Profily

Ľubomíra Balková Dana Drábová Marcela Fejtová
Teoretická matematička, Odborná asistentka na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT jaderná fyzička, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Vedoucí vývojového týmu, Počítač ovládaný pouhým okem
Kateřina Sakařová Eva Jiřičná Lenka Lhotská
staví a projektuje tunely od Islandu přes Londýn až po Hong Kong Absolventka ČVUT, světoznámá architektka a designerka Vedoucí oddělení vědy, výzkumu a zahraničních styků
Olga Štěpánková Daniela Filipiová Senta Čermáková
Vedoucí skupiny přírodou inspirovaných technologií absolventka ČVUT, bývalá ministryně zdravotnictví absolventka ČVUT, mezinárodní marketingová ředitelka Hewlett-Packard
Novinky

ČVUT technici na zkušené po Evropě
25. 3. 2011   Studenti ČVUT se, jako v každém semestru, zúčastnili v minulém týdnu týdenních kurzů pořádaných partnerskými univerzitami programu ATHENS. Na výběr bylo přes 75 kurzů pořádaných například v Paříži, Budapešti, Soluni, nebo Madridu.
Výstava na ČVUT o tom, jak ztvárnit lidské tělo
14. 3. 2011   ČVUT hostí do konce března Figuramu, už jedenáctý ročník výstavy kreseb figur od studentů i pedagogů z celkem jedenácti domácích i zahraničních vysokých uměleckých škol a to včetně Architektury ČVUT.
Studentský ples ČVUT
10. 3. 2011   Plesová sezóna vrcholí a v pátek 11. března proběhne všemi netrpělivě očekávaný osmý ročník Studentského plesu ČVUT. Letos se odehraje v komiksovém stylu. Veselé rejdění už tradičně hostí Masarykova kolej v Dejvicích.
Lady iKariera na ČVUT v Praze
5. 3. 2011   Ve středu 9. března proběhne už tradiční Veletrh pracovních příležitostí neboli iKariéra v dejvickém kampusu ČVUT. Letos se představí kolem 80 firem a společností, a to na půdě fakult stavební, elektrotechnická a strojní. Veletrh IKariéra pomáhá studentům nebo absolventům ČVUT hledat jejich první zaměstnání, praxe nebo téma diplomové práce.
Když tě fyzika provází na každém kroku tvého života a ani o tom nevíš
23. 2. 2011   Se začátkem nového semestru se na Fakultě elektrotechnické ČVUT rozbíhá už tradiční cyklus Přednášky fyzikálních zajímavostí. Tady ti odborníci srozumitelnou formou vysvětlí dění na zeměkouli, v jejím okolí a za čím vším stojí fyzika. Napadla tě třeba někdy otázka, proč je v noci tma?


Navrhni Bydlení snů a vyhraj týdenní jazykový kurz

Opět máte možnost si zasoutěžit! Holky, pozor! pro vás připravily novou soutěž, tentokrát o design interiéru, s názvem Bydlení snů, aneb soutěž o nejlepší návrh bytu. A jako obvykle se mohou účastnit pouze dívky, studentky gymnázií a středních odborných škol, ve věku 15-19 let.

Zajímá tě navrhování architektonických řešení či bytový design? Pak je soutěž Bydlení snů právě pro tebe. K dispozici máš byt o ploše 150 m2 a, jak ho navrhneš, je už na tobě. Jediné, na co musíš brát ohled, jsou zásady navrhování dispozic bytu, kterých se musí držet i profesionální architekti. U vlastního navrhování se tedy pobavíš a zároveň si vyzkoušíš práci profesionálů z oboru. Všechny zásady navrhování dispozic najdeš přehledně v přiloženém tutoriálu.

A jak se do soutěže přihlásit? Svůj návrh můžeš zpracovat ručně nebo elektronicky na formát A2 v měřítku 1:50 a poté se s fotografií tvé ruční práce nebo návrhem v pdf přihlaš zde do 24. května 2013. Originál ruční práce či vytištěné pdf nám ale nezapomeň dodat nejpozději do 31. května na uvedenou adresu. Poté zasedne pětičlenná odborná porota a vybere ty nejlepší práce. Výsledky soutěže se dozvíš nejpozději 7. června. Autorky 3 nejlepších projektů získají věcné ceny a na úplnou vítězku čeká navíc týdenní jazykový kurz ve Dvoře Králové nad Labem, samozřejmě plně hrazený.

Podrobné informace a pravidla soutěže spolu s přesnou adresou, kam hotovou práci poslat, najdeš přímo na stránkách soutěže tady na webu Holky, pozor! Takže už víš, jak bude vypadat tvé Bydlení snů?

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.