Profily

Marcela Fejtová Kateřina Sakařová Eva Jiřičná
Vedoucí vývojového týmu, Počítač ovládaný pouhým okem staví a projektuje tunely od Islandu přes Londýn až po Hong Kong Absolventka ČVUT, světoznámá architektka a designerka
Lenka Lhotská Olga Štěpánková Daniela Filipiová
Vedoucí oddělení vědy, výzkumu a zahraničních styků Vedoucí skupiny přírodou inspirovaných technologií absolventka ČVUT, bývalá ministryně zdravotnictví
Senta Čermáková Lucia Hladná Klára Štrausová
absolventka ČVUT, mezinárodní marketingová ředitelka Hewlett-Packard absolventka ČVUT, autorka domu pro 21. století absolventka ČVUT
Novinky

My, holky z techniky
23. 4. 2015  
Již brzy se můžete na našich stránkách těšit na malou sérii rozhovorů „My, holky z techniky“. Představíme vám slečny, které zvládají nejen studium některé z fakult ČVUT, ale i spoustu dalších aktivit, o kterých vám rády povědí víc.
Jak zvládá život v česku Dalva, sympatická felačka z Paraguaye? To se dozvíte v prvním rozhovoru, který pro Vás chystáme již za několik dní!
Barbora Stunová: Od báboviček na pískovišti k „bábovičkám“ z hořčíku
5. 7. 2011   Koho by napadlo, že na takovém špinavém a zaprášeném místě, jako je slévárna - formovna, najdeme tak půvabnou mladou dámu. Řeč je o Ing. Barboře Bryksí Stunové, která se na Ústavu strojírenské technologie Fakulty strojní ČVUT, zabývá technologií slévání.
Stavařky z ČVUT zabodovaly na mezinárodní soutěži
23. 6. 2011   19. května se na Technické univerzitě v Košicích konal již 12. ročník Mezinárodního kola Studentské vědecké odborné činnosti (SVOČ) stavebních fakult ČR a SR. Pojď se s námi podívat, jakých úspěchů na něm dosáhli studenti a především studentky Fakulty Stavební ČVUT.
Od plavání k architektuře
29. 4. 2011   Vítězkou Olomouckého kola Hrdiny roku 2010 se stala teprve osmnáctiletá plavkyně Anna Hladká. Tato nadaná sportovkyně má za sebou už více úspěchů, například zlatou medaili z mistrovství republiky handicapovaných plavců a 3 bronzové medaile z loňského mistrovství světa handicapovaných juniorů. Vedle sportu se Anna věnuje například fotografování a v budoucnu by ráda studovala bytovou architekturu.
Rosina Kašičková: Extrémní parašutistka, Pilot
31. 3. 2011   Rosina (24 let) je doktorandka na Ústavu letecké dopravy Fakulty dopravní ČVUT, obchodní pilot letounů, pilot ULL, instruktorka parašutismu, řídící seskoků, parašutistka v disciplínách freestyle za volného pádu a létání na vysoce výkonných padácích (celkový nálet letouny: 320h+, počet seskoků z letadla: 2300+).


Holky ze Stavárny míří na olympiádu

Úspěšné duo veslařek Antošových už za několik týdnů usedne do dvojskifu na olympijských hrách v Londýně. Předtím je ale čeká ještě spousta práce, krom objíždění přípravných závodů také studium. Starší Jitka už má pro tento rok školní povinnosti splněné, ale mladší Lence ještě něco málo zbývá, než se bude moci plně věnovat veslování.

Sestry Antošovy už se nějaký ten rok úspěšně drží se světovou veslařskou špičkou. Ve dvou letošních závodech Světového poháru se proveslovaly až do finále, v Bělehradě se umístily na třetím místě a v Lucernu byly čtvrté. Třetího kola poháru konaného v Mnichově se holky už nezúčastní, dva předchozí závody se jim docela povedly a při případném neúspěchu by si jen nerady kazily přípravu na blížící se olympiádu.

Než se ale holky budou moci vrhnout na soustředění a závěrečnou přípravu, čekají je ještě studijní povinnosti. Zatímco pětadvacetiletá Jitka před několika dny zvládla úspěšně zakončit poslední předmět a odevzdat všechny projekty, o čtyři roky mladší Lenka má ještě jiné starosti. Obě studují architekturu a stavitelství na pražském ČVUT, kde se Jitka už blíží do finále.

Holky sice neplánují účast na Světovém poháru v Mnichově, ale závodění před veřejností se úplně nevzdaly, o minulém víkendu se zúčastnily exhibičního závodu v Holandském Amsterodamu. Soustředění pak obě stráví v italském Livignu, spolu se skifaři Miroslavou Knapkovou a Ondřejem Synkem. Jitka mimo jiné prozradila i to, že jako relax před olympiádou jí slouží projektování rodinného domu pro známé. A nebude to její první projekt, již navrhla dům pro veslařského kolegu Ondřeje Synka.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.