Novinky

Girls day
11. 3. 2017  
27. dubna se opět otevřou brány technických univerzit, firem a výzkumných center, kde bude probíhat interaktivní den otevřených dveří zaměřený především na dívky. Během Girls Day budeš mít možnost seznámit se se širokou nabídkou studijních oborů a profesí.
 
Tak jako v minulých letech i letos se opět zúčastní ČVUT. Fakulta stavební, Fakulta architektury a také Fakulta biomedicínského inženýrství si pro tebe připravili celodenní exkurze, během kterých si budeš moct prohlédnou prostory fakult, dozvíš se o projektech, na kterých studenti pracují a dostaneš šanci vyzkoušet si práci v laboratořích či ateliérech.
 
Tak neváhej a přihlaš se i ty na girlsday.cz
 
Podrobnější program můžete najít ZDE

Equal Pay Day - ŽENY SOBĚ
3. 2. 2017  

Ve dnech 24. a 25. března proběhne v Clarion Congress Hotel Prague již 8. rořník akce Equal Pay Day.

Akce Equal Pay Day - ŽENY SOBĚ podporuje ženy v jejich profesním i osobním růstu. Její nedílnou součástí je velký mentoringový den, kterého se účastní stovky žen. Vzájemně sdílejí své zkušenosti, podporují se v rozvoji, motivují se, diskutují o sebedůvěře, učí se vyjednávat či prezentovat. Mentorkami jsou zkušené, úspěšné ženy, které předávají rady a zkušenosti kolegyním, které jsou na začátku kariéry, či podnikání, nebo hledají smysluplné uplatnění po mateřské dovolené.

Tak přijď i Ty a poznej mnoho inspirativních osobností, které ti prozradí cenné informace a praktické rady nejen do pracovního života.

Další podrobnosti o této akci můžeš naleznout na webových stránkách www.equalpayday.cz

Staň se na den vědkyní
11. 1. 2017  

Jsi středoškolačka a zajímá tě věda a CERN? Jsi přesvědčená, že věda není čistě mužský prostor a chceš zjistit, jak jsou do výzkumu zapojeny ženy-vědkyně v CERNu a u nás?

V únoru celý svět slaví Mezinárodní den žen a dívek ve vědě, tak ho přijď oslavit 10. února 2017 od 8.30 do 17.15h na Fakultu jadernou a fyzikálně inženýrskou (FJFI), Břehová 7, Praha 1. Přesně tobě je určena akce Jaderky Staň se na den vědkyní. Konkrétně je na Katedře fyziky FJFI připravený Experiment ATLAS pro středoškolačky, celým dnem tě provedou jaderné fyzičky.

Detailní informace o programu jsou k dispozici zde.

Zkusíš tedy objevit Higgsův boson, často označovaný za „božskou částici“?

FOOD FILM FEST
19. 10. 2016  

Ve dnech 21. – 23. října se v Národní technické knihovně a přiléhajícím Kampusu Dejvice uskuteční FOOD FILM FESTIVAL.

Těšit se můžete na bohatý program, kde se na jednom místě bude setkávat film, jídlo i věda.

Během tohoto víkendu uvidíte například diskuzi o hledání cesty k jídlu s Romanem Vaňkem, investigativní francouzský dokument o pesticidech v potravinách, povídání o včelách a lidech s držitelkou ceny za nejlepší med roku 2016 a mnoho dalšího.


Noc vědců 2016
27. 9. 2016  

Dne 30. 9. od 17.00 do 23:00 se pro návštěvníky z řad široké veřejnosti otevřou brány ČVUT v rámci projektu Noc vědců. Během této noci bude umožněno navštívit nejen naučné exkurze a přednášky, ale také podívat se do odborných laboratoří a případně si něco vyzkoušet i na vlastní kůži.

Podrobný program najdete na internetových stránkách zde nebo na facebooku zdeVendula Šafářová

absolventka ČVUT, architektka studia Allied Architects v Šanghaji

V současné době bys ji marně hledala v ČR. Vendula pracuje a medituje v Šanghaji, kotli, kde potkáš lidi z celýho světa. Přečti si, jaký je život v čínské metropoli.

Vendule Šafařové je 34 let. Pochází z Ostravy, kde vyrůstala v rodině, co se zabývá architekturou už několik generací. Vydala se stejnou cestou a postupně vystudovala teorii architektury na Českém vysokém učení technickém a také architekturu na Vysoké škole uměleckoprůmyslové u profesorky Evy Jiřičné.

Skvěle skórovala už v řadě architektonických soutěží. Na svém kontě má například čestné uznání za urbanistický projekt na obnovu městečka Blatná po povodních v soutěži o Cenu Petra Parléře nebo třetí místo za návrh projektu Národní technické knihovny v Praze.

Už čtyři roky působí v Šanghaji jako architektka-designérka ve studiu Allied Architects. A jak se cítí v Šanghaji? „Je to přece jenom rozdíl, když odjíždíte z České republiky a žijete ve městě, které má skoro dvacet milionů obyvatel. Ale to velkoměsto žije, cítím se zde velmi spokojená. V Šanghaji mám krásnou práci. Navrhuji hotely, administrativní budovy. Co více jsem si mohla přát,“ dodává Vendula Šafářová. Tohle prostředí ji skvěle sedí i mimo pracovní oblast – baví ji různorodost, subkulkturní styly, a to si užívá fakt naplno ve městě, kam přichází lidi ze všech koutů světa a přinášejí s sebou svou hudbu, kuchyni, literaturu...

Baví ji týmová práce, ale ráda si odskočí ke svým individuálním uměleckým koníčkům. Číslo jedna je jednoznačně kreslení. Už se prezentovala v několika známých výstavních síních v Praze, letos jsi jí mohla vidět v ostravské Besedě.

„Sbírám cenné zkušenosti, nebylo by špatné, kdybych v budoucnu mohla být součástí studia věhlasného světového designéra či architekta a mohla tvořit právě v jeho týmu. Snad se to někdy podaří. Zkusit se to má,“ uvažuje architektka Vendula Šafářová. Už v dnešní době se řadí k TOP autorům ve světě, odborníci oceňují, jak plynně a krásně „hovoří“ řečí designu a architektury.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.