Profily

Olga Štěpánková Daniela Filipiová Senta Čermáková
Vedoucí skupiny přírodou inspirovaných technologií absolventka ČVUT, bývalá ministryně zdravotnictví absolventka ČVUT, mezinárodní marketingová ředitelka Hewlett-Packard
Lucia Hladná Klára Štrausová Carly Fiorina
absolventka ČVUT, autorka domu pro 21. století absolventka ČVUT generální ředitelka, Hewlett Packard
Vendula Šafářová Irena Prášilová Markéta Pokorná
absolventka ČVUT, architektka studia Allied Architects v Šanghaji Absolventka ČVUT, provozní ředitelka MSD IT Global Innovation Center Absolventka Fakulty stavební ČVUT, doktorát na univerzitě v Hamburku, členka polární vědecké expedice.
Novinky

ČVUT technici na zkušené po Evropě
25. 3. 2011   Studenti ČVUT se, jako v každém semestru, zúčastnili v minulém týdnu týdenních kurzů pořádaných partnerskými univerzitami programu ATHENS. Na výběr bylo přes 75 kurzů pořádaných například v Paříži, Budapešti, Soluni, nebo Madridu.
Výstava na ČVUT o tom, jak ztvárnit lidské tělo
14. 3. 2011   ČVUT hostí do konce března Figuramu, už jedenáctý ročník výstavy kreseb figur od studentů i pedagogů z celkem jedenácti domácích i zahraničních vysokých uměleckých škol a to včetně Architektury ČVUT.
Studentský ples ČVUT
10. 3. 2011   Plesová sezóna vrcholí a v pátek 11. března proběhne všemi netrpělivě očekávaný osmý ročník Studentského plesu ČVUT. Letos se odehraje v komiksovém stylu. Veselé rejdění už tradičně hostí Masarykova kolej v Dejvicích.
Lady iKariera na ČVUT v Praze
5. 3. 2011   Ve středu 9. března proběhne už tradiční Veletrh pracovních příležitostí neboli iKariéra v dejvickém kampusu ČVUT. Letos se představí kolem 80 firem a společností, a to na půdě fakult stavební, elektrotechnická a strojní. Veletrh IKariéra pomáhá studentům nebo absolventům ČVUT hledat jejich první zaměstnání, praxe nebo téma diplomové práce.
Když tě fyzika provází na každém kroku tvého života a ani o tom nevíš
23. 2. 2011   Se začátkem nového semestru se na Fakultě elektrotechnické ČVUT rozbíhá už tradiční cyklus Přednášky fyzikálních zajímavostí. Tady ti odborníci srozumitelnou formou vysvětlí dění na zeměkouli, v jejím okolí a za čím vším stojí fyzika. Napadla tě třeba někdy otázka, proč je v noci tma?


Soutěž o nejlepší holčičí projekt je opět tady

Vědecko-technické projekty holek jsou opět in. Včera odstartoval již druhý ročník soutěže pro nadaná děvčata, která studují střední školu a která se nebojí ukázat, že jim věda či technika nejsou cizí. Jednotlivkyně nebo i skupinky holek mohou své projekty přihlašovat tady na webu Holky, pozor! až do 30. listopadu. Tři nejlepší práce budou odměněny jistě příjemnými cenami v podobě poukázek v celkové hodnotě 22 000Kč.

Chceš se ukázat a troufnout Šárku Vávrovou, loňskou vítězku soutěže Vědecko-technických projektů holek? Stačí splnit dva hlavní body, být studentkou gymnázia, nebo střední školy ve věku 15-19 let a svůj projekt přihlásit nejpozději do 30. listopadu. Po obdržení pozvánky pak 10. prosince svůj nápad k nezaplacení odprezentuješ před odbornou porotou a ta rozhodne o konečném pořadí.

Soutěž samozřejmě není určená pouze pro jednotlivkyně, pokud pracuješ na nějakém projektu s dalšími kamarádkami, můžeš přihlásit celý tým. A na jaké se letos můžeš těšit ceny? Vítězka, či vítězný tým, získá poukázku na nákup v Alza.cz v hodnotě 10 000 Kč, na druhém místě v hodnotě 7 000 Kč a na třetím v hodnotě 5 000 Kč. Pro ostatní zúčastněné mají naše Holky připravené zajímavé dárkové balíčky.

Jdeš do toho? Tak zpracuj svůj nápad v PowerPointu a zaregistruj se. Zde najdeš i všechny další potřebné informace k celé soutěži, včetně pravidel. Držíme ti palce a těšíme se na nové vědecké a technické nápady.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.