Profily

Lenka Lhotská Olga Štěpánková Daniela Filipiová
Vedoucí oddělení vědy, výzkumu a zahraničních styků Vedoucí skupiny přírodou inspirovaných technologií absolventka ČVUT, bývalá ministryně zdravotnictví
Senta Čermáková Lucia Hladná Klára Štrausová
absolventka ČVUT, mezinárodní marketingová ředitelka Hewlett-Packard absolventka ČVUT, autorka domu pro 21. století absolventka ČVUT
Carly Fiorina Vendula Šafářová Irena Prášilová
generální ředitelka, Hewlett Packard absolventka ČVUT, architektka studia Allied Architects v Šanghaji Absolventka ČVUT, provozní ředitelka MSD IT Global Innovation Center
Novinky

My, holky z techniky
23. 4. 2015  
Již brzy se můžete na našich stránkách těšit na malou sérii rozhovorů „My, holky z techniky“. Představíme vám slečny, které zvládají nejen studium některé z fakult ČVUT, ale i spoustu dalších aktivit, o kterých vám rády povědí víc.
Jak zvládá život v česku Dalva, sympatická felačka z Paraguaye? To se dozvíte v prvním rozhovoru, který pro Vás chystáme již za několik dní!
Barbora Stunová: Od báboviček na pískovišti k „bábovičkám“ z hořčíku
5. 7. 2011   Koho by napadlo, že na takovém špinavém a zaprášeném místě, jako je slévárna - formovna, najdeme tak půvabnou mladou dámu. Řeč je o Ing. Barboře Bryksí Stunové, která se na Ústavu strojírenské technologie Fakulty strojní ČVUT, zabývá technologií slévání.
Stavařky z ČVUT zabodovaly na mezinárodní soutěži
23. 6. 2011   19. května se na Technické univerzitě v Košicích konal již 12. ročník Mezinárodního kola Studentské vědecké odborné činnosti (SVOČ) stavebních fakult ČR a SR. Pojď se s námi podívat, jakých úspěchů na něm dosáhli studenti a především studentky Fakulty Stavební ČVUT.
Od plavání k architektuře
29. 4. 2011   Vítězkou Olomouckého kola Hrdiny roku 2010 se stala teprve osmnáctiletá plavkyně Anna Hladká. Tato nadaná sportovkyně má za sebou už více úspěchů, například zlatou medaili z mistrovství republiky handicapovaných plavců a 3 bronzové medaile z loňského mistrovství světa handicapovaných juniorů. Vedle sportu se Anna věnuje například fotografování a v budoucnu by ráda studovala bytovou architekturu.
Rosina Kašičková: Extrémní parašutistka, Pilot
31. 3. 2011   Rosina (24 let) je doktorandka na Ústavu letecké dopravy Fakulty dopravní ČVUT, obchodní pilot letounů, pilot ULL, instruktorka parašutismu, řídící seskoků, parašutistka v disciplínách freestyle za volného pádu a létání na vysoce výkonných padácích (celkový nálet letouny: 320h+, počet seskoků z letadla: 2300+).


Jak se daří Karolíně Burešové na Otevřené informatice?

Pojď se s námi podívat, co na sebe práskla Karolína Burešová, další studentka Otevřené Informatiky na Fakultě elektrotechnické ČVUT, která získala speciální stipendium pro nadané dívky.

Karolína se už při studiu na Gymnáziu v České Lípě účastnila několika celorepublikových kol matematické olympiády v kategorii programování. Díky tomu měla velkou výhodu při výběru vysoké školy, nikde totiž nemusela dělat přijímací zkoušky. Proto si mohla s klidem vybírat ze všech prestižních technických škol v republice. Nakonec se jí nejvíc zalíbila Otevřená informatika na FEL ČVUT a to především díky prestiži fakulty a dojem na ní udělaly také školou pořádané akce, např. Týden vědy na Jaderce.

Už několik let se Karolína pohybuje mezi geeky a ajťáky, kteří jsou rádi, že mezi sebou mají holku, která jim rozumí. Proč je na FELu tak málo holek si Karolína vysvětluje stereotypy, které ve společnosti panují, proto pak pro dívky nejsou technické obory tak atraktivní. A když už se nějaká žena v IT oboru objeví, okolí na to stále reaguje překvapeně. A jako ostatní studentky OI vyvrací, že by studium tohoto oboru bylo pro dívky příliš obtížné. Je stejně těžké pro dívky i chlapce.

Co bys asi do Karolíny neřekla, ale mezi její největší zájmy patří práce s lidmi a organizování. Vede dokonce kroužek zaměřený na přírodu a fantastiku. Očekávaně se ve volném čase věnuje počítačům a obecně věcem kolem nich. Ráda také čte, píše a cestuje.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.