Profily

Lenka Lhotská Olga Štěpánková Daniela Filipiová
Vedoucí oddělení vědy, výzkumu a zahraničních styků Vedoucí skupiny přírodou inspirovaných technologií absolventka ČVUT, bývalá ministryně zdravotnictví
Senta Čermáková Lucia Hladná Klára Štrausová
absolventka ČVUT, mezinárodní marketingová ředitelka Hewlett-Packard absolventka ČVUT, autorka domu pro 21. století absolventka ČVUT
Carly Fiorina Vendula Šafářová Irena Prášilová
generální ředitelka, Hewlett Packard absolventka ČVUT, architektka studia Allied Architects v Šanghaji Absolventka ČVUT, provozní ředitelka MSD IT Global Innovation Center
Novinky

ČVUT technici na zkušené po Evropě
25. 3. 2011   Studenti ČVUT se, jako v každém semestru, zúčastnili v minulém týdnu týdenních kurzů pořádaných partnerskými univerzitami programu ATHENS. Na výběr bylo přes 75 kurzů pořádaných například v Paříži, Budapešti, Soluni, nebo Madridu.
Výstava na ČVUT o tom, jak ztvárnit lidské tělo
14. 3. 2011   ČVUT hostí do konce března Figuramu, už jedenáctý ročník výstavy kreseb figur od studentů i pedagogů z celkem jedenácti domácích i zahraničních vysokých uměleckých škol a to včetně Architektury ČVUT.
Studentský ples ČVUT
10. 3. 2011   Plesová sezóna vrcholí a v pátek 11. března proběhne všemi netrpělivě očekávaný osmý ročník Studentského plesu ČVUT. Letos se odehraje v komiksovém stylu. Veselé rejdění už tradičně hostí Masarykova kolej v Dejvicích.
Lady iKariera na ČVUT v Praze
5. 3. 2011   Ve středu 9. března proběhne už tradiční Veletrh pracovních příležitostí neboli iKariéra v dejvickém kampusu ČVUT. Letos se představí kolem 80 firem a společností, a to na půdě fakult stavební, elektrotechnická a strojní. Veletrh IKariéra pomáhá studentům nebo absolventům ČVUT hledat jejich první zaměstnání, praxe nebo téma diplomové práce.
Když tě fyzika provází na každém kroku tvého života a ani o tom nevíš
23. 2. 2011   Se začátkem nového semestru se na Fakultě elektrotechnické ČVUT rozbíhá už tradiční cyklus Přednášky fyzikálních zajímavostí. Tady ti odborníci srozumitelnou formou vysvětlí dění na zeměkouli, v jejím okolí a za čím vším stojí fyzika. Napadla tě třeba někdy otázka, proč je v noci tma?


Iveta se postavila na hlavu chameleonovi

Soutěž Postav se na hlavu už zná svoji vítězku, je jí Iveta Vašková z Konic u Olomouce. Minulý týden si Iveta přijela vyzvednout svoji výhru a při té příležitosti se jí ujaly i Holky z ČVUT a provedly ji po zajímavých místech kampusu v Dejvicích.

Do soutěže Postav se na hlavu se přihlásila desítka studentek středních škol z celé republiky. Vítězkou se stala Iveta Vašková z Konic, malého městečka poblíž Olomouce. Iveta tráví hodně času právě v blízké Olomouci a odtud také pochází vítězná fotka, kde její autorka stojí na hlavě sochy chameleóna. Oceněny byly i fotky na druhém a třetím místě, jejichž autorky také nepřišly zkrátka.

Iveta studuje víceleté gymnázium v Konicích, ale dlouho už tomu tak nebude. Je totiž studentkou 4. ročníku a její další kroky se nyní po úspěšném složení maturity ubírají do Prahy na Fakultu stavební ČVUT, kde si vybrala obor Stavební inženýrství. O svém budoucím povolání zatím moc představu nemá, počká prý až, co ji zaujme přímo při studiu. Škola určitě není to jediné, co Ivetu zajímá. Ve volném čase se věnuje in-line bruslení a dalším aktivitám venku na čerstvém vzduchu, ráda si také zajde posedět s přáteli.

V Praze čekalo na Ivetu nejen předání výhry, ale i prohlídka zajímavých míst kampusu ČVUT. Jako první zamířila do nové budovy Fakulty architektury na prohlídku nevšedních interiérů, spolu s krátkou návštěvou jedné z přednášek. Další kroky vedly nedaleko do budovy Fakulty stavební, kde nechyběla zevrubná prohlídka vstupního atria, D ateliéru a různých zkušeben. Celá prohlídka byla zakončena v Národní technické knihovně, spolu s obědem v místní, studenty oblíbené, kavárně. A pak už došlo k samotnému předání výhry – vstupenek na letní Sázavafest, mikiny s logem ČVUT a další drobných cen.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.