Novinky

Noc vědců 2017
28. 9. 2017   Během prvního říjnového pátečního večera budete mít opět možnost navštívit na mnoha místech ČR vědecká a technická pracoviště a univerzity. Také ČVUT si na letošní Noc vědců nachystalo bohatý program, během něhož se představí nejenom jeho 8 fakult, ale také jeho 2 nefakultní součásti – Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky a Masarykův ústav vyšších studií.
Akce se koná 6. 10. 2017 od 17. hodin a vstup je volný.
Více informací a podrobný program naleznete na stránkách www.noc-vedcu.cz
Prague Open 2017
28. 9. 2017   Během víkendu 30. září a 1. října bude na FIT ČVUT probíhat Prague Open 2017. Jedná se o mezinárodní soutěž v rychloskládání Rubikovy kostky, tzv. speedcubing. Sedmdesát speedcuberů se utká celkem ve 13 různých disciplínách. Skládat budou kostky rozličných tvarů a rozměrů, a to jednou rukou, poslepu, ale i nohama. Pro diváky je připraven bohatý doprovodný program. Vstup na akci je zdarma.
Festival vědy 2017
29. 8. 2017  

Stejně jako v minulých letech, tak i letos se v dejvickém kampusu uskuteční Festival vědy.

Během celého dne budete mít možnost prozkoumat vědeckou laboratoř pod širým nebem. Představí se zde přírodovědné a technické obory, dostanete příležitost vyzkoušet si nevšední pokusy a shlédnout zajímavé a poučné prezentace. Festival vědy je určen pro širokou veřejnost a každou věkovou kategorii.

Akce bude probíhat 6. září na volném prostranství u "Kuluťáku" a v NTK od 8.30 do 18 hodin a vstup je volný!

Více informací naleznete na www.festival-vedy.cz 

Girls day
11. 3. 2017  
27. dubna se opět otevřou brány technických univerzit, firem a výzkumných center, kde bude probíhat interaktivní den otevřených dveří zaměřený především na dívky. Během Girls Day budeš mít možnost seznámit se se širokou nabídkou studijních oborů a profesí.
 
Tak jako v minulých letech i letos se opět zúčastní ČVUT. Fakulta stavební, Fakulta architektury a také Fakulta biomedicínského inženýrství si pro tebe připravili celodenní exkurze, během kterých si budeš moct prohlédnou prostory fakult, dozvíš se o projektech, na kterých studenti pracují a dostaneš šanci vyzkoušet si práci v laboratořích či ateliérech.
 
Tak neváhej a přihlaš se i ty na girlsday.cz
 
Podrobnější program můžete najít ZDE

Equal Pay Day - ŽENY SOBĚ
3. 2. 2017  

Ve dnech 24. a 25. března proběhne v Clarion Congress Hotel Prague již 8. rořník akce Equal Pay Day.

Akce Equal Pay Day - ŽENY SOBĚ podporuje ženy v jejich profesním i osobním růstu. Její nedílnou součástí je velký mentoringový den, kterého se účastní stovky žen. Vzájemně sdílejí své zkušenosti, podporují se v rozvoji, motivují se, diskutují o sebedůvěře, učí se vyjednávat či prezentovat. Mentorkami jsou zkušené, úspěšné ženy, které předávají rady a zkušenosti kolegyním, které jsou na začátku kariéry, či podnikání, nebo hledají smysluplné uplatnění po mateřské dovolené.

Tak přijď i Ty a poznej mnoho inspirativních osobností, které ti prozradí cenné informace a praktické rady nejen do pracovního života.

Další podrobnosti o této akci můžeš naleznout na webových stránkách www.equalpayday.czVendula Šafářová

absolventka ČVUT, architektka studia Allied Architects v Šanghaji

V současné době bys ji marně hledala v ČR. Vendula pracuje a medituje v Šanghaji, kotli, kde potkáš lidi z celýho světa. Přečti si, jaký je život v čínské metropoli.

Vendule Šafařové je 34 let. Pochází z Ostravy, kde vyrůstala v rodině, co se zabývá architekturou už několik generací. Vydala se stejnou cestou a postupně vystudovala teorii architektury na Českém vysokém učení technickém a také architekturu na Vysoké škole uměleckoprůmyslové u profesorky Evy Jiřičné.

Skvěle skórovala už v řadě architektonických soutěží. Na svém kontě má například čestné uznání za urbanistický projekt na obnovu městečka Blatná po povodních v soutěži o Cenu Petra Parléře nebo třetí místo za návrh projektu Národní technické knihovny v Praze.

Už čtyři roky působí v Šanghaji jako architektka-designérka ve studiu Allied Architects. A jak se cítí v Šanghaji? „Je to přece jenom rozdíl, když odjíždíte z České republiky a žijete ve městě, které má skoro dvacet milionů obyvatel. Ale to velkoměsto žije, cítím se zde velmi spokojená. V Šanghaji mám krásnou práci. Navrhuji hotely, administrativní budovy. Co více jsem si mohla přát,“ dodává Vendula Šafářová. Tohle prostředí ji skvěle sedí i mimo pracovní oblast – baví ji různorodost, subkulkturní styly, a to si užívá fakt naplno ve městě, kam přichází lidi ze všech koutů světa a přinášejí s sebou svou hudbu, kuchyni, literaturu...

Baví ji týmová práce, ale ráda si odskočí ke svým individuálním uměleckým koníčkům. Číslo jedna je jednoznačně kreslení. Už se prezentovala v několika známých výstavních síních v Praze, letos jsi jí mohla vidět v ostravské Besedě.

„Sbírám cenné zkušenosti, nebylo by špatné, kdybych v budoucnu mohla být součástí studia věhlasného světového designéra či architekta a mohla tvořit právě v jeho týmu. Snad se to někdy podaří. Zkusit se to má,“ uvažuje architektka Vendula Šafářová. Už v dnešní době se řadí k TOP autorům ve světě, odborníci oceňují, jak plynně a krásně „hovoří“ řečí designu a architektury.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.