Profily

Eva Jiřičná Lenka Lhotská Olga Štěpánková
Absolventka ČVUT, světoznámá architektka a designerka Vedoucí oddělení vědy, výzkumu a zahraničních styků Vedoucí skupiny přírodou inspirovaných technologií
Daniela Filipiová Senta Čermáková Lucia Hladná
absolventka ČVUT, bývalá ministryně zdravotnictví absolventka ČVUT, mezinárodní marketingová ředitelka Hewlett-Packard absolventka ČVUT, autorka domu pro 21. století
Klára Štrausová Carly Fiorina Vendula Šafářová
absolventka ČVUT generální ředitelka, Hewlett Packard absolventka ČVUT, architektka studia Allied Architects v Šanghaji
Novinky

My, holky z techniky
23. 4. 2015  
Již brzy se můžete na našich stránkách těšit na malou sérii rozhovorů „My, holky z techniky“. Představíme vám slečny, které zvládají nejen studium některé z fakult ČVUT, ale i spoustu dalších aktivit, o kterých vám rády povědí víc.
Jak zvládá život v česku Dalva, sympatická felačka z Paraguaye? To se dozvíte v prvním rozhovoru, který pro Vás chystáme již za několik dní!
Barbora Stunová: Od báboviček na pískovišti k „bábovičkám“ z hořčíku
5. 7. 2011   Koho by napadlo, že na takovém špinavém a zaprášeném místě, jako je slévárna - formovna, najdeme tak půvabnou mladou dámu. Řeč je o Ing. Barboře Bryksí Stunové, která se na Ústavu strojírenské technologie Fakulty strojní ČVUT, zabývá technologií slévání.
Stavařky z ČVUT zabodovaly na mezinárodní soutěži
23. 6. 2011   19. května se na Technické univerzitě v Košicích konal již 12. ročník Mezinárodního kola Studentské vědecké odborné činnosti (SVOČ) stavebních fakult ČR a SR. Pojď se s námi podívat, jakých úspěchů na něm dosáhli studenti a především studentky Fakulty Stavební ČVUT.
Od plavání k architektuře
29. 4. 2011   Vítězkou Olomouckého kola Hrdiny roku 2010 se stala teprve osmnáctiletá plavkyně Anna Hladká. Tato nadaná sportovkyně má za sebou už více úspěchů, například zlatou medaili z mistrovství republiky handicapovaných plavců a 3 bronzové medaile z loňského mistrovství světa handicapovaných juniorů. Vedle sportu se Anna věnuje například fotografování a v budoucnu by ráda studovala bytovou architekturu.
Rosina Kašičková: Extrémní parašutistka, Pilot
31. 3. 2011   Rosina (24 let) je doktorandka na Ústavu letecké dopravy Fakulty dopravní ČVUT, obchodní pilot letounů, pilot ULL, instruktorka parašutismu, řídící seskoků, parašutistka v disciplínách freestyle za volného pádu a létání na vysoce výkonných padácích (celkový nálet letouny: 320h+, počet seskoků z letadla: 2300+).


Hanka Kodedová: Biomedicína na ČVUT je dobrá volba

Hanka (24) je v páťáku na oboru Přístroje a metody v biomedicíně. Během studia poznala díky ČVUT nejen teorii z lavic nebo při exkurzích. Měla možnost podívat se, jak to chodí v praxi díky stáži v Rehabilitační klinice Malvazinky. Poznala i top vedení v Linetu, jedné z nejlepších českých firem, co v oboru působí po celém světě díky programu mentoring na ČVUT. Další zkušenost z oblasti výzkumu získala díky ČVUT na zahraničním studijním pobytu v Glasgow.

Proč si vybrat Fakultu biomedicínského inženýrství?

Fakultu biomedicínského inženýrství jsem si vybrala jako kompromis techniky a medicíny - oborů, kterým jsem se chtěla věnovat. Studuju tu už pátý rok, nejdřív bakalářský obor Biomedicínká a klinická technika (nově s názvem Biomedicínský technik) teď navazující magisterský program Přístroje a metody v biomedicíně.

Zaměření předmětů oborů nezapře původ vzniku fakulty z výzkumného ústavu z Fakulty elektrotechnické ČVUT. Kromě základů biologie, anatomie, chemie, fyziologie musíš zvládnout i elektrotechniku, fyziku a samozřejmě matiku. Bakalářský program směřuje k praktickým dovednostem. Magisterský program se spíš soustředí na rozšíření teoretických znalostí s velkým množstvím povinně volitelných předmětů.

 

Fakulta nabízí nové možnosti

Fakulta nově otevřela obory, co jsou víc orientované na medicínu – Fyzioterapie, Radiologický asistent, Optika a optometrie a Zdravotnický záchranář.

 

Dobrá parta lidí založená na osobním přístupu

Studium je poměrně dobře strukturováno, v prvních ročnících se srovnají znalosti studentů ve všech základních předmětech. Takže se nemusíš bát, ať přijdeš z jakýkoliv střední. Prostředí na fakultě je fakt přátelský. Většina vyučujících je mladá a můžeš se s nimi často potkat na společně pořádaných akcích, jako je grilování před budovou fakulty, ples, a podobně.

 

Jaké má fakulta vztahy se zahraničím?

Stejně, jako celé ČVUT, nabízí i naše fakulta velké množství výjezdů na zahraniční univerzity. Hodně cool je program ERASMUS MODUS ( http://www.biomedicaltechnology.eu/), který umožňuje studovat celý magisterský program na zahraniční univerzitě. Já sama jsem se účastnila Summer School v Suwonu v Jižní Koreji. A pak ještě výměnného pobytu ERASMUS na University of Strathclyde v Glasgow ve Skotsku.

 

Co jsi dělala semestr ve Skotsku?

Tam jsem začala pracovat na své diplomové práci na téma optických vlastností nanočástic vzácných kovů. Dál na ní pokračuju v Praze na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v rámci pětiletého grantu na výzkum nanočástic stříbra.

 

Co bude následovat po vystudování Fakulty biomedicínského inženýrství?

Já osobně, ještě nemám úplně jasno. Na výjezd do Skotska jsem získala stipendium společnosti Accenture. Na základě tohodle kontaktu jsem po návratu do Čech začala v Accenture pracovat, takže objevuju zase něco nového. Ještě se uvidí, jakou cestou se po odstátnicování vydám . Uplatnění po dostudování Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT je obecně hodně široký. Počínaje technikem v nemocnici, nebo vývojem přístrojů, zařízení i softwarů až po vědeckou práci.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.