Profily

Vendula Šafářová Irena Prášilová Markéta Pokorná
absolventka ČVUT, architektka studia Allied Architects v Šanghaji Absolventka ČVUT, provozní ředitelka MSD IT Global Innovation Center Absolventka Fakulty stavební ČVUT, doktorát na univerzitě v Hamburku, členka polární vědecké expedice.
Ľubomíra Balková Dana Drábová Marcela Fejtová
Teoretická matematička, Odborná asistentka na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT jaderná fyzička, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Vedoucí vývojového týmu, Počítač ovládaný pouhým okem
Kateřina Sakařová Eva Jiřičná Lenka Lhotská
staví a projektuje tunely od Islandu přes Londýn až po Hong Kong Absolventka ČVUT, světoznámá architektka a designerka Vedoucí oddělení vědy, výzkumu a zahraničních styků
Novinky

ČVUT technici na zkušené po Evropě
25. 3. 2011   Studenti ČVUT se, jako v každém semestru, zúčastnili v minulém týdnu týdenních kurzů pořádaných partnerskými univerzitami programu ATHENS. Na výběr bylo přes 75 kurzů pořádaných například v Paříži, Budapešti, Soluni, nebo Madridu.
Výstava na ČVUT o tom, jak ztvárnit lidské tělo
14. 3. 2011   ČVUT hostí do konce března Figuramu, už jedenáctý ročník výstavy kreseb figur od studentů i pedagogů z celkem jedenácti domácích i zahraničních vysokých uměleckých škol a to včetně Architektury ČVUT.
Studentský ples ČVUT
10. 3. 2011   Plesová sezóna vrcholí a v pátek 11. března proběhne všemi netrpělivě očekávaný osmý ročník Studentského plesu ČVUT. Letos se odehraje v komiksovém stylu. Veselé rejdění už tradičně hostí Masarykova kolej v Dejvicích.
Lady iKariera na ČVUT v Praze
5. 3. 2011   Ve středu 9. března proběhne už tradiční Veletrh pracovních příležitostí neboli iKariéra v dejvickém kampusu ČVUT. Letos se představí kolem 80 firem a společností, a to na půdě fakult stavební, elektrotechnická a strojní. Veletrh IKariéra pomáhá studentům nebo absolventům ČVUT hledat jejich první zaměstnání, praxe nebo téma diplomové práce.
Když tě fyzika provází na každém kroku tvého života a ani o tom nevíš
23. 2. 2011   Se začátkem nového semestru se na Fakultě elektrotechnické ČVUT rozbíhá už tradiční cyklus Přednášky fyzikálních zajímavostí. Tady ti odborníci srozumitelnou formou vysvětlí dění na zeměkouli, v jejím okolí a za čím vším stojí fyzika. Napadla tě třeba někdy otázka, proč je v noci tma?


„Neváhej a foť vše, co stojí na pevných a krásných základech!“

„ Je motto letošního ročníku fotografické soutěže Tvýma Očima 2013, pořádané Fakultou stavební ČVUT v Praze. Soutěž je určená jak pro studenty fakulty, tak pro všechny středoškoláky, kteří se mohou se svými fotkami zúčastnit hned ve dvou kategoriích.

6. ročník fotografické soutěže Tvýma Očima přináší dvě témata, tři soutěžní kategorie a atraktivní ceny, o jejichž majiteli rozhodne odborná porota či veřejnost prostřednictvím Facebooku. Jedno téma zní „Česko – genius loci“ a druhé je „Moje škola, můj pohled“.

Soutěž je rozdělena do 3 kategorií (A, B, C). Áčko je určené pro studenty středních škol, béčko pro studenty Fakulty stavební ČVUT a obě kategorie mají společné téma Česko – genius loci. Všechny fotky ohodnotí odborná porota a vybere vítěze. Absolutní vítěz získá mimo jiné foťák od společnosti Olympus. Céčko je pak společné jak pro středoškoláky, tak pro studenty fakulty a tématem je Moje škola, můj pohled. V této kategorii se hlasuje pouze přes Facebook stránky Fakulty stavební ČVUT v Praze a vítěze tak vybere široká veřejnost. Udělena bude ale také zvláštní cena odborné poroty.

A jak se zapojit do soutěže? Stačí vyplnit registrační formulář, na jehož základě ti bude zaslán e-mail s registračním kódem a poté už můžeš uploadovat své soutěžní fotky. Deadline pro zasílání fotek je 21. listopadu 2013, po tomto datu bude možné hlasovat pro fotky také na Facebooku a 18. prosince se všichni dozví jména vítězů. Poté, koncem ledna 2014, proběhne slavnostní předání cen a všechny soutěžní fotografie budou ke zhlédnutí na výstavě na Fakultě stavební ČVUT v Praze - Dejvicích.

Více informací o zasílání fotografií a podmínkách účasti v soutěži najdeš přímo na webu fotosoutěže Tvýma Očima 2013. Přejeme hodně úspěchů při „lovení“ fotek.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.