Profily

Ľubomíra Balková Dana Drábová Marcela Fejtová
Teoretická matematička, Odborná asistentka na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT jaderná fyzička, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Vedoucí vývojového týmu, Počítač ovládaný pouhým okem
Kateřina Sakařová Eva Jiřičná Lenka Lhotská
staví a projektuje tunely od Islandu přes Londýn až po Hong Kong Absolventka ČVUT, světoznámá architektka a designerka Vedoucí oddělení vědy, výzkumu a zahraničních styků
Olga Štěpánková Daniela Filipiová Senta Čermáková
Vedoucí skupiny přírodou inspirovaných technologií absolventka ČVUT, bývalá ministryně zdravotnictví absolventka ČVUT, mezinárodní marketingová ředitelka Hewlett-Packard
Novinky

My, holky z techniky
23. 4. 2015  
Již brzy se můžete na našich stránkách těšit na malou sérii rozhovorů „My, holky z techniky“. Představíme vám slečny, které zvládají nejen studium některé z fakult ČVUT, ale i spoustu dalších aktivit, o kterých vám rády povědí víc.
Jak zvládá život v česku Dalva, sympatická felačka z Paraguaye? To se dozvíte v prvním rozhovoru, který pro Vás chystáme již za několik dní!
Barbora Stunová: Od báboviček na pískovišti k „bábovičkám“ z hořčíku
5. 7. 2011   Koho by napadlo, že na takovém špinavém a zaprášeném místě, jako je slévárna - formovna, najdeme tak půvabnou mladou dámu. Řeč je o Ing. Barboře Bryksí Stunové, která se na Ústavu strojírenské technologie Fakulty strojní ČVUT, zabývá technologií slévání.
Stavařky z ČVUT zabodovaly na mezinárodní soutěži
23. 6. 2011   19. května se na Technické univerzitě v Košicích konal již 12. ročník Mezinárodního kola Studentské vědecké odborné činnosti (SVOČ) stavebních fakult ČR a SR. Pojď se s námi podívat, jakých úspěchů na něm dosáhli studenti a především studentky Fakulty Stavební ČVUT.
Od plavání k architektuře
29. 4. 2011   Vítězkou Olomouckého kola Hrdiny roku 2010 se stala teprve osmnáctiletá plavkyně Anna Hladká. Tato nadaná sportovkyně má za sebou už více úspěchů, například zlatou medaili z mistrovství republiky handicapovaných plavců a 3 bronzové medaile z loňského mistrovství světa handicapovaných juniorů. Vedle sportu se Anna věnuje například fotografování a v budoucnu by ráda studovala bytovou architekturu.
Rosina Kašičková: Extrémní parašutistka, Pilot
31. 3. 2011   Rosina (24 let) je doktorandka na Ústavu letecké dopravy Fakulty dopravní ČVUT, obchodní pilot letounů, pilot ULL, instruktorka parašutismu, řídící seskoků, parašutistka v disciplínách freestyle za volného pádu a létání na vysoce výkonných padácích (celkový nálet letouny: 320h+, počet seskoků z letadla: 2300+).
Ďábelsky chytrá a andělsky krásná studentka ČVUT ve finále Miss Academia
7. 2. 2011   Miss Academia 2011 zná už svou TOP desítku. Do finále 29. března postoupila i Aneta Dvořáková z Velvar, studentka Fakulty architektury na ČVUT. V krátkém rozhovoru prozradila něco víc o sobě. Svoje sympatie můžeš Anetě vyjádřit i ty, hlasuj na stránkách Miss Academia.
Markéta Růžičková: Láska v texaskách
18. 1. 2011   Markéta (23) studuje Masarykův ústav vyšších studií, obor Podnikání a management v průmyslu. Momentálně ji můžete zastihnout na kampusu Texas Tech University v Lubbocku, kde je na ročním výměnném studijním pobytu.
„Chci vědět, zda nás roboti opravdu jednou ovládnou,“ říká Bára Smolíková z Otevřené informatiky ČVUT
5. 1. 2011   Bára studuje druhý ročník na Fakultě elektrotechnické ČVUT. Proniká do tajů programu Otevřená informatika. Je to pro ni velká výzva, ale se studiem je celkově moc spokojená. A najde si čas i na spoustu jiných aktivit mimo školu. Baví ji šachy, jezdectví a florbal.
Veronika Petříková: Se zakoukala do Fakulty informačních technologií ČVUT
20. 10. 2010   Veronika (23) je v prváku na Fakultě informačních technologií na ČVUT. Po střední její cesta nevedla rovnou na ČVUT. Veronika kromě studia informatiky na FIT studuje ještě Informatický obor na Vysoké škole ekonomické v Praze, a to už třetí rok.
Klára Ferdová: Tajná stáž v NATO
1. 10. 2010  
Klára je absolventkou Fakulty architektury ČVUT. V posledním ročníku školy žádala o stáž v NATO a byla úspěšná! Aliance každý rok vybírá 40 stážistů ze studentů, kteří končí university v členských zemích. Co v jejím životě znamenlo úspěšně projít náročným výběrovým řízením a co předcházelo přestěhování se do Bruselu?

Hanka Kodedová: Biomedicína na ČVUT je dobrá volba
22. 9. 2010   Hanka (24) je v páťáku na oboru Přístroje a metody v biomedicíně. Během studia poznala díky ČVUT nejen teorii z lavic nebo při exkurzích. Měla možnost podívat se, jak to chodí v praxi díky stáži v Rehabilitační klinice Malvazinky. Poznala i top vedení v Linetu, jedné z nejlepších českých firem, co v oboru působí po celém světě díky programu mentoring na ČVUT. Další zkušenost z oblasti výzkumu získala díky ČVUT na zahraničním studijním pobytu v Glasgow.
Lucia Fedorová: stáž v Googlu byla super zkušenost
3. 9. 2010   Lucia (23) studuje magisterský obor Výpočetní technika na Fakultě elektrotechnické ČVUT. Je zkušený matador v projektech zaměřených na střední školy. Při road show Sedm statečných jsi ji mohla potkat na své škole, možná byla dokonce tvojí mentorkou a představovala ti, jak to funguje na ČVUT
Šárka Procházková: Stáž ve Skotsku nakopla mou kariéru
25. 8. 2010   Šárka si náležitě užila studia na ČVUT. Kromě toho, že se věnovala oblasti, co jí ve škole bavila, stíhala i fůru věcí kolem. Zapojovala se studenstkých projektů na univerzitě - do dobrovolnické organizace, kde pomáhala zahraničním studentům, pořádala i cool akce přes léto a zimu pro český studenty, známý pod názvem Technická přestávka.
Biomedicína zaostřila na optiku
12. 3. 2009   Na Fakultě biomedicínského inženýrství bude od letoška opět z čeho vybírat. Pro akademický rok 2009/10 otevírá obor Optika a optometrie.


Vítězem Imagine Cup 2017 se stal tým X.GLU z ČVUT

Barbora Suchanová, Marek Novák a Tomáš Pikous z Fakulty elektrotechnické ČVUT představili na mezinárodní soutěži Imagine Cup svůj bezbateriový glukometr, který má za úkol pomáhat dětem trpícím diabetem udržovat svou nemoc pod kontrolou.

Holky v IT – rozhovor s Janou Maškovou

Vše, co má začátek, má i svůj konec. Celou sérii rozhovorů na téma ženy v IT a jak to vidí FIŤačky tak uzavíráme spolu s Janou Maškovou, která navázala na Střední průmyslovou a Vyšší odbornou školu Jana Palacha (Kladno) bakalářským titulem v oboru Informační technologie (nově Bezpečnost a informační technologie, pozn. red.) a v současnosti na FITu pokračuje v rámci magisterského programu. Vedle toho pracuje na částečný úvazek pro světově uznávaný Avast Software, který patří ke špičce v oblasti počítačové bezpečnosti.

Holky v IT – rozhovor s Klárou Schovánkovou

Obor informačních a komunikačních technologií není výhradní doménou mužů. Ženy v této oblasti vynikají stejně dobře, ale je jich málo. Co je na jedničkách a nulách odrazuje? Na to jsme se tentokrát zeptali Kláry Schovánkové v pořadí v třetím rozhovoru z naší série – jak to vidí FIŤačky. Na FIT ČVUT zamířila z pražského všeobecného gymnázia s tím, že s programováním neměla prakticky žádné zkušenosti. Dnes má bakaláře úspěšně za sebou a studuje Teoretickou informatiku v prváku magisterského programu.

Holky v IT – rozhovor s Luckou Svitákovou

V pokračování série rozhovorů na téma ženy v IT a jak to vidí FIŤačky se naší další „obětí“ stala Lucka Svitáková. Lucka je původem z Opočna, úspěšně absolvovala bakalářský program v oboru Softwarové inženýrství a momentálně je v prvním ročníku magisterského studia. Vyzbrojeni původní sadou otázek, ale s vědomím, že každá z námi oslovených studentek má nějaký svůj vlastní životní příběh a pohled na věc, jsme byli zvědaví, jakých odpovědí se dočkáme tentokrát.

Holky v IT – rozhovor s Dominikou Králikovou

Téma nedostatku žen v IT oboru v Česku rezonuje napříč aplikační sférou. Se 7% podílem žen v tomto odvětví se držíme na chvostu mezi evropskými zeměmi a situace se bohužel nelepší, spíše naopak. Přitom IT firmy mají o ženy evidentně zájem. Smíšený kolektiv zkrátka funguje lépe, ženy na problém nahlížejí z různých úhlů a dokážou dobře a spolehlivě pracovat v týmu. Jejich nedostatek má nepochybně řadu příčin, tou nejzákladnější je však nízký počet studentek, který si tento obor samy zvolí. Co si o tom myslí na Fakultě informačních technologií Českého vysokého učení technického v Praze jsme pro vás zjišťovali v sérii rozhovorů.

Na úvod jsme vyzpovídali Dominiku Králikovou, studentku prvního ročníku bakalářského studia, která na FIT ČVUT přišla z Gymnázia Českolipská (Praha 9) a podle vlastních slov nikdy předtím neprogramovala.

Holky v IT

I když tě to možná překvapí, tak na Fakultě informačních technologií ČVUT v Praze (FIT ČVUT) studují i holky. Je jich sice méně, ale přesto dokážou vynikat stejně dobře, jako jejich spolužáci. 

Co je motivovalo k rozhodnutí vybrat si obor, který česká veřejnost tradičně považuje za výhradně mužskou doménu? Měly s programováním zkušenosti ještě před zápisem na školu, anebo do toho skočily, jak se říká, po hlavě? Jak hodnotí náročnost studia či přístup pedagogů? Jaké mají zájmy a jak se jim žije v převážně klučičím prostředí? Odpovědi na tyto a mnohé další otázky se dozvíš v sérii rozhovorů na téma „Holky v IT a jak to vidí FIŤačky“.

„Neustále se učím nové věci,“ říká mladá softwarová inženýrka z Ruska

Ksenia Ponomareva pochází z Ruska. V Praze vystudovala obor Aplikované informatiky na ČVUT. V současné době pracuje jako softwarová inženýrka v CA Technologies.

wITches of ČVUT

Projekt Holky, pozor! vznikl hlavně proto, aby se do světa více rozšířila myšlenka, že IT a technika nejsou obory výhradně pro muže a že i žena v této oblasti může být velice úspěšná. Myšlenka se stále více stává realitou a zásluhu na tom má například i skupina studentek z fakulty elektrotechnické ČVUT, která se rozhodla, že zasvětit holky do tajů techniky, je super nápad!

Nejdřív pivo, potom práce aneb Pracovití Češi

Ačkoliv se naše prababičky ve školách pravděpodobně koukaly na stejné portréty, se studenty z Bosny a Hercegoviny se dnes v posluchárnách ČVUT moc často nesetkáváme. Co sem přilákalo Milicu Maric, usměvavou spolužačku z FELu? Jaká je země, jejíž hlavní město leží vzdušnou čarou blíže než českými turisty vyhledávaná Paříž? A jací jsme vlastně my?

Necítím se jako „victim“

Dalva Leonor Servín Marson je jednou z mála holek, které se rozhodly studovat elektroenergetiku na FELu. Hovoří plynule španělsky, anglicky, portugalsky a česky, ale rozumí také jazyku guaraní, což je druhý úřední jazyk její rodné země – Paraguaye. Jak se jí žije v Praze, proč se dala na techniku nebo proč nemá ráda číslovku čtyři, se dočtete v následujícím rozhovoru.

My, holky z techniky

Již brzy se můžete na našich stránkách těšit na malou sérii rozhovorů „My, holky z techniky“. Představíme vám slečny, které zvládají nejen studium některé z fakult ČVUT, ale i spoustu dalších aktivit, o kterých vám rády povědí víc.Jak zvládá život v česku Dalva, sympatická felačka z Paraguaye? To se dozvíte v prvním rozhovoru, který pro Vás chystáme již za několik dní!

Mars One se znovu hlásí

Po roce se konečně zúžil výběr dobrovolníků mise Mars One. Z původních 9 přihlášených čechů se mezi stovku nejlepších dostala pouze jedna češka. Je to absolventka Aplikované informatiku na Jaderné a fyzikálně inženýrské fakultě ČVUT v Praze.

KRISTIINA MÄKI - BĚŽKYNĚ A ARCHITEKTKA

BĚŽKYNĚ A ARCHITEKTKA. Kristiina Mäki je nejen nadějnou atletkou, ale zároveň se věnuje studiu architektury na fakultě Stavební ČVUT v Praze.

In in Temelin

Co spojuje Uran 235 se skvělou zábavou? Přece Letní univerzita ČEZ na JE Temelín! A že je to záležitost jen pro kluky? Ani náhodou. Letos se této podařené akce účastnilo 8 studentek technických fakult různých škol. Přečtěte si rozhovor s jednou z nich, Johanou Grygarovou, studentkou FEL ČVUT.

Mars One. Bude u toho i studentka ČVUT?

Byla vybrána z 202 tisiců lidí z celého světa do užšího výběru 1058 uchazečů projektu Mars One. Je jí 24 let, studuje aplikovanou informatiku na Jederné a fyzikálně inženýrské fakultě ČVUT. Lucie j ejednou ze dvou češek, která uspěla ve výběru nizozemské společnosti Mars One.

Grabštejn získal posilu z ČVUT. Mladá architektka bude kastelánkou.

Je jí teprve třiadvacet let a už pracuje v oboru, který i vystudovala. Mluvíme o Bc. Ivě Bártové, která vystřídala v kastelánství na hradě Grabštejn Jana Sedláka. Mezi českými kastelánkami a kastelány je, s velkou pravděpodobností, úplně nejmladší.

„Neboj se být originální, jdi studovat na FEL“

Posledními dvěma stipendistkami programu Otevřená informatika Fakulty elektrotechnické ČVUT jsou Elnaz Babyeva z Kazachstánu a Natalia Bogutskaya ze Sankt - Petěrburgu v Rusku. Obě studují obor Informatika a počítačové vědy. Zajímá tě, proč si tyto dvě dívky vybraly právě studium OI?

Jak se daří Karolíně Burešové na Otevřené informatice?

Pojď se s námi podívat, co na sebe práskla Karolína Burešová, další studentka Otevřené Informatiky na Fakultě elektrotechnické ČVUT, která získala speciální stipendium pro nadané dívky.

„Nenechte se odradit od studia na FEL,“ vzkazuje Lada Ondráčková, studentka Otevřené informatiky.

Další stipendistka Otevřené informatiky na Fakultě elektrotechnické ČVUT pochází z Pardubic, kde vystudovala Střední průmyslovou školu elektrotechnickou a Vyšší odbornou školu. Teprve 19letá Lada Ondráčková, studentka oboru Informatiky a počítačové vědy. A co nám o studiu na OI prozradila sama Lada?

Jak se daří studentkám Otevřené informatiky?

Tentokrát nám na sebe něco prozradila Lenka Houdková, absolventka Gymnázia v Benešově a nyní studentka Otevřené informatiky na Fakultě elektrotechnické ČVUT v Praze. Informatika a matematika ji bavila už na gymnáziu, proto vysoká škola s technickým zaměřením pro ni byla jasná volba.

Stipendium Otevřené informatiky nejen pro dívky

Určitě si pamatuješ, že na studijním programu Otevřená informatika na Fakultě elektrotechnické ČVUT bylo vypsáno speciální stipendium pro nadané dívky. Letos čeká stipendium i na tři chlapce s nejlepším výsledkem testu SCIO z matematiky. Jak na tuhle novinku reagovaly talentované stipendistky a nejen to, se dozvíš v naší minisérii rozhovorů se šesti studentkami OI.

S ČEZem na COOL brigádu do Temelína

Na podzim se na facebookové stránce Práce v ČEZ objevila nová soutěž o COOL brigádu ve Skupině ČEZ. Díky speciální aplikaci jsi mohla jako on-line brigádník v jaderné elektrárně sbírat body za jednotlivé úkoly a získat tak opravdovou brigádu, stejně jako Iveta Matějů, která se na dva týdny podívala do Jaderné elektrárny Temelín.

Markéta Pokorná, odbornice na mořské dno pod ledem

To se hned tak nevidí, aby žena z Česka zkoumala mořské dno a rovnou v Arktidě. A kdo, že se může tímto prvenstvím pochlubit? Markéta Pokorná, absolventka Stavební fakulty ČVUT v Praze. Ze své polární expedice v Arktidě se sice už vrátila, ale ledu a sněhu se věnuje dál ve své doktorské práci na Univerzitě v Hamburku.

Úspěšné absolventky ČVUT v Praze

Absolventky ČVUT opět ukázaly, že se ve světě práce rozhodně neztratí a nezáleží ani na tom, zda od konce jejich studia uběhlo dvacet či deset let, nebo dokonce pouhý rok. V trojlístku úspěšných žen tentokrát najdeš architektku Pavlu Melkovou, lektorku účetního výkaznictví Alici Šrámkovou a marketingovou ředitelku Ivanu Šedivou.

Mladí architekti se poprali s historií

Young Architect Award 2012 je soutěž pro mladé architekty, kteří tak usilují o titul nejlepšího začínajícího architekta. A letošní ročník bude opravdu náročný, nejen pro soutěžící, ale i pro porotu, tématem prací je totiž hledání ideální podoby veřejného prostoru v historickém kontextu, téma v současné době hodně diskutované a často kontroverzní.

V nohách má už tisíc mil

A opět se podíváme za sportem, tentokrát za čtyřiadvacetiletou mílařkou Terezou Čapkovou z Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT. Na práci toho má opravdu hodně, ale to jí vůbec nevadí, čím méně nudy, tím lépe jí to běhá.

Holky ze Stavárny míří na olympiádu

Úspěšné duo veslařek Antošových už za několik týdnů usedne do dvojskifu na olympijských hrách v Londýně. Předtím je ale čeká ještě spousta práce, krom objíždění přípravných závodů také studium. Starší Jitka už má pro tento rok školní povinnosti splněné, ale mladší Lence ještě něco málo zbývá, než se bude moci plně věnovat veslování.

Mladé florbalistky z vysokých škol vybojovaly stříbro

Koncem května se v Praze uskutečnil již 5. ročník univerzitního mistrovství světa ve florbalu, kde se české vysokoškolačky utkaly s celky ze Švédska, Finska a Švýcarska a vybojovaly skvělé 2. Místo, v těsném závěsu za obhájkyněmi titulu ze Švédska. Příjemným překvapením pro české fanoušky bylo ovšem absolutní vítězství českých akademiků, kteří tak ukončili naprostou nadvládu severských florbalových suverénů.

Lucka Čechová – nejkrásnější dívka ČVUT

Letošní Miss ČVUT se stala dvacetiletá Lucie Čechová, studentka Masarykova ústavu vyšších studií ČVUT. A co nám tato kráska o sobě prozradila.

Krása se s technikou nevylučuje

Nemusíš být ani odbornice přes svět showbyznysu, ale tuhle holku budeš znát. Jitka Nováčková se v březnu stala novou Českou Miss pro rok 2011. Jihočeská kráska, milovnice tance, hudby, ale i outdoorových sportů letos úspěšně odmaturovala, kromě jiného i z matiky, a nyní sebejistě vykračuje po chodbách ČVUT jako po molu.

Barbora Nesnídalová, akrobatka z dopravky

Tahle holka je ve vzduchu jako ryba ve vodě. Od svých osmnácti se naplno věnuje letecké akrobacii a na závodech už to natřela nejednomu chlapovi. Je jen otázkou času, kdy dosáhne i na tu nejvyšší příčku, zatím má štěstí na druhá místa.

Barbora Stunová: Od báboviček na pískovišti k „bábovičkám“ z hořčíku

Koho by napadlo, že na takovém špinavém a zaprášeném místě, jako je slévárna - formovna, najdeme tak půvabnou mladou dámu. Řeč je o Ing. Barboře Bryksí Stunové, která se na Ústavu strojírenské technologie Fakulty strojní ČVUT, zabývá technologií slévání.

Stavařky z ČVUT zabodovaly na mezinárodní soutěži

19. května se na Technické univerzitě v Košicích konal již 12. ročník Mezinárodního kola Studentské vědecké odborné činnosti (SVOČ) stavebních fakult ČR a SR. Pojď se s námi podívat, jakých úspěchů na něm dosáhli studenti a především studentky Fakulty Stavební ČVUT.

Rosina Kašičková: Extrémní parašutistka, Pilot

Rosina (24 let) je doktorandka na Ústavu letecké dopravy Fakulty dopravní ČVUT, obchodní pilot letounů, pilot ULL, instruktorka parašutismu, řídící seskoků, parašutistka v disciplínách freestyle za volného pádu a létání na vysoce výkonných padácích (celkový nálet letouny: 320h+, počet seskoků z letadla: 2300+).

Ďábelsky chytrá a andělsky krásná studentka ČVUT ve finále Miss Academia

Miss Academia 2011 zná už svou TOP desítku. Do finále 29. března postoupila i Aneta Dvořáková z Velvar, studentka Fakulty architektury na ČVUT. V krátkém rozhovoru prozradila něco víc o sobě. Svoje sympatie můžeš Anetě vyjádřit i ty, hlasuj na stránkách Miss Academia.

Markéta Růžičková: Láska v texaskách

Markéta (23) studuje Masarykův ústav vyšších studií, obor Podnikání a management v průmyslu. Momentálně ji můžete zastihnout na kampusu Texas Tech University v Lubbocku, kde je na ročním výměnném studijním pobytu.

„Chci vědět, zda nás roboti opravdu jednou ovládnou,“ říká Bára Smolíková z Otevřené informatiky ČVUT

Bára studuje druhý ročník na Fakultě elektrotechnické ČVUT. Proniká do tajů programu Otevřená informatika. Je to pro ni velká výzva, ale se studiem je celkově moc spokojená. A najde si čas i na spoustu jiných aktivit mimo školu. Baví ji šachy, jezdectví a florbal.

Veronika Petříková: Se zakoukala do Fakulty informačních technologií ČVUT

Veronika (23) je v prváku na Fakultě informačních technologií na ČVUT. Po střední její cesta nevedla rovnou na ČVUT. Veronika kromě studia informatiky na FIT studuje ještě Informatický obor na Vysoké škole ekonomické v Praze, a to už třetí rok.

Klára Ferdová: Tajná stáž v NATO

Klára je absolventkou Fakulty architektury ČVUT. V posledním ročníku školy žádala o stáž v NATO a byla úspěšná! Aliance každý rok vybírá 40 stážistů ze studentů, kteří končí university v členských zemích. Co v jejím životě znamenlo úspěšně projít náročným výběrovým řízením a co předcházelo přestěhování se do Bruselu?

Hanka Kodedová: Biomedicína na ČVUT je dobrá volba

Hanka (24) je v páťáku na oboru Přístroje a metody v biomedicíně. Během studia poznala díky ČVUT nejen teorii z lavic nebo při exkurzích. Měla možnost podívat se, jak to chodí v praxi díky stáži v Rehabilitační klinice Malvazinky. Poznala i top vedení v Linetu, jedné z nejlepších českých firem, co v oboru působí po celém světě díky programu mentoring na ČVUT. Další zkušenost z oblasti výzkumu získala díky ČVUT na zahraničním studijním pobytu v Glasgow.

Lucia Fedorová: stáž v Googlu byla super zkušenost

Lucia (23) studuje magisterský obor Výpočetní technika na Fakultě elektrotechnické ČVUT. Je zkušený matador v projektech zaměřených na střední školy. Při road show Sedm statečných jsi ji mohla potkat na své škole, možná byla dokonce tvojí mentorkou a představovala ti, jak to funguje na ČVUT

Šárka Procházková: Stáž ve Skotsku nakopla mou kariéru

Šárka si náležitě užila studia na ČVUT. Kromě toho, že se věnovala oblasti, co jí ve škole bavila, stíhala i fůru věcí kolem. Zapojovala se studenstkých projektů na univerzitě - do dobrovolnické organizace, kde pomáhala zahraničním studentům, pořádala i cool akce přes léto a zimu pro český studenty, známý pod názvem Technická přestávka.

Petra Pochmanová: stojí na začátku nové životní kapitoly. Z ČVUT skočila rovnýma nohama do světa.

Péťa už několik měsíců píše před své jméno Ing.☺ Podělila se s námi o zkušenosti, kterých během pěti a půl roku na ČVUT získala hromady, a to v nejrůznějších oblastech, protože ČVUT otevírá dveře ke spoustě možnostem. Stačí jen vstoupit a vybrat si.

Kateřina Kuklová: ČVUT bych neměnila, je to spousta příležitostí a radosti ze studia

Kačka letos dostudova Fakltu stavební ČVUT. Škola pro ni nikdy nebyla jen biflováním. Ráda se baví tím, co dělá, a proto se její zájmy jako grafika, sport a cestování staly součástí jejího studentského života.

Lucie Fleková: Prozrazuje jak programuje svoje nová dobrodružství. A to nejen ty jaderně ČVUTí.

Lucka finišuje ve velkém stylu na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT. Pracuje na projektu diplomky, který zajímá mezinárodní experty. Popisuje tu svoji cestu od prvního rozkoukávání až po dnešní zkušenou specialistku v oboru a cestovatelku srdcem i duší s kamarády po celé Evropě.

Jana Kuklová: To to letí!!! Už je to čtyři roky, co jsem na dopravce :-)

Jana hraje závodně volejbal, když může, tak cestuje, a když nemůže, tak taky cestuje. No a když je zrovna v Praze, ráda vyhledává společnost zahraňáků. Na školu jí mnoho času nezbývá, ale když je to potřeba, najde si ho...řídí se heslem: „Všechno jde, když se chce.“

Šárka Vejvodová letos dokončí studium na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrskské ČVUT. Co si myslí o spojení jaderná fyzika + holky?

Pod slovem jaderka si nemusíš představovat jen reaktory Temelína nebo jadernou fyziku. Najdeš na ní a zajímavě znějící oblasti, jako je materiálové inženýrství nebo softwarové inženýrství. A učí tady skvělou matiku. Šárka si vybrala právě matiku jako svůj obor a rovnou to nej, co se na ní nabízí: matematické modelování. Zeptáme se Šárky, jaká byla její cesta na jaderku a jak se jí tady líbí.

Martina Fialová: ahoj, jsem ve třeťáku na Fakultě strojní ČVUT

Martina je neustále v jednom kole. Její život se netočí jen kolem skript. Zvládá se věnovat sportu na vysoký úrovni. Podílí se na akcích studentského života na kampusu univerzity. Stíhá i cestovat. Nedávno se vrátila z ročního studia v USA.

Jitka Antošová mistryní světa

Domy ze zlata by pomalu mohla stavět 22 letá studentka Fakulty stavební ČVUT Jitka Antošová. V neděli 26. července se v Račicích na Litoměřicku konalo v pořadí 5. mistrovství světa veslařů do 23 let a Jitka se zde postavila na bednu již po čtvrté, po třetí na stupeň nejvyšší. Je jednoznačně naší nejúspěšnější veslařkou historie.

Klára Štrausová čistí vodu

Piješ vodu z kohoutku? A napadlo tě, že by tě mohla zabít? Za to, že stále žiješ, může výzkum, na kterém se podílí Klára Štrausová!

Fenomenální dům budoucnosti Lucie Hladné

Jako splněný sen by mohl znít příběh Lucii Hladné. Z řadové studentky ČVUT se v současné době stala uznávaná obletovaná architektka. Důvod? Vítězství v soutěži „Dům pro 21. Století“.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.