Novinky

Noc vědců 2017
28. 9. 2017   Během prvního říjnového pátečního večera budete mít opět možnost navštívit na mnoha místech ČR vědecká a technická pracoviště a univerzity. Také ČVUT si na letošní Noc vědců nachystalo bohatý program, během něhož se představí nejenom jeho 8 fakult, ale také jeho 2 nefakultní součásti – Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky a Masarykův ústav vyšších studií.
Akce se koná 6. 10. 2017 od 17. hodin a vstup je volný.
Více informací a podrobný program naleznete na stránkách www.noc-vedcu.cz
Prague Open 2017
28. 9. 2017   Během víkendu 30. září a 1. října bude na FIT ČVUT probíhat Prague Open 2017. Jedná se o mezinárodní soutěž v rychloskládání Rubikovy kostky, tzv. speedcubing. Sedmdesát speedcuberů se utká celkem ve 13 různých disciplínách. Skládat budou kostky rozličných tvarů a rozměrů, a to jednou rukou, poslepu, ale i nohama. Pro diváky je připraven bohatý doprovodný program. Vstup na akci je zdarma.
Festival vědy 2017
29. 8. 2017  

Stejně jako v minulých letech, tak i letos se v dejvickém kampusu uskuteční Festival vědy.

Během celého dne budete mít možnost prozkoumat vědeckou laboratoř pod širým nebem. Představí se zde přírodovědné a technické obory, dostanete příležitost vyzkoušet si nevšední pokusy a shlédnout zajímavé a poučné prezentace. Festival vědy je určen pro širokou veřejnost a každou věkovou kategorii.

Akce bude probíhat 6. září na volném prostranství u "Kuluťáku" a v NTK od 8.30 do 18 hodin a vstup je volný!

Více informací naleznete na www.festival-vedy.cz 

Girls day
11. 3. 2017  
27. dubna se opět otevřou brány technických univerzit, firem a výzkumných center, kde bude probíhat interaktivní den otevřených dveří zaměřený především na dívky. Během Girls Day budeš mít možnost seznámit se se širokou nabídkou studijních oborů a profesí.
 
Tak jako v minulých letech i letos se opět zúčastní ČVUT. Fakulta stavební, Fakulta architektury a také Fakulta biomedicínského inženýrství si pro tebe připravili celodenní exkurze, během kterých si budeš moct prohlédnou prostory fakult, dozvíš se o projektech, na kterých studenti pracují a dostaneš šanci vyzkoušet si práci v laboratořích či ateliérech.
 
Tak neváhej a přihlaš se i ty na girlsday.cz
 
Podrobnější program můžete najít ZDE

Equal Pay Day - ŽENY SOBĚ
3. 2. 2017  

Ve dnech 24. a 25. března proběhne v Clarion Congress Hotel Prague již 8. rořník akce Equal Pay Day.

Akce Equal Pay Day - ŽENY SOBĚ podporuje ženy v jejich profesním i osobním růstu. Její nedílnou součástí je velký mentoringový den, kterého se účastní stovky žen. Vzájemně sdílejí své zkušenosti, podporují se v rozvoji, motivují se, diskutují o sebedůvěře, učí se vyjednávat či prezentovat. Mentorkami jsou zkušené, úspěšné ženy, které předávají rady a zkušenosti kolegyním, které jsou na začátku kariéry, či podnikání, nebo hledají smysluplné uplatnění po mateřské dovolené.

Tak přijď i Ty a poznej mnoho inspirativních osobností, které ti prozradí cenné informace a praktické rady nejen do pracovního života.

Další podrobnosti o této akci můžeš naleznout na webových stránkách www.equalpayday.czSenta Čermáková

absolventka ČVUT, mezinárodní marketingová ředitelka Hewlett-Packard

Mít firmu je velká zodpovědnost. Když ale máte na starosti firmu působící po celém světě, je to už pořádná nálož. Senta Čermáková s tím ale prý nemá problém.

Marketingová ředitelka Hewlett-Packardu se narodila se 31. května 1968. Profesní zkušenosti začala čerpat právě na Vysokém učení technickém, vystudovala totiž kybernetku na elektrotechnické fakultě. Po dokončení vysokoškolského studia nastoupila na svou první pozici jako marketingová specialistka do nově otevřené pobočky společnosti Digital Equipment v Praze, kde kromě klasických podlinek zajišťovala například to, aby společnost pronikla a udržela se českém trhu. Zde také zastávala pozici tiskové mluvčí.

Pak se děly věci: Digital Equipment se spojili se společností Compaq, následně nastala fúze s Hewlett-Packard a Senta měla na starosti samotný průběh slučování. V nově vzniklé společnosti pak ve výběrovém řízení získala pozici marketingové ředitelky.

Senta Čermáková získala job, který jí drtivá většina manažerů může závidět. Pozitivní je ovšem to, že si ji získala jen a jen svými vědomostmi, prací, cílevědomostí a silnou vůlí. Ostatně, když se Hewlett-Packard poprvé pokusil prorazit na českém trhu, byla to ona, kdo se sám přihlásil a řekl: já vím jak na to!

Jejím šéfem byl Angličan a jednalo se o nadnárodní koncern - ne každý má dost vůle na to, aby zdvihnul takovou hozenou rukavici. Senta ji ale zvedla a zatím bojuje dobře. Ostatně důkazem je, že v současnosti má na starosti tiskové oddělení celosvětového ústředí Hewlett-Packard se sídlem v Kalifornii.

I přes časovou náročnost své práce ale ještě stíhá číst knihy, které velmi miluje, cestovat a vychovávat děti. K velkému překvapení stíhá i snít o tom, že se někdy stane someliérkou, čili znalkyní vína!

 

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.