Profily

Lenka Lhotská Olga Štěpánková Daniela Filipiová
Vedoucí oddělení vědy, výzkumu a zahraničních styků Vedoucí skupiny přírodou inspirovaných technologií absolventka ČVUT, bývalá ministryně zdravotnictví
Senta Čermáková Lucia Hladná Klára Štrausová
absolventka ČVUT, mezinárodní marketingová ředitelka Hewlett-Packard absolventka ČVUT, autorka domu pro 21. století absolventka ČVUT
Carly Fiorina Vendula Šafářová Irena Prášilová
generální ředitelka, Hewlett Packard absolventka ČVUT, architektka studia Allied Architects v Šanghaji Absolventka ČVUT, provozní ředitelka MSD IT Global Innovation Center




Novinky

My, holky z techniky
23. 4. 2015  
Již brzy se můžete na našich stránkách těšit na malou sérii rozhovorů „My, holky z techniky“. Představíme vám slečny, které zvládají nejen studium některé z fakult ČVUT, ale i spoustu dalších aktivit, o kterých vám rády povědí víc.
Jak zvládá život v česku Dalva, sympatická felačka z Paraguaye? To se dozvíte v prvním rozhovoru, který pro Vás chystáme již za několik dní!
Barbora Stunová: Od báboviček na pískovišti k „bábovičkám“ z hořčíku
5. 7. 2011   Koho by napadlo, že na takovém špinavém a zaprášeném místě, jako je slévárna - formovna, najdeme tak půvabnou mladou dámu. Řeč je o Ing. Barboře Bryksí Stunové, která se na Ústavu strojírenské technologie Fakulty strojní ČVUT, zabývá technologií slévání.
Stavařky z ČVUT zabodovaly na mezinárodní soutěži
23. 6. 2011   19. května se na Technické univerzitě v Košicích konal již 12. ročník Mezinárodního kola Studentské vědecké odborné činnosti (SVOČ) stavebních fakult ČR a SR. Pojď se s námi podívat, jakých úspěchů na něm dosáhli studenti a především studentky Fakulty Stavební ČVUT.
Od plavání k architektuře
29. 4. 2011   Vítězkou Olomouckého kola Hrdiny roku 2010 se stala teprve osmnáctiletá plavkyně Anna Hladká. Tato nadaná sportovkyně má za sebou už více úspěchů, například zlatou medaili z mistrovství republiky handicapovaných plavců a 3 bronzové medaile z loňského mistrovství světa handicapovaných juniorů. Vedle sportu se Anna věnuje například fotografování a v budoucnu by ráda studovala bytovou architekturu.
Rosina Kašičková: Extrémní parašutistka, Pilot
31. 3. 2011   Rosina (24 let) je doktorandka na Ústavu letecké dopravy Fakulty dopravní ČVUT, obchodní pilot letounů, pilot ULL, instruktorka parašutismu, řídící seskoků, parašutistka v disciplínách freestyle za volného pádu a létání na vysoce výkonných padácích (celkový nálet letouny: 320h+, počet seskoků z letadla: 2300+).


Barbora Nesnídalová, akrobatka z dopravky

Tahle holka je ve vzduchu jako ryba ve vodě. Od svých osmnácti se naplno věnuje letecké akrobacii a na závodech už to natřela nejednomu chlapovi. Je jen otázkou času, kdy dosáhne i na tu nejvyšší příčku, zatím má štěstí na druhá místa.

Bára je všestranná mladá slečna, která stojí za povšimnutí. Ve svých 22 letech stíhá školu, létání a spoustu dalších aktivit. Studuje na Fakultě dopravní ČVUT v Děčíně obor Technika a technologie v dopravě a spojích, kde už píše bakalářskou práci o dopravě v Karlových Varech. Krom velkého koně, letecké akrobacie, se věnuje malování, hraní na saxofon a piano, lezení po skalách, plavání, ježdění na in-linech a v zimě na snowboardu a lyžích. A aby toho nebylo málo, tak ještě tancuje standardní a latinskoamerické tance a k tomu si dělá i potápěčský kurz.

Pro Báru je letecká akrobacie vlastně takové krasobruslení s letadlem. Na závodech musí zaletět tři sestavy složené z různých akrobatických prvků, které pak rozhodčí bodově ohodnotí. První sestava je povinná, tu si může natrénovat předem, pak je volná sestava, kterou si vymýšlí sama a nakonec je tajná, kterou dostane před startem v podobě diagramu a musí ji zaletět napoprvé. Všechny sestavy se provádí v prostoru krychle o hraně jeden kilometr a opuštění tohoto prostoru se tvrdě penalizuje. Takže odletět takový závod a umístit se na dobrém místě není zas tak jednoduché.

Nespokojená se svým životem Barča tedy určitě není, užívá si ho. Celkově si věci moc neplánuje, takže když se objeví něco zajímavého, tak se do toho pustí naplno. Má to tak skoro se vším, takže je dost pravděpodobné, že o ní neslyšíš naposledy.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.