Profily

Lenka Lhotská Olga Štěpánková Daniela Filipiová
Vedoucí oddělení vědy, výzkumu a zahraničních styků Vedoucí skupiny přírodou inspirovaných technologií absolventka ČVUT, bývalá ministryně zdravotnictví
Senta Čermáková Lucia Hladná Klára Štrausová
absolventka ČVUT, mezinárodní marketingová ředitelka Hewlett-Packard absolventka ČVUT, autorka domu pro 21. století absolventka ČVUT
Carly Fiorina Vendula Šafářová Irena Prášilová
generální ředitelka, Hewlett Packard absolventka ČVUT, architektka studia Allied Architects v Šanghaji Absolventka ČVUT, provozní ředitelka MSD IT Global Innovation Center
Novinky

ČVUT technici na zkušené po Evropě
25. 3. 2011   Studenti ČVUT se, jako v každém semestru, zúčastnili v minulém týdnu týdenních kurzů pořádaných partnerskými univerzitami programu ATHENS. Na výběr bylo přes 75 kurzů pořádaných například v Paříži, Budapešti, Soluni, nebo Madridu.
Výstava na ČVUT o tom, jak ztvárnit lidské tělo
14. 3. 2011   ČVUT hostí do konce března Figuramu, už jedenáctý ročník výstavy kreseb figur od studentů i pedagogů z celkem jedenácti domácích i zahraničních vysokých uměleckých škol a to včetně Architektury ČVUT.
Studentský ples ČVUT
10. 3. 2011   Plesová sezóna vrcholí a v pátek 11. března proběhne všemi netrpělivě očekávaný osmý ročník Studentského plesu ČVUT. Letos se odehraje v komiksovém stylu. Veselé rejdění už tradičně hostí Masarykova kolej v Dejvicích.
Lady iKariera na ČVUT v Praze
5. 3. 2011   Ve středu 9. března proběhne už tradiční Veletrh pracovních příležitostí neboli iKariéra v dejvickém kampusu ČVUT. Letos se představí kolem 80 firem a společností, a to na půdě fakult stavební, elektrotechnická a strojní. Veletrh IKariéra pomáhá studentům nebo absolventům ČVUT hledat jejich první zaměstnání, praxe nebo téma diplomové práce.
Když tě fyzika provází na každém kroku tvého života a ani o tom nevíš
23. 2. 2011   Se začátkem nového semestru se na Fakultě elektrotechnické ČVUT rozbíhá už tradiční cyklus Přednášky fyzikálních zajímavostí. Tady ti odborníci srozumitelnou formou vysvětlí dění na zeměkouli, v jejím okolí a za čím vším stojí fyzika. Napadla tě třeba někdy otázka, proč je v noci tma?


Soutěž Bydlení snů už má svoji vítězku

V pátek 7. června usedla odborná porota a z desítky soutěžních návrhů vybrala to nejlepší Bydlení snů. Vítězkou se stala Kateřina Stará ze Střední průmyslové školy stavební v Havlíčkově Brodu a hlavní cena, týdenní jazykový kurz věnovaný společností Eurovia CS, a.s., tak putuje na Vysočinu.

Soutěž Bydlení snů byla určená především pro dívky z gymnázií a středních odborných škol, které zajímá navrhování architektonických řešení či bytový design. Holky to neměly vůbec jednoduché, při tvorbě vlastních návrhů totiž bylo třeba se držet zásad, na které musejí brát ohled i profesionální architekti. Sešla se tak celá desítka vysněných bytů, do nichž by se chtěl nastěhovat ne jeden porotce.

Porota, složená z personální ředitelky Eurovia CS a.s. Lenky Zachové, čerstvého absolventa Fakulty architektury Ing. Arch. Jiřího Chyby, pedagoga Fakulty stavební Ing. Arch. Matěje Kamenického, studentky 4. ročníku oboru Architektury a stavitelství na Fakultě stavební Terezy Kadidlové a zástupkyní odboru vnějších vztahů Rektorátu ČVUT Ing. Barbory Šedivé, musela ovšem vybrat pouze jednu vítězku. Tou se stala Kateřina Stará ze Ždírce nad Doubravou na Vysočině, která nyní studuje Střední průmyslovou školu stavební ak. St. Bechyně v Havlíčkově Brodu.

Těsně v závěsu skončily výtečné práce Bereniky Suchánkové ze Střední uměleckoprůmyslové školy v Praze a Jasny Rapušákové z Gymnázia Velké Meziříčí. Vítězka se zúčastní týdenního jazykového kurzu ve Dvoře Králové nad Labem, který do soutěže věnovala společnost Eurovia CS a.s. Ostatní děvčata se mohou těšit na věcné ceny od Českého vysokého učení technického.

Děkujeme všem zúčastněným za poslané návrhy a sledujte dál náš web Holky, pozor! nebo https://www.facebook.com/holkypozor, abyste neprošvihly další možnost si s námi zasoutěžit.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.