Profily

Vendula Šafářová Irena Prášilová Markéta Pokorná
absolventka ČVUT, architektka studia Allied Architects v Šanghaji Absolventka ČVUT, provozní ředitelka MSD IT Global Innovation Center Absolventka Fakulty stavební ČVUT, doktorát na univerzitě v Hamburku, členka polární vědecké expedice.
Ľubomíra Balková Dana Drábová Marcela Fejtová
Teoretická matematička, Odborná asistentka na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT jaderná fyzička, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Vedoucí vývojového týmu, Počítač ovládaný pouhým okem
Kateřina Sakařová Eva Jiřičná Lenka Lhotská
staví a projektuje tunely od Islandu přes Londýn až po Hong Kong Absolventka ČVUT, světoznámá architektka a designerka Vedoucí oddělení vědy, výzkumu a zahraničních styků




Novinky

Manažerem roku je absolventka ČVUT
13. 5. 2011   Poprvé po dlouhých 18 letech si cenu Manažera roku přebrala žena, Senta Čermáková, úspěšná manažerka společnosti Hewlett-Packard. Za sebou nechala 71 poražených finalistů z velkých firem jako Metrostav, Dalkia Česká republika, BAEST Machines & Structures, Top Hotels Group a další.
Práce snů v šestadvaceti: Tři frčky a služební Boeing
6. 5. 2011   Poprvé letěl, když mu bylo patnáct a to na kluzáku. Dnes je mu šestadvacet a už pilotuje velké dopravní letadlo. Řeč je o Tomáši Petrmanovi, jednom z nejmladších dopravních pilotů v České republice.
Ukládání jaderného paliva pod taktovkou dvou žen
30. 1. 2011   Elektrárna Dukovany se pyšní evropskou raritou. Na jaderné palivo tam nově dohlížejí dvě fyzičky, sedmadvacetiletá Monika Mervartová a o dva roky starší Julie Krsková. Julie vystudovala Radiační ochranu na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT a obor Odpady a jejich využití na České zemědělské univerzitě. Monika vystudovala obor Fyzika plazmatu na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity v Brně.
Marija Miletić se zamilovala do jádra
20. 7. 2010   Marija Miletić (25) pochází z hlavního města Srbska, Bělehradu. V Praze vystudovala ČVUT, Fakultu jadernou a fyzikálně inženýrskou, konkrétně teorii a techniku jaderných reaktorů. V současnosti pracuje v Ústavu jaderného výzkumu v Řeži u Prahy, v oboru, kde je minimum žen.
Na architektuře budou krásné nové stroje
20. 3. 2009   Fakulta architektury otevírá nový obor Průmyslový design


Regina Loukotová. Významná architektka označuje kavárnu Národní technické knihovny v kampusu ČVUT jako Slávii Dejvic. Mezi její nejoblíbenější místa patří pražská Hanspaulka, Oslo a Káhira.

Její celoživotní láskou je architektura, kterou vystudovala na ČVUT v Praze. Pro získání jiného přístupu k věci vyjela na zkušenou na stáž do Skandinávie. Mimo zahraniční působení a vlastní architektonické kanceláře vedla ateliér na Fakultě architektury na ČVUT.

Regině Loukotové je teprve 38 let a má rozhodně o čem vyprávět. K architektuře ji přivedla rekonstrukce bytu a chaty, kterou prováděli v době, kdy končila gymnázium. Šla úspěšně za svým snem a byla přijatá na Fakultu architektury na ČVUT v Praze. Během studia se rozhodla vyjet do Norska, aby nabrala mezinárodní zkušenosti. Tam získala stáž v ateliéru Američanky Leslie Van Duzerové a Martina Roubíka. Tahle zkušenost ji vybavila do života. Poznala jiný přístup, hlavně důraz na kompozici díla v souvislosti s okolní přírodou, jinak řečeno, jak správně zasedit stavbu do krajiny.

S Martinem Roubíkem pokračovala ve spolupráci, otevřeli si ateliér, tentokrát už v Čechách. Jejich největším úspěchem a vlastně vůbec celé české architektury na mezinárodním poli byl projekt Velkého egyptského muzea, který se dostal až do finále výběru zakázek mezi TOP 5. Nechali za sebou tak víc jak dva tisíce návrhů.

Společně taky vyučovali padesát studentů v ateliéru architektury na ČVUT, a to v angličtině.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.