Profily

Olga Štěpánková Daniela Filipiová Senta Čermáková
Vedoucí skupiny přírodou inspirovaných technologií absolventka ČVUT, bývalá ministryně zdravotnictví absolventka ČVUT, mezinárodní marketingová ředitelka Hewlett-Packard
Lucia Hladná Klára Štrausová Carly Fiorina
absolventka ČVUT, autorka domu pro 21. století absolventka ČVUT generální ředitelka, Hewlett Packard
Vendula Šafářová Irena Prášilová Markéta Pokorná
absolventka ČVUT, architektka studia Allied Architects v Šanghaji Absolventka ČVUT, provozní ředitelka MSD IT Global Innovation Center Absolventka Fakulty stavební ČVUT, doktorát na univerzitě v Hamburku, členka polární vědecké expedice.
Novinky

My, holky z techniky
23. 4. 2015  
Již brzy se můžete na našich stránkách těšit na malou sérii rozhovorů „My, holky z techniky“. Představíme vám slečny, které zvládají nejen studium některé z fakult ČVUT, ale i spoustu dalších aktivit, o kterých vám rády povědí víc.
Jak zvládá život v česku Dalva, sympatická felačka z Paraguaye? To se dozvíte v prvním rozhovoru, který pro Vás chystáme již za několik dní!
Barbora Stunová: Od báboviček na pískovišti k „bábovičkám“ z hořčíku
5. 7. 2011   Koho by napadlo, že na takovém špinavém a zaprášeném místě, jako je slévárna - formovna, najdeme tak půvabnou mladou dámu. Řeč je o Ing. Barboře Bryksí Stunové, která se na Ústavu strojírenské technologie Fakulty strojní ČVUT, zabývá technologií slévání.
Stavařky z ČVUT zabodovaly na mezinárodní soutěži
23. 6. 2011   19. května se na Technické univerzitě v Košicích konal již 12. ročník Mezinárodního kola Studentské vědecké odborné činnosti (SVOČ) stavebních fakult ČR a SR. Pojď se s námi podívat, jakých úspěchů na něm dosáhli studenti a především studentky Fakulty Stavební ČVUT.
Od plavání k architektuře
29. 4. 2011   Vítězkou Olomouckého kola Hrdiny roku 2010 se stala teprve osmnáctiletá plavkyně Anna Hladká. Tato nadaná sportovkyně má za sebou už více úspěchů, například zlatou medaili z mistrovství republiky handicapovaných plavců a 3 bronzové medaile z loňského mistrovství světa handicapovaných juniorů. Vedle sportu se Anna věnuje například fotografování a v budoucnu by ráda studovala bytovou architekturu.
Rosina Kašičková: Extrémní parašutistka, Pilot
31. 3. 2011   Rosina (24 let) je doktorandka na Ústavu letecké dopravy Fakulty dopravní ČVUT, obchodní pilot letounů, pilot ULL, instruktorka parašutismu, řídící seskoků, parašutistka v disciplínách freestyle za volného pádu a létání na vysoce výkonných padácích (celkový nálet letouny: 320h+, počet seskoků z letadla: 2300+).


Jak se daří studentkám Otevřené informatiky?

Tentokrát nám na sebe něco prozradila Lenka Houdková, absolventka Gymnázia v Benešově a nyní studentka Otevřené informatiky na Fakultě elektrotechnické ČVUT v Praze. Informatika a matematika ji bavila už na gymnáziu, proto vysoká škola s technickým zaměřením pro ni byla jasná volba.

Lenka se hlásila jak na Fakultu informačních technologií, tak na Fakultu elektrotechnickou. Nakonec si vybrala Otevřenou informatiku na FEL a na rozdíl od svých kolegyň stipendistek si jako jediná zvolila obor Softwarové inženýrství. Zaujaly ji především vyučované předměty a možnost vědecké spolupráce. Na studium se velice těšila.

Úspěšně zvládla zkoušku z Lineární algebry, ale víc jí dala zabrat Ekonomika podnikání. Nejvíc ji bavil předmět Řešení problémů a hry, kde také v turnaji uspěla se svou prací i mezi klukama. No prostě programátorka tělem i duší. A pokud holky baví matematika či programování, studium na Otevřené informatice jim může jedině doporučit. „Studia na FEL se holky rozhodně nemusí bát, a kdyby jim náhodou něco nešlo, tak se určitě najde hromada ochotných chlapců, co jim rádi pomohou,“ s úsměvem dodává. Kromě školy si Lenka najde čas i na své koníčky – hudbu a tanec.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.