Profily

Olga Štěpánková Daniela Filipiová Senta Čermáková
Vedoucí skupiny přírodou inspirovaných technologií absolventka ČVUT, bývalá ministryně zdravotnictví absolventka ČVUT, mezinárodní marketingová ředitelka Hewlett-Packard
Lucia Hladná Klára Štrausová Carly Fiorina
absolventka ČVUT, autorka domu pro 21. století absolventka ČVUT generální ředitelka, Hewlett Packard
Vendula Šafářová Irena Prášilová Markéta Pokorná
absolventka ČVUT, architektka studia Allied Architects v Šanghaji Absolventka ČVUT, provozní ředitelka MSD IT Global Innovation Center Absolventka Fakulty stavební ČVUT, doktorát na univerzitě v Hamburku, členka polární vědecké expedice.
Novinky

ČVUT technici na zkušené po Evropě
25. 3. 2011   Studenti ČVUT se, jako v každém semestru, zúčastnili v minulém týdnu týdenních kurzů pořádaných partnerskými univerzitami programu ATHENS. Na výběr bylo přes 75 kurzů pořádaných například v Paříži, Budapešti, Soluni, nebo Madridu.
Výstava na ČVUT o tom, jak ztvárnit lidské tělo
14. 3. 2011   ČVUT hostí do konce března Figuramu, už jedenáctý ročník výstavy kreseb figur od studentů i pedagogů z celkem jedenácti domácích i zahraničních vysokých uměleckých škol a to včetně Architektury ČVUT.
Studentský ples ČVUT
10. 3. 2011   Plesová sezóna vrcholí a v pátek 11. března proběhne všemi netrpělivě očekávaný osmý ročník Studentského plesu ČVUT. Letos se odehraje v komiksovém stylu. Veselé rejdění už tradičně hostí Masarykova kolej v Dejvicích.
Lady iKariera na ČVUT v Praze
5. 3. 2011   Ve středu 9. března proběhne už tradiční Veletrh pracovních příležitostí neboli iKariéra v dejvickém kampusu ČVUT. Letos se představí kolem 80 firem a společností, a to na půdě fakult stavební, elektrotechnická a strojní. Veletrh IKariéra pomáhá studentům nebo absolventům ČVUT hledat jejich první zaměstnání, praxe nebo téma diplomové práce.
Když tě fyzika provází na každém kroku tvého života a ani o tom nevíš
23. 2. 2011   Se začátkem nového semestru se na Fakultě elektrotechnické ČVUT rozbíhá už tradiční cyklus Přednášky fyzikálních zajímavostí. Tady ti odborníci srozumitelnou formou vysvětlí dění na zeměkouli, v jejím okolí a za čím vším stojí fyzika. Napadla tě třeba někdy otázka, proč je v noci tma?


Navrhni Bydlení snů a vyhraj týdenní jazykový kurz

Opět máte možnost si zasoutěžit! Holky, pozor! pro vás připravily novou soutěž, tentokrát o design interiéru, s názvem Bydlení snů, aneb soutěž o nejlepší návrh bytu. A jako obvykle se mohou účastnit pouze dívky, studentky gymnázií a středních odborných škol, ve věku 15-19 let.

Zajímá tě navrhování architektonických řešení či bytový design? Pak je soutěž Bydlení snů právě pro tebe. K dispozici máš byt o ploše 150 m2 a, jak ho navrhneš, je už na tobě. Jediné, na co musíš brát ohled, jsou zásady navrhování dispozic bytu, kterých se musí držet i profesionální architekti. U vlastního navrhování se tedy pobavíš a zároveň si vyzkoušíš práci profesionálů z oboru. Všechny zásady navrhování dispozic najdeš přehledně v přiloženém tutoriálu.

A jak se do soutěže přihlásit? Svůj návrh můžeš zpracovat ručně nebo elektronicky na formát A2 v měřítku 1:50 a poté se s fotografií tvé ruční práce nebo návrhem v pdf přihlaš zde do 24. května 2013. Originál ruční práce či vytištěné pdf nám ale nezapomeň dodat nejpozději do 31. května na uvedenou adresu. Poté zasedne pětičlenná odborná porota a vybere ty nejlepší práce. Výsledky soutěže se dozvíš nejpozději 7. června. Autorky 3 nejlepších projektů získají věcné ceny a na úplnou vítězku čeká navíc týdenní jazykový kurz ve Dvoře Králové nad Labem, samozřejmě plně hrazený.

Podrobné informace a pravidla soutěže spolu s přesnou adresou, kam hotovou práci poslat, najdeš přímo na stránkách soutěže tady na webu Holky, pozor! Takže už víš, jak bude vypadat tvé Bydlení snů?

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.