Profily

Vendula Šafářová Irena Prášilová Markéta Pokorná
absolventka ČVUT, architektka studia Allied Architects v Šanghaji Absolventka ČVUT, provozní ředitelka MSD IT Global Innovation Center Absolventka Fakulty stavební ČVUT, doktorát na univerzitě v Hamburku, členka polární vědecké expedice.
Ľubomíra Balková Dana Drábová Marcela Fejtová
Teoretická matematička, Odborná asistentka na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT jaderná fyzička, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Vedoucí vývojového týmu, Počítač ovládaný pouhým okem
Kateřina Sakařová Eva Jiřičná Lenka Lhotská
staví a projektuje tunely od Islandu přes Londýn až po Hong Kong Absolventka ČVUT, světoznámá architektka a designerka Vedoucí oddělení vědy, výzkumu a zahraničních styků
Novinky

ČVUT technici na zkušené po Evropě
25. 3. 2011   Studenti ČVUT se, jako v každém semestru, zúčastnili v minulém týdnu týdenních kurzů pořádaných partnerskými univerzitami programu ATHENS. Na výběr bylo přes 75 kurzů pořádaných například v Paříži, Budapešti, Soluni, nebo Madridu.
Výstava na ČVUT o tom, jak ztvárnit lidské tělo
14. 3. 2011   ČVUT hostí do konce března Figuramu, už jedenáctý ročník výstavy kreseb figur od studentů i pedagogů z celkem jedenácti domácích i zahraničních vysokých uměleckých škol a to včetně Architektury ČVUT.
Studentský ples ČVUT
10. 3. 2011   Plesová sezóna vrcholí a v pátek 11. března proběhne všemi netrpělivě očekávaný osmý ročník Studentského plesu ČVUT. Letos se odehraje v komiksovém stylu. Veselé rejdění už tradičně hostí Masarykova kolej v Dejvicích.
Lady iKariera na ČVUT v Praze
5. 3. 2011   Ve středu 9. března proběhne už tradiční Veletrh pracovních příležitostí neboli iKariéra v dejvickém kampusu ČVUT. Letos se představí kolem 80 firem a společností, a to na půdě fakult stavební, elektrotechnická a strojní. Veletrh IKariéra pomáhá studentům nebo absolventům ČVUT hledat jejich první zaměstnání, praxe nebo téma diplomové práce.
Když tě fyzika provází na každém kroku tvého života a ani o tom nevíš
23. 2. 2011   Se začátkem nového semestru se na Fakultě elektrotechnické ČVUT rozbíhá už tradiční cyklus Přednášky fyzikálních zajímavostí. Tady ti odborníci srozumitelnou formou vysvětlí dění na zeměkouli, v jejím okolí a za čím vším stojí fyzika. Napadla tě třeba někdy otázka, proč je v noci tma?


Soutěž o nejlepší holčičí projekt je opět tady

Vědecko-technické projekty holek jsou opět in. Včera odstartoval již druhý ročník soutěže pro nadaná děvčata, která studují střední školu a která se nebojí ukázat, že jim věda či technika nejsou cizí. Jednotlivkyně nebo i skupinky holek mohou své projekty přihlašovat tady na webu Holky, pozor! až do 30. listopadu. Tři nejlepší práce budou odměněny jistě příjemnými cenami v podobě poukázek v celkové hodnotě 22 000Kč.

Chceš se ukázat a troufnout Šárku Vávrovou, loňskou vítězku soutěže Vědecko-technických projektů holek? Stačí splnit dva hlavní body, být studentkou gymnázia, nebo střední školy ve věku 15-19 let a svůj projekt přihlásit nejpozději do 30. listopadu. Po obdržení pozvánky pak 10. prosince svůj nápad k nezaplacení odprezentuješ před odbornou porotou a ta rozhodne o konečném pořadí.

Soutěž samozřejmě není určená pouze pro jednotlivkyně, pokud pracuješ na nějakém projektu s dalšími kamarádkami, můžeš přihlásit celý tým. A na jaké se letos můžeš těšit ceny? Vítězka, či vítězný tým, získá poukázku na nákup v Alza.cz v hodnotě 10 000 Kč, na druhém místě v hodnotě 7 000 Kč a na třetím v hodnotě 5 000 Kč. Pro ostatní zúčastněné mají naše Holky připravené zajímavé dárkové balíčky.

Jdeš do toho? Tak zpracuj svůj nápad v PowerPointu a zaregistruj se. Zde najdeš i všechny další potřebné informace k celé soutěži, včetně pravidel. Držíme ti palce a těšíme se na nové vědecké a technické nápady.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.