Profily

Vendula Šafářová Irena Prášilová Markéta Pokorná
absolventka ČVUT, architektka studia Allied Architects v Šanghaji Absolventka ČVUT, provozní ředitelka MSD IT Global Innovation Center Absolventka Fakulty stavební ČVUT, doktorát na univerzitě v Hamburku, členka polární vědecké expedice.
Ľubomíra Balková Dana Drábová Marcela Fejtová
Teoretická matematička, Odborná asistentka na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT jaderná fyzička, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Vedoucí vývojového týmu, Počítač ovládaný pouhým okem
Kateřina Sakařová Eva Jiřičná Lenka Lhotská
staví a projektuje tunely od Islandu přes Londýn až po Hong Kong Absolventka ČVUT, světoznámá architektka a designerka Vedoucí oddělení vědy, výzkumu a zahraničních styků
Novinky

Manažerem roku je absolventka ČVUT
13. 5. 2011   Poprvé po dlouhých 18 letech si cenu Manažera roku přebrala žena, Senta Čermáková, úspěšná manažerka společnosti Hewlett-Packard. Za sebou nechala 71 poražených finalistů z velkých firem jako Metrostav, Dalkia Česká republika, BAEST Machines & Structures, Top Hotels Group a další.
Práce snů v šestadvaceti: Tři frčky a služební Boeing
6. 5. 2011   Poprvé letěl, když mu bylo patnáct a to na kluzáku. Dnes je mu šestadvacet a už pilotuje velké dopravní letadlo. Řeč je o Tomáši Petrmanovi, jednom z nejmladších dopravních pilotů v České republice.
Ukládání jaderného paliva pod taktovkou dvou žen
30. 1. 2011   Elektrárna Dukovany se pyšní evropskou raritou. Na jaderné palivo tam nově dohlížejí dvě fyzičky, sedmadvacetiletá Monika Mervartová a o dva roky starší Julie Krsková. Julie vystudovala Radiační ochranu na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT a obor Odpady a jejich využití na České zemědělské univerzitě. Monika vystudovala obor Fyzika plazmatu na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity v Brně.
Marija Miletić se zamilovala do jádra
20. 7. 2010   Marija Miletić (25) pochází z hlavního města Srbska, Bělehradu. V Praze vystudovala ČVUT, Fakultu jadernou a fyzikálně inženýrskou, konkrétně teorii a techniku jaderných reaktorů. V současnosti pracuje v Ústavu jaderného výzkumu v Řeži u Prahy, v oboru, kde je minimum žen.
Na architektuře budou krásné nové stroje
20. 3. 2009   Fakulta architektury otevírá nový obor Průmyslový design


Mirka Čejková

Vystudovala VŠCHT a postgraduál na ČVUT, kde také učila. V letech 1999 až 2009 působila jako novinářka a moderátorka v České televizi, na Nově i na Primě. V té době založila firmu, která se věnovala mediálním tréninkům. Koučink vystudovala na Coaching Development v Londýně. Její oblíbenou oblastní jsou komunikační strategie a transformace myšlenkových stereotypů. Se svými třemi dětmi žije v Praze.

Mirka Čejková je rozhodně žena, která se nebojí změn. Z České televize odešla kvůli operaci dcery, z TV Nova odešla, aby podpořila svého manžela v golfu. Ale teprve po nuceném odchodu z Primy předvedla co v ní je. Během týdne se rozhodla, že by se mohla věnovat koučinku. Ještě den před odletem do Londýna, kde studovala, nevěděla, jestli vůbec odletí. Ve čtvrtek udělala přijímací pohovor a druhý den už seděla v letadle. Ve 47 letech nastartovala úplně novou kariéru, ve které se jí daří. To vše zvládla i při plném rodinném vytížení. Jako kouč pomáhá lidem komunikovat mezi sebou, ale aby lidé zvládli i komunikaci sami se sebou.


Známe to všichni. „Rozhovor v naší hlavě, boj mezi „měl bych“ a „chtěl bych“, mezi rozumem a pocity. A ten je potřeba zvládnout, vyznat se v něm a vzít si tu potřebnou informaci. Většinou se neumíme rozhodnout, motáme se v kruhu, vedeme ten vnitřní rozhovor, sepisujeme pro a proti, a přesto nic neřešíme. Dnes už umím tenhle stav identifikovat, pojmenovat důvod toho váhání, často je to strach, obava, nejistota. Strach je vždycky horší než to, čeho se bojíme. Ve skutečnosti to nikdy není tak hrozné jako v naší fantazii.“ Radí Mirka.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.