Profily

Lenka Lhotská Olga Štěpánková Daniela Filipiová
Vedoucí oddělení vědy, výzkumu a zahraničních styků Vedoucí skupiny přírodou inspirovaných technologií absolventka ČVUT, bývalá ministryně zdravotnictví
Senta Čermáková Lucia Hladná Klára Štrausová
absolventka ČVUT, mezinárodní marketingová ředitelka Hewlett-Packard absolventka ČVUT, autorka domu pro 21. století absolventka ČVUT
Carly Fiorina Vendula Šafářová Irena Prášilová
generální ředitelka, Hewlett Packard absolventka ČVUT, architektka studia Allied Architects v Šanghaji Absolventka ČVUT, provozní ředitelka MSD IT Global Innovation Center
Novinky

My, holky z techniky
23. 4. 2015  
Již brzy se můžete na našich stránkách těšit na malou sérii rozhovorů „My, holky z techniky“. Představíme vám slečny, které zvládají nejen studium některé z fakult ČVUT, ale i spoustu dalších aktivit, o kterých vám rády povědí víc.
Jak zvládá život v česku Dalva, sympatická felačka z Paraguaye? To se dozvíte v prvním rozhovoru, který pro Vás chystáme již za několik dní!
Barbora Stunová: Od báboviček na pískovišti k „bábovičkám“ z hořčíku
5. 7. 2011   Koho by napadlo, že na takovém špinavém a zaprášeném místě, jako je slévárna - formovna, najdeme tak půvabnou mladou dámu. Řeč je o Ing. Barboře Bryksí Stunové, která se na Ústavu strojírenské technologie Fakulty strojní ČVUT, zabývá technologií slévání.
Stavařky z ČVUT zabodovaly na mezinárodní soutěži
23. 6. 2011   19. května se na Technické univerzitě v Košicích konal již 12. ročník Mezinárodního kola Studentské vědecké odborné činnosti (SVOČ) stavebních fakult ČR a SR. Pojď se s námi podívat, jakých úspěchů na něm dosáhli studenti a především studentky Fakulty Stavební ČVUT.
Od plavání k architektuře
29. 4. 2011   Vítězkou Olomouckého kola Hrdiny roku 2010 se stala teprve osmnáctiletá plavkyně Anna Hladká. Tato nadaná sportovkyně má za sebou už více úspěchů, například zlatou medaili z mistrovství republiky handicapovaných plavců a 3 bronzové medaile z loňského mistrovství světa handicapovaných juniorů. Vedle sportu se Anna věnuje například fotografování a v budoucnu by ráda studovala bytovou architekturu.
Rosina Kašičková: Extrémní parašutistka, Pilot
31. 3. 2011   Rosina (24 let) je doktorandka na Ústavu letecké dopravy Fakulty dopravní ČVUT, obchodní pilot letounů, pilot ULL, instruktorka parašutismu, řídící seskoků, parašutistka v disciplínách freestyle za volného pádu a létání na vysoce výkonných padácích (celkový nálet letouny: 320h+, počet seskoků z letadla: 2300+).


„Chci vědět, zda nás roboti opravdu jednou ovládnou,“ říká Bára Smolíková z Otevřené informatiky ČVUT

Bára studuje druhý ročník na Fakultě elektrotechnické ČVUT. Proniká do tajů programu Otevřená informatika. Je to pro ni velká výzva, ale se studiem je celkově moc spokojená. A najde si čas i na spoustu jiných aktivit mimo školu. Baví ji šachy, jezdectví a florbal.

Báro, co studium programu Otevřená informatika vyžaduje za znalosti?

Studuju obor nazvaný Informatika a počítačové vědy. Klíčové předměty jsou hlavně matika a ty, co se týkají programování. U našeho oboru je opravdu potřeba rozvíjet matematické a logické uvažování. Třeba se učíme různé postupy, jak řešit matematické problémy a pak je naprogramovat.

Proč právě tenhle obor?

Obor informatika a počítačové vědy mě zaujal z nabízených oborů na Fakultě elektrotechnické ČVUT nejvíc, protože jde o kombinací softwarových a počítačových systémů. Taky je zaměřený na matiku, což mi vyhovuje, protože s matikou jsem velká kamarádka. Zato s programováním teprve hledáme společnou řeč :).

Čeká tě během studia nějaké vzrůšo:)?

Moc jsem zvědavá na předmět nazvaný Základy umělé inteligence, protože UI mě momentálně zajímá nejvíc :). Můj zájem o UI nejvíc vzbudilo čtení sci-fi povídek a románů I. Asimova, proto bych tomu všemu :) ráda rozuměla a byla schopná usoudit, zda nás opravdu jednou roboti ovládnou :-). Hodně se mi na studiu taky líbí možnost, že kdybych chtěla studovat i nějaký předmět z jiných oborů, tak není problém si ho zapsat..

A jaká je mezi vámi studenty a učiteli atmosféra?

Na našem programu panuje velmi přátelská atmosféra. Určitě je to dáno tím, že na náš program berou míň lidí. Svůj velký podíl na tom má také realizační tým otevřené informatiky, který v loňském roce pořádal různé akce. Jednalo se například o akci s názvem OI v kostce - seznamovací akce spojená s šifrovací hrou nebo výlet na Sněžku. Organizaci těchto akcí převzal letos vzniklý OI klub, na jehož fungování mají značný podíl sami studenti a studentky, třeba já ;).

Jakým směrem se chceš po škole vydat?

Uplatnění bych samozřejmě mohla najít v informatice třeba jako programátorka, vývojářka nebo výzkumná odbornice.,Já bych ale chtěla pokračovat dál na doktorandském studiu a později se zapojit do nějakého výzkumu. Spousta mých spolužáků už zvládá pracovat i při škole. Pro mě by to bylo bohužel velmi náročné vzhledem k tomu, že do Prahy dojíždím a mám časově náročné koníčky: jezdectví a florbal.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.