Profily

Dana Drábová Marcela Fejtová Kateřina Sakařová
jaderná fyzička, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Vedoucí vývojového týmu, Počítač ovládaný pouhým okem staví a projektuje tunely od Islandu přes Londýn až po Hong Kong
Eva Jiřičná Lenka Lhotská Olga Štěpánková
Absolventka ČVUT, světoznámá architektka a designerka Vedoucí oddělení vědy, výzkumu a zahraničních styků Vedoucí skupiny přírodou inspirovaných technologií
Daniela Filipiová Senta Čermáková Lucia Hladná
absolventka ČVUT, bývalá ministryně zdravotnictví absolventka ČVUT, mezinárodní marketingová ředitelka Hewlett-Packard absolventka ČVUT, autorka domu pro 21. století
Novinky

ČVUT technici na zkušené po Evropě
25. 3. 2011   Studenti ČVUT se, jako v každém semestru, zúčastnili v minulém týdnu týdenních kurzů pořádaných partnerskými univerzitami programu ATHENS. Na výběr bylo přes 75 kurzů pořádaných například v Paříži, Budapešti, Soluni, nebo Madridu.
Výstava na ČVUT o tom, jak ztvárnit lidské tělo
14. 3. 2011   ČVUT hostí do konce března Figuramu, už jedenáctý ročník výstavy kreseb figur od studentů i pedagogů z celkem jedenácti domácích i zahraničních vysokých uměleckých škol a to včetně Architektury ČVUT.
Studentský ples ČVUT
10. 3. 2011   Plesová sezóna vrcholí a v pátek 11. března proběhne všemi netrpělivě očekávaný osmý ročník Studentského plesu ČVUT. Letos se odehraje v komiksovém stylu. Veselé rejdění už tradičně hostí Masarykova kolej v Dejvicích.
Lady iKariera na ČVUT v Praze
5. 3. 2011   Ve středu 9. března proběhne už tradiční Veletrh pracovních příležitostí neboli iKariéra v dejvickém kampusu ČVUT. Letos se představí kolem 80 firem a společností, a to na půdě fakult stavební, elektrotechnická a strojní. Veletrh IKariéra pomáhá studentům nebo absolventům ČVUT hledat jejich první zaměstnání, praxe nebo téma diplomové práce.
Když tě fyzika provází na každém kroku tvého života a ani o tom nevíš
23. 2. 2011   Se začátkem nového semestru se na Fakultě elektrotechnické ČVUT rozbíhá už tradiční cyklus Přednášky fyzikálních zajímavostí. Tady ti odborníci srozumitelnou formou vysvětlí dění na zeměkouli, v jejím okolí a za čím vším stojí fyzika. Napadla tě třeba někdy otázka, proč je v noci tma?
Novou budovou se rozrůstá dejvický kampus ČVUT
21. 2. 2011   Dne 22. února ve 14 hodin prezident republiky Václav Klaus slavnostně otevře Novou budovu ČVUT v kampusu v pražských Dejvicích. Téhle historické akce se zúčastní vedení ČVUT, studenti i další významní hosté.
ČVUT jde za studenty do Trutnova
9. 2. 2011   Fakulta elektrotechnická ČVUT přichází s nabídkou kvalitního a jedinečného programu v Trutnově. Od akademického roku 2011/12 se otevírá bakalářský studijní program Elektrotechnika, energetika a management. Na české poměry v nevídaném podání! S oborem budou úzce spolupracovat ty nejprestižnější firmy regionu: například ABB, ZPA Smart Energy, Siemens, ČEZ a další. Nechceš být u toho i ty?
Design můžeš nově najít i na ČVUT
1. 2. 2011   Fakulta architektury ČVUT rozšířila nabídku svých oborů. Od minulého akademického roku nabízí ke studiu také průmyslový design. Nejde o jedinou novinku, dále by měly následovat krajinná a zahradní architektura nebo prostorové plánování. Architektura tak reaguje na poptávku po designérech, kteří mají širší záběr, a nezajímá je jen umělecká stránka věci.
Holčičí mozky na ČVUT jsou in!
27. 1. 2011   To, že je o holky na technikách velký zájem, dokazuje další škola. Fakulta elektrotechnická ČVUT chce pomoct zlomit klišé, že IT není pro holky a nabízí stipendium 50.000,-Kč třem nejlepším studentkám, které nastoupí v roce 2011 do prváku na obor Otevřená informatika.
Staň se vysokoškolačkou na Fakultě stavební ČVUT na 3 dny!
8. 1. 2011   V březnu a dubnu 2011 pro tebe připravila Fakulta stavebni ČVUT jedinečnou příležitost, jak poznat prostředí fakulty a její fungování, způsob studia a obor, o který máš zájem. Dostaneš se přímo do terénu, aby jsi viděla, že univerzitní džungle není neproniknutelná. Zárukou, že se neztratíš ti bude tvůj osobní průvodce:).
Univerzitou číslo jedna v ČR? ČVUT!
6. 12. 2010   Zajímá tě, jak dobře si stojí univerzita, na které studuješ v porovnání se zbytkem světa? ČVUT v Praze se pro rok 2010 raketově zlepšilo v hodnocení prestižního světového žebříčku univerzit THES-QS. V kategorii technických věd obsadilo 121. místo a posunulo se tak oproti loňsku o 50 míst.
Dny otevřených dveří na ČVUT
23. 11. 2010   Máš zájem studovat na univerzitě s technickým zaměřením? Ale váháš, pro co konkrétně se rozhodnout? Přijď na dny otevřených dveří fakult ČVUT. Na vlastní oči tak poznáš, do čeho bys šla a co můžeš očekávat v následujících 5 letech tvého života – a vsaď se, že to bude naprosto bezkonkurenční pětiletka!
Baví tě matika a současně biologie? Studuj BIOmedicínu namísto medicíny
13. 11. 2010   Biomedicína na ČVUT je hodně zajímavý obor, je to mix techniky a medicíny. Po absolvování tohoto programu se z tebe stane inženýrka, která je jednou z nejdůležitějších v týmu na operačním sále v nemocnici.
Kariérní centrum ČVUT v novém kabátě
9. 11. 2010   Webové stránky Kariérního centra ČVUT se pyšní novým vzhledem. Kromě vytuněnýho designu se zlepšila i přehlednost a dosažitelnost všemožných informací, které studenty zajímají. Klikni na http://www.kariernicentrum.cz/ a přesvědč se sama.
TEREZA na ČVUT podporuje zrakově postižené studenty
14. 10. 2010   TEREZA, centrum zrakově postižených na Fakultě jaderky na ČVUT, pořádá ve středu 20.října od 10h do 17h den oteřených dveří. Zajímáš se o život ostatních? Přijď se podívat kde a jak studují lidé s postižením zraku do TEREZY na adresu: Trojanova 13, Praha 2.
Den otevřených dveří na stavárně ČVUT
10. 10. 2010   Přijd se podívat na Fakultu stavební ČVUT v Praze v Den otevřených dveří. Nabízí se ti jedinečná možnost seznámit se s fakultou, jak funguje a setkat se s pedagogy a studenty.
Mezinárodní rozjezdová party na ČVUT


20. 9. 2010   Začala škola, a tak je co oslavovat! Nový začátek, noví lidé nejen z ČR, ale i celého světa...
Exkurze v Ústřední knihovně ČVUT pro prváky


19. 9. 2010   Poznej, jak to chodí v ČVUT knihovně v Dejvicích.
ČVUT představuje cool obor: Inteligentní budovy
16. 9. 2010   Je známo, že holky zmáknou dělat víc věcí najednou, mají široký záběr a udržují si přehled, o tom co se děje v okolí. Proč nevyužít tuhle schopnost i ve škole? ČVUT nabízí mezifakultní program Inteligentí budovy, kde budeš moci skvěle uplatnit tuhle vrozenou vlastnost.
Inline brusle na Ladronce!


15. 9. 2010   Nejen vzděláním a seberozvojem živa je studentka ČVUT:)
Přes sto špičkových odborníků obsadí nový vědecko-technický park ČVUT
20. 8. 2010   Tento týden proběhlo slavnostní položení základního kamene podobně sofistikované instituce jako je Národní divadlo☺. Pod taktovkou 150 profíků se budou rozvíjet jen a pouze kvalitní nápady! Ovšem půjde o umění z oblasti aut, motorů a převodovek…
Jak se staví strahovský sen rukama studentů ČVUT aneb návod, jak si labužit na 14m2
11. 8. 2010   Neatraktivní stav kolejí Strahov jsou pověstné široko daleko. Tuhle skutečnost na druhou stranu vyvažuje řada výhod, kvůli kterým je Strahov stále plný studentů. Absolventi ČVUT pak se slozou v oku a notnou dávkou melancholie vzpomínají na svoje studentská léta.
„Studentky technických univerzit mají u Bosche zelenou“
23. 7. 2010   Firma Bosch dlouhodobě spolupracuje se studenty a letos podporuje hlavně holčičí osazenstvo univerzit včetně ČVUT. V rámci genderové politiky firma rozjíždí projekty na podporu žen, které pracují v odborně zaměřených společnostech, a možnosti růstu jejich kariéry vs. rodiny. Zapoj se i ty. Navrhni, jak zlepšit postavení žen na trhu práce. A vyhraj super relaxační víkendovku v lázních!
Foť přes léto a vyhraj s „Tvýma očima 2010“
2. 7. 2010   Fakulta stavební ČVUT v Praze pořádá už 3. ročník fotosoutěže Tvýma očima. Je otevřená i kategorie pro střední školy, tak se vžij do role fotografky. Témata jsou: "Lepší město – lepší život" a "Jak se staví..."


Soutěž o nejlepší holčičí projekt je opět tady

Vědecko-technické projekty holek jsou opět in. Včera odstartoval již druhý ročník soutěže pro nadaná děvčata, která studují střední školu a která se nebojí ukázat, že jim věda či technika nejsou cizí. Jednotlivkyně nebo i skupinky holek mohou své projekty přihlašovat tady na webu Holky, pozor! až do 30. listopadu. Tři nejlepší práce budou odměněny jistě příjemnými cenami v podobě poukázek v celkové hodnotě 22 000Kč.

Chceš se ukázat a troufnout Šárku Vávrovou, loňskou vítězku soutěže Vědecko-technických projektů holek? Stačí splnit dva hlavní body, být studentkou gymnázia, nebo střední školy ve věku 15-19 let a svůj projekt přihlásit nejpozději do 30. listopadu. Po obdržení pozvánky pak 10. prosince svůj nápad k nezaplacení odprezentuješ před odbornou porotou a ta rozhodne o konečném pořadí.

Soutěž samozřejmě není určená pouze pro jednotlivkyně, pokud pracuješ na nějakém projektu s dalšími kamarádkami, můžeš přihlásit celý tým. A na jaké se letos můžeš těšit ceny? Vítězka, či vítězný tým, získá poukázku na nákup v Alza.cz v hodnotě 10 000 Kč, na druhém místě v hodnotě 7 000 Kč a na třetím v hodnotě 5 000 Kč. Pro ostatní zúčastněné mají naše Holky připravené zajímavé dárkové balíčky.

Jdeš do toho? Tak zpracuj svůj nápad v PowerPointu a zaregistruj se. Zde najdeš i všechny další potřebné informace k celé soutěži, včetně pravidel. Držíme ti palce a těšíme se na nové vědecké a technické nápady.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.