Novinky

Noc vědců 2017
28. 9. 2017   Během prvního říjnového pátečního večera budete mít opět možnost navštívit na mnoha místech ČR vědecká a technická pracoviště a univerzity. Také ČVUT si na letošní Noc vědců nachystalo bohatý program, během něhož se představí nejenom jeho 8 fakult, ale také jeho 2 nefakultní součásti – Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky a Masarykův ústav vyšších studií.
Akce se koná 6. 10. 2017 od 17. hodin a vstup je volný.
Více informací a podrobný program naleznete na stránkách www.noc-vedcu.cz
Prague Open 2017
28. 9. 2017   Během víkendu 30. září a 1. října bude na FIT ČVUT probíhat Prague Open 2017. Jedná se o mezinárodní soutěž v rychloskládání Rubikovy kostky, tzv. speedcubing. Sedmdesát speedcuberů se utká celkem ve 13 různých disciplínách. Skládat budou kostky rozličných tvarů a rozměrů, a to jednou rukou, poslepu, ale i nohama. Pro diváky je připraven bohatý doprovodný program. Vstup na akci je zdarma.
Festival vědy 2017
29. 8. 2017  

Stejně jako v minulých letech, tak i letos se v dejvickém kampusu uskuteční Festival vědy.

Během celého dne budete mít možnost prozkoumat vědeckou laboratoř pod širým nebem. Představí se zde přírodovědné a technické obory, dostanete příležitost vyzkoušet si nevšední pokusy a shlédnout zajímavé a poučné prezentace. Festival vědy je určen pro širokou veřejnost a každou věkovou kategorii.

Akce bude probíhat 6. září na volném prostranství u "Kuluťáku" a v NTK od 8.30 do 18 hodin a vstup je volný!

Více informací naleznete na www.festival-vedy.cz 

Girls day
11. 3. 2017  
27. dubna se opět otevřou brány technických univerzit, firem a výzkumných center, kde bude probíhat interaktivní den otevřených dveří zaměřený především na dívky. Během Girls Day budeš mít možnost seznámit se se širokou nabídkou studijních oborů a profesí.
 
Tak jako v minulých letech i letos se opět zúčastní ČVUT. Fakulta stavební, Fakulta architektury a také Fakulta biomedicínského inženýrství si pro tebe připravili celodenní exkurze, během kterých si budeš moct prohlédnou prostory fakult, dozvíš se o projektech, na kterých studenti pracují a dostaneš šanci vyzkoušet si práci v laboratořích či ateliérech.
 
Tak neváhej a přihlaš se i ty na girlsday.cz
 
Podrobnější program můžete najít ZDE

Equal Pay Day - ŽENY SOBĚ
3. 2. 2017  

Ve dnech 24. a 25. března proběhne v Clarion Congress Hotel Prague již 8. rořník akce Equal Pay Day.

Akce Equal Pay Day - ŽENY SOBĚ podporuje ženy v jejich profesním i osobním růstu. Její nedílnou součástí je velký mentoringový den, kterého se účastní stovky žen. Vzájemně sdílejí své zkušenosti, podporují se v rozvoji, motivují se, diskutují o sebedůvěře, učí se vyjednávat či prezentovat. Mentorkami jsou zkušené, úspěšné ženy, které předávají rady a zkušenosti kolegyním, které jsou na začátku kariéry, či podnikání, nebo hledají smysluplné uplatnění po mateřské dovolené.

Tak přijď i Ty a poznej mnoho inspirativních osobností, které ti prozradí cenné informace a praktické rady nejen do pracovního života.

Další podrobnosti o této akci můžeš naleznout na webových stránkách www.equalpayday.czCarly Fiorina

generální ředitelka, Hewlett Packard

Carly Fiorina je sice věkem skoro geront, ale zároveň patřila k nejmocnějším manažerkám na světě! Od roku 1999 do roku 2005 totiž šéfovala společnosti Hewlett-Packard.

Časopis Forbes, což je takový Spy pro bohaté o bohatých, Carly Fiorinu po celou dobu její vlády na Hewlett-Packardem udržoval na první příčce nejmocnější žen v IT byznysu.

Carly se narodila 6. září 1954 v texaském Austinu. Hodně cestovala a měla ráda středověkou historii a filosofii. I když získala z těchto oborů bakaláře, neváhala udělat si inženýra ekonomie.

V roce 1999 byla zvolena do čela Hewlett-Packard. Zde proti ní stálo mnoho těžkých překážek. Především, jak sama říká, se více řešilo to, že je žena, než to, jaký je její plán. Při nástupu slíbila 15 procentní růst, ale to se jí teda nepovedlo. Dneska se ve firmě žertuje, že tento plán měl antispamový filtr vyhodnotit jako nechtěnou poštu.

Kvůli svému tvrdému postupu si Carly vykoledovala přezdívku „Darth Vader v sukních“. Byla to železná lady se vším všudy a po šesti letech si tedy v Hewlett-Packard řekli „běda mužům, kterým žena vládne“ a nechali ji nahradit...jinou ženou! Ta se ale udržela jen 19 měsíců. Carly ale kvůli svému propuštění Hewlett-Packard zažalovala a zvítězila boj o odstupné. Dostala 20 milionů dolarů.

Dnes sice Hewlett-Packard řídí muž a akcie stoupají, ale co na tom? Důležité je, že Carly zvolila špatnou strategii! Kdyby si mohla vyzkoušet podnikatelský inkubátor ČVUT, nebo prošla manažerským vzděláváním na ČVUT, jistě by věděla, že nelze tolik tlačit na pilu.

V březnu 2009 ji ale našli rakovinu. Carly se podrobila operaci a podle všeho má prý vysoké šance na uzdravení. V roce 2006 vydala knížku Těžká volba, která se prakticky přes noc stala bestsellerem. Dokonce byla lepší než Viewegh:)))) Carly se ve své knize vyrovnávala s minulostí a především s událostmi v Hewlett-Packard. Svůj vyhazov shrnula těmito slovy: „Nejhorší věc, kterou jsem si mohla představit, se stala skutečností. Přišla jsem o práci nejveřejnějším způsobem, jaký byl vůbec možný. Novináři z celého světa si na tom pěkně smlsli. A hádejte co? Jsem stále zde. Jsem v klidu a pohodě.“

Hm, zpackaný přijímačky jsou tedda ještě docela v klidu:))))

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.