Profily

Vendula Šafářová Irena Prášilová Markéta Pokorná
absolventka ČVUT, architektka studia Allied Architects v Šanghaji Absolventka ČVUT, provozní ředitelka MSD IT Global Innovation Center Absolventka Fakulty stavební ČVUT, doktorát na univerzitě v Hamburku, členka polární vědecké expedice.
Ľubomíra Balková Dana Drábová Marcela Fejtová
Teoretická matematička, Odborná asistentka na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT jaderná fyzička, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Vedoucí vývojového týmu, Počítač ovládaný pouhým okem
Kateřina Sakařová Eva Jiřičná Lenka Lhotská
staví a projektuje tunely od Islandu přes Londýn až po Hong Kong Absolventka ČVUT, světoznámá architektka a designerka Vedoucí oddělení vědy, výzkumu a zahraničních styků
Novinky

ČVUT technici na zkušené po Evropě
25. 3. 2011   Studenti ČVUT se, jako v každém semestru, zúčastnili v minulém týdnu týdenních kurzů pořádaných partnerskými univerzitami programu ATHENS. Na výběr bylo přes 75 kurzů pořádaných například v Paříži, Budapešti, Soluni, nebo Madridu.
Výstava na ČVUT o tom, jak ztvárnit lidské tělo
14. 3. 2011   ČVUT hostí do konce března Figuramu, už jedenáctý ročník výstavy kreseb figur od studentů i pedagogů z celkem jedenácti domácích i zahraničních vysokých uměleckých škol a to včetně Architektury ČVUT.
Studentský ples ČVUT
10. 3. 2011   Plesová sezóna vrcholí a v pátek 11. března proběhne všemi netrpělivě očekávaný osmý ročník Studentského plesu ČVUT. Letos se odehraje v komiksovém stylu. Veselé rejdění už tradičně hostí Masarykova kolej v Dejvicích.
Lady iKariera na ČVUT v Praze
5. 3. 2011   Ve středu 9. března proběhne už tradiční Veletrh pracovních příležitostí neboli iKariéra v dejvickém kampusu ČVUT. Letos se představí kolem 80 firem a společností, a to na půdě fakult stavební, elektrotechnická a strojní. Veletrh IKariéra pomáhá studentům nebo absolventům ČVUT hledat jejich první zaměstnání, praxe nebo téma diplomové práce.
Když tě fyzika provází na každém kroku tvého života a ani o tom nevíš
23. 2. 2011   Se začátkem nového semestru se na Fakultě elektrotechnické ČVUT rozbíhá už tradiční cyklus Přednášky fyzikálních zajímavostí. Tady ti odborníci srozumitelnou formou vysvětlí dění na zeměkouli, v jejím okolí a za čím vším stojí fyzika. Napadla tě třeba někdy otázka, proč je v noci tma?


Květináč? Jelencův květináč!

Soutěž o nejhezčí a nejpraktičtější květináč má konečně svoji vítězku! Není jí nikdo jiný než slečna Johana Jelínková s jejím Jelencovým květináčem. Zajímá vás, kdo se umístil na dalších dvou místech a jaké jsou specifikace jednotlivých květináčů? Čtěte dál.

Nejprve si připomeňme zadání:
Navrhněte vlastní květináč jako designový prvek do interiéru nebo exteriéru. Cílem této soutěže je navrhnout květináč, poté zdokumentovat a případně vyrobit model či funkční květináč. Zvolte si prostor: obytnou místnost, školní učebnu, kancelář, balkon, zahradu, hřiště, chodník...

Zohledněte: pro koho má květináč sloužit, jaké rostliny v něm budete pěstovat a z jakého materiálu bude vyrobený. Květináč nakreslete nebo přímo vyrobte a své návrhy formou kresby, vizualizace nebo fotografie odevzdejte na stránkách www.holkypozor.cz.

Zadání bylo skutečně komplexní, takže si nejen vítězka, ale všechny zúčastněné zaslouží velké uznání za jejich počiny, za kterými je vidět velký kus práce. Holky, jste šikulky! ;)

 

A teď už k jednotlivým výsledkům:

1. místo: Johana Jelínková - Jelencův květináč

Škola: Akademie - VOŠ, Gymnázium a SOŠUP Světlá nad Sázavou

Popis: Tento květináč je vhodný především na menší květiny, např. kaktusy, mechy, bylinky apod. Květináč je kombinací jemnosti a drsnosti, takže umístění je na vás. Květináč je tvořen ze dvou částí. Vrchní část je modelována z hlíny a spodní část je odlita z porcelánu. Výška květináče je kolem 30cm.

Proč zvítězil zrovna tento květináč?

  • Tvarové řešení květináče je elegantní, jednoduché, na nic si nehraje, následuje svou funkci a působí moderně
  • Objevuje se pěkný kontrast materiálů - jemnost a drsnost - spojení čistého/hladkého porcelánu a zemitější/hrubší keramiky. Spojení průmyslového výrobku (odlitého porcelánu) a ručně tvarované keramiky
  • Výměnné části květináče jsou originální a umožňují uživateli si zvolit tvar, který nejlépe vyhovuje jemu a květině - 4v1
  • Ocenili jsme zpracování prototypu, který vypadá velmi povedeně

 

2. místo: Kateřina Tomášková - Květiny v hnízdě

Škola: VOŠ a SPŠ Šumperk

 

 

3. místo: Zuzana Součková - Květináč inspirovaný papírovou loďkou

Škola: Akademie - VOŠ, Gymnázium a SOŠUP Světlá nad SázavouPopis: Betonový květináč je vhodný do exteriéru, ale i do interiéru. Je velmi prostorný a skvěle v něm vypadají trvalky. Má mnoho velikostních variant, které můžete kombinovat.

 

Ještě jednou všem moc děkujeme za účast a vítězkám gratulujeme!

Autorem toho článku je Zuzana Rychlá.
.
Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.