Novinky

Girls day
11. 3. 2017  
27. dubna se opět otevřou brány technických univerzit, firem a výzkumných center, kde bude probíhat interaktivní den otevřených dveří zaměřený především na dívky. Během Girls Day budeš mít možnost seznámit se se širokou nabídkou studijních oborů a profesí.
 
Tak jako v minulých letech i letos se opět zúčastní ČVUT. Fakulta stavební, Fakulta architektury a také Fakulta biomedicínského inženýrství si pro tebe připravili celodenní exkurze, během kterých si budeš moct prohlédnou prostory fakult, dozvíš se o projektech, na kterých studenti pracují a dostaneš šanci vyzkoušet si práci v laboratořích či ateliérech.
 
Tak neváhej a přihlaš se i ty na girlsday.cz
 
Podrobnější program můžete najít ZDE

Equal Pay Day - ŽENY SOBĚ
3. 2. 2017  

Ve dnech 24. a 25. března proběhne v Clarion Congress Hotel Prague již 8. rořník akce Equal Pay Day.

Akce Equal Pay Day - ŽENY SOBĚ podporuje ženy v jejich profesním i osobním růstu. Její nedílnou součástí je velký mentoringový den, kterého se účastní stovky žen. Vzájemně sdílejí své zkušenosti, podporují se v rozvoji, motivují se, diskutují o sebedůvěře, učí se vyjednávat či prezentovat. Mentorkami jsou zkušené, úspěšné ženy, které předávají rady a zkušenosti kolegyním, které jsou na začátku kariéry, či podnikání, nebo hledají smysluplné uplatnění po mateřské dovolené.

Tak přijď i Ty a poznej mnoho inspirativních osobností, které ti prozradí cenné informace a praktické rady nejen do pracovního života.

Další podrobnosti o této akci můžeš naleznout na webových stránkách www.equalpayday.cz

Staň se na den vědkyní
11. 1. 2017  

Jsi středoškolačka a zajímá tě věda a CERN? Jsi přesvědčená, že věda není čistě mužský prostor a chceš zjistit, jak jsou do výzkumu zapojeny ženy-vědkyně v CERNu a u nás?

V únoru celý svět slaví Mezinárodní den žen a dívek ve vědě, tak ho přijď oslavit 10. února 2017 od 8.30 do 17.15h na Fakultu jadernou a fyzikálně inženýrskou (FJFI), Břehová 7, Praha 1. Přesně tobě je určena akce Jaderky Staň se na den vědkyní. Konkrétně je na Katedře fyziky FJFI připravený Experiment ATLAS pro středoškolačky, celým dnem tě provedou jaderné fyzičky.

Detailní informace o programu jsou k dispozici zde.

Zkusíš tedy objevit Higgsův boson, často označovaný za „božskou částici“?

FOOD FILM FEST
19. 10. 2016  

Ve dnech 21. – 23. října se v Národní technické knihovně a přiléhajícím Kampusu Dejvice uskuteční FOOD FILM FESTIVAL.

Těšit se můžete na bohatý program, kde se na jednom místě bude setkávat film, jídlo i věda.

Během tohoto víkendu uvidíte například diskuzi o hledání cesty k jídlu s Romanem Vaňkem, investigativní francouzský dokument o pesticidech v potravinách, povídání o včelách a lidech s držitelkou ceny za nejlepší med roku 2016 a mnoho dalšího.


Noc vědců 2016
27. 9. 2016  

Dne 30. 9. od 17.00 do 23:00 se pro návštěvníky z řad široké veřejnosti otevřou brány ČVUT v rámci projektu Noc vědců. Během této noci bude umožněno navštívit nejen naučné exkurze a přednášky, ale také podívat se do odborných laboratoří a případně si něco vyzkoušet i na vlastní kůži.

Podrobný program najdete na internetových stránkách zde nebo na facebooku zdeCarly Fiorina

generální ředitelka, Hewlett Packard

Carly Fiorina je sice věkem skoro geront, ale zároveň patřila k nejmocnějším manažerkám na světě! Od roku 1999 do roku 2005 totiž šéfovala společnosti Hewlett-Packard.

Časopis Forbes, což je takový Spy pro bohaté o bohatých, Carly Fiorinu po celou dobu její vlády na Hewlett-Packardem udržoval na první příčce nejmocnější žen v IT byznysu.

Carly se narodila 6. září 1954 v texaském Austinu. Hodně cestovala a měla ráda středověkou historii a filosofii. I když získala z těchto oborů bakaláře, neváhala udělat si inženýra ekonomie.

V roce 1999 byla zvolena do čela Hewlett-Packard. Zde proti ní stálo mnoho těžkých překážek. Především, jak sama říká, se více řešilo to, že je žena, než to, jaký je její plán. Při nástupu slíbila 15 procentní růst, ale to se jí teda nepovedlo. Dneska se ve firmě žertuje, že tento plán měl antispamový filtr vyhodnotit jako nechtěnou poštu.

Kvůli svému tvrdému postupu si Carly vykoledovala přezdívku „Darth Vader v sukních“. Byla to železná lady se vším všudy a po šesti letech si tedy v Hewlett-Packard řekli „běda mužům, kterým žena vládne“ a nechali ji nahradit...jinou ženou! Ta se ale udržela jen 19 měsíců. Carly ale kvůli svému propuštění Hewlett-Packard zažalovala a zvítězila boj o odstupné. Dostala 20 milionů dolarů.

Dnes sice Hewlett-Packard řídí muž a akcie stoupají, ale co na tom? Důležité je, že Carly zvolila špatnou strategii! Kdyby si mohla vyzkoušet podnikatelský inkubátor ČVUT, nebo prošla manažerským vzděláváním na ČVUT, jistě by věděla, že nelze tolik tlačit na pilu.

V březnu 2009 ji ale našli rakovinu. Carly se podrobila operaci a podle všeho má prý vysoké šance na uzdravení. V roce 2006 vydala knížku Těžká volba, která se prakticky přes noc stala bestsellerem. Dokonce byla lepší než Viewegh:)))) Carly se ve své knize vyrovnávala s minulostí a především s událostmi v Hewlett-Packard. Svůj vyhazov shrnula těmito slovy: „Nejhorší věc, kterou jsem si mohla představit, se stala skutečností. Přišla jsem o práci nejveřejnějším způsobem, jaký byl vůbec možný. Novináři z celého světa si na tom pěkně smlsli. A hádejte co? Jsem stále zde. Jsem v klidu a pohodě.“

Hm, zpackaný přijímačky jsou tedda ještě docela v klidu:))))

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.