítač ovládaný pouhým okem
Kateřina Sakařová Eva Jiřičná Lenka Lhotská
staví a projektuje tunely od Islandu přes Londýn až po Hong Kong Absolventka ČVUT, světoznámá architektka a designerka Vedoucí oddělení vědy, výzkumu a zahraničních styků
Olga Štěpánková Daniela Filipiová Senta Čermáková
Vedoucí skupiny přírodou inspirovaných technologií absolventka ČVUT, bývalá ministryně zdravotnictví absolventka ČVUT, mezinárodní marketingová ředitelka Hewlett-Packard
Novinky

My, holky z techniky
23. 4. 2015  
Již brzy se můžete na našich stránkách těšit na malou sérii rozhovorů „My, holky z techniky“. Představíme vám slečny, které zvládají nejen studium některé z fakult ČVUT, ale i spoustu dalších aktivit, o kterých vám rády povědí víc.
Jak zvládá život v česku Dalva, sympatická felačka z Paraguaye? To se dozvíte v prvním rozhovoru, který pro Vás chystáme již za několik dní!
Barbora Stunová: Od báboviček na pískovišti k „bábovičkám“ z hořčíku
5. 7. 2011   Koho by napadlo, že na takovém špinavém a zaprášeném místě, jako je slévárna - formovna, najdeme tak půvabnou mladou dámu. Řeč je o Ing. Barboře Bryksí Stunové, která se na Ústavu strojírenské technologie Fakulty strojní ČVUT, zabývá technologií slévání.
Stavařky z ČVUT zabodovaly na mezinárodní soutěži
23. 6. 2011   19. května se na Technické univerzitě v Košicích konal již 12. ročník Mezinárodního kola Studentské vědecké odborné činnosti (SVOČ) stavebních fakult ČR a SR. Pojď se s námi podívat, jakých úspěchů na něm dosáhli studenti a především studentky Fakulty Stavební ČVUT.
Od plavání k architektuře
29. 4. 2011   Vítězkou Olomouckého kola Hrdiny roku 2010 se stala teprve osmnáctiletá plavkyně Anna Hladká. Tato nadaná sportovkyně má za sebou už více úspěchů, například zlatou medaili z mistrovství republiky handicapovaných plavců a 3 bronzové medaile z loňského mistrovství světa handicapovaných juniorů. Vedle sportu se Anna věnuje například fotografování a v budoucnu by ráda studovala bytovou architekturu.
Rosina Kašičková: Extrémní parašutistka, Pilot
31. 3. 2011   Rosina (24 let) je doktorandka na Ústavu letecké dopravy Fakulty dopravní ČVUT, obchodní pilot letounů, pilot ULL, instruktorka parašutismu, řídící seskoků, parašutistka v disciplínách freestyle za volného pádu a létání na vysoce výkonných padácích (celkový nálet letouny: 320h+, počet seskoků z letadla: 2300+).


Jak se daří studentkám Otevřené informatiky?

Tentokrát nám na sebe něco prozradila Lenka Houdková, absolventka Gymnázia v Benešově a nyní studentka Otevřené informatiky na Fakultě elektrotechnické ČVUT v Praze. Informatika a matematika ji bavila už na gymnáziu, proto vysoká škola s technickým zaměřením pro ni byla jasná volba.

Lenka se hlásila jak na Fakultu informačních technologií, tak na Fakultu elektrotechnickou. Nakonec si vybrala Otevřenou informatiku na FEL a na rozdíl od svých kolegyň stipendistek si jako jediná zvolila obor Softwarové inženýrství. Zaujaly ji především vyučované předměty a možnost vědecké spolupráce. Na studium se velice těšila.

Úspěšně zvládla zkoušku z Lineární algebry, ale víc jí dala zabrat Ekonomika podnikání. Nejvíc ji bavil předmět Řešení problémů a hry, kde také v turnaji uspěla se svou prací i mezi klukama. No prostě programátorka tělem i duší. A pokud holky baví matematika či programování, studium na Otevřené informatice jim může jedině doporučit. „Studia na FEL se holky rozhodně nemusí bát, a kdyby jim náhodou něco nešlo, tak se určitě najde hromada ochotných chlapců, co jim rádi pomohou,“ s úsměvem dodává. Kromě školy si Lenka najde čas i na své koníčky – hudbu a tanec.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.