Novinky

Girls day
11. 3. 2017  
27. dubna se opět otevřou brány technických univerzit, firem a výzkumných center, kde bude probíhat interaktivní den otevřených dveří zaměřený především na dívky. Během Girls Day budeš mít možnost seznámit se se širokou nabídkou studijních oborů a profesí.
 
Tak jako v minulých letech i letos se opět zúčastní ČVUT. Fakulta stavební, Fakulta architektury a také Fakulta biomedicínského inženýrství si pro tebe připravili celodenní exkurze, během kterých si budeš moct prohlédnou prostory fakult, dozvíš se o projektech, na kterých studenti pracují a dostaneš šanci vyzkoušet si práci v laboratořích či ateliérech.
 
Tak neváhej a přihlaš se i ty na girlsday.cz
 
Podrobnější program můžete najít ZDE

Equal Pay Day - ŽENY SOBĚ
3. 2. 2017  

Ve dnech 24. a 25. března proběhne v Clarion Congress Hotel Prague již 8. rořník akce Equal Pay Day.

Akce Equal Pay Day - ŽENY SOBĚ podporuje ženy v jejich profesním i osobním růstu. Její nedílnou součástí je velký mentoringový den, kterého se účastní stovky žen. Vzájemně sdílejí své zkušenosti, podporují se v rozvoji, motivují se, diskutují o sebedůvěře, učí se vyjednávat či prezentovat. Mentorkami jsou zkušené, úspěšné ženy, které předávají rady a zkušenosti kolegyním, které jsou na začátku kariéry, či podnikání, nebo hledají smysluplné uplatnění po mateřské dovolené.

Tak přijď i Ty a poznej mnoho inspirativních osobností, které ti prozradí cenné informace a praktické rady nejen do pracovního života.

Další podrobnosti o této akci můžeš naleznout na webových stránkách www.equalpayday.cz

Staň se na den vědkyní
11. 1. 2017  

Jsi středoškolačka a zajímá tě věda a CERN? Jsi přesvědčená, že věda není čistě mužský prostor a chceš zjistit, jak jsou do výzkumu zapojeny ženy-vědkyně v CERNu a u nás?

V únoru celý svět slaví Mezinárodní den žen a dívek ve vědě, tak ho přijď oslavit 10. února 2017 od 8.30 do 17.15h na Fakultu jadernou a fyzikálně inženýrskou (FJFI), Břehová 7, Praha 1. Přesně tobě je určena akce Jaderky Staň se na den vědkyní. Konkrétně je na Katedře fyziky FJFI připravený Experiment ATLAS pro středoškolačky, celým dnem tě provedou jaderné fyzičky.

Detailní informace o programu jsou k dispozici zde.

Zkusíš tedy objevit Higgsův boson, často označovaný za „božskou částici“?

FOOD FILM FEST
19. 10. 2016  

Ve dnech 21. – 23. října se v Národní technické knihovně a přiléhajícím Kampusu Dejvice uskuteční FOOD FILM FESTIVAL.

Těšit se můžete na bohatý program, kde se na jednom místě bude setkávat film, jídlo i věda.

Během tohoto víkendu uvidíte například diskuzi o hledání cesty k jídlu s Romanem Vaňkem, investigativní francouzský dokument o pesticidech v potravinách, povídání o včelách a lidech s držitelkou ceny za nejlepší med roku 2016 a mnoho dalšího.


Noc vědců 2016
27. 9. 2016  

Dne 30. 9. od 17.00 do 23:00 se pro návštěvníky z řad široké veřejnosti otevřou brány ČVUT v rámci projektu Noc vědců. Během této noci bude umožněno navštívit nejen naučné exkurze a přednášky, ale také podívat se do odborných laboratoří a případně si něco vyzkoušet i na vlastní kůži.

Podrobný program najdete na internetových stránkách zde nebo na facebooku zdeSenta Čermáková

absolventka ČVUT, mezinárodní marketingová ředitelka Hewlett-Packard

Mít firmu je velká zodpovědnost. Když ale máte na starosti firmu působící po celém světě, je to už pořádná nálož. Senta Čermáková s tím ale prý nemá problém.

Marketingová ředitelka Hewlett-Packardu se narodila se 31. května 1968. Profesní zkušenosti začala čerpat právě na Vysokém učení technickém, vystudovala totiž kybernetku na elektrotechnické fakultě. Po dokončení vysokoškolského studia nastoupila na svou první pozici jako marketingová specialistka do nově otevřené pobočky společnosti Digital Equipment v Praze, kde kromě klasických podlinek zajišťovala například to, aby společnost pronikla a udržela se českém trhu. Zde také zastávala pozici tiskové mluvčí.

Pak se děly věci: Digital Equipment se spojili se společností Compaq, následně nastala fúze s Hewlett-Packard a Senta měla na starosti samotný průběh slučování. V nově vzniklé společnosti pak ve výběrovém řízení získala pozici marketingové ředitelky.

Senta Čermáková získala job, který jí drtivá většina manažerů může závidět. Pozitivní je ovšem to, že si ji získala jen a jen svými vědomostmi, prací, cílevědomostí a silnou vůlí. Ostatně, když se Hewlett-Packard poprvé pokusil prorazit na českém trhu, byla to ona, kdo se sám přihlásil a řekl: já vím jak na to!

Jejím šéfem byl Angličan a jednalo se o nadnárodní koncern - ne každý má dost vůle na to, aby zdvihnul takovou hozenou rukavici. Senta ji ale zvedla a zatím bojuje dobře. Ostatně důkazem je, že v současnosti má na starosti tiskové oddělení celosvětového ústředí Hewlett-Packard se sídlem v Kalifornii.

I přes časovou náročnost své práce ale ještě stíhá číst knihy, které velmi miluje, cestovat a vychovávat děti. K velkému překvapení stíhá i snít o tom, že se někdy stane someliérkou, čili znalkyní vína!

 

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.