Profily

Marcela Fejtová Kateřina Sakařová Eva Jiřičná
Vedoucí vývojového týmu, Počítač ovládaný pouhým okem staví a projektuje tunely od Islandu přes Londýn až po Hong Kong Absolventka ČVUT, světoznámá architektka a designerka
Lenka Lhotská Olga Štěpánková Daniela Filipiová
Vedoucí oddělení vědy, výzkumu a zahraničních styků Vedoucí skupiny přírodou inspirovaných technologií absolventka ČVUT, bývalá ministryně zdravotnictví
Senta Čermáková Lucia Hladná Klára Štrausová
absolventka ČVUT, mezinárodní marketingová ředitelka Hewlett-Packard absolventka ČVUT, autorka domu pro 21. století absolventka ČVUT
Novinky

Manažerem roku je absolventka ČVUT
13. 5. 2011   Poprvé po dlouhých 18 letech si cenu Manažera roku přebrala žena, Senta Čermáková, úspěšná manažerka společnosti Hewlett-Packard. Za sebou nechala 71 poražených finalistů z velkých firem jako Metrostav, Dalkia Česká republika, BAEST Machines & Structures, Top Hotels Group a další.
Práce snů v šestadvaceti: Tři frčky a služební Boeing
6. 5. 2011   Poprvé letěl, když mu bylo patnáct a to na kluzáku. Dnes je mu šestadvacet a už pilotuje velké dopravní letadlo. Řeč je o Tomáši Petrmanovi, jednom z nejmladších dopravních pilotů v České republice.
Ukládání jaderného paliva pod taktovkou dvou žen
30. 1. 2011   Elektrárna Dukovany se pyšní evropskou raritou. Na jaderné palivo tam nově dohlížejí dvě fyzičky, sedmadvacetiletá Monika Mervartová a o dva roky starší Julie Krsková. Julie vystudovala Radiační ochranu na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT a obor Odpady a jejich využití na České zemědělské univerzitě. Monika vystudovala obor Fyzika plazmatu na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity v Brně.
Marija Miletić se zamilovala do jádra
20. 7. 2010   Marija Miletić (25) pochází z hlavního města Srbska, Bělehradu. V Praze vystudovala ČVUT, Fakultu jadernou a fyzikálně inženýrskou, konkrétně teorii a techniku jaderných reaktorů. V současnosti pracuje v Ústavu jaderného výzkumu v Řeži u Prahy, v oboru, kde je minimum žen.
Na architektuře budou krásné nové stroje
20. 3. 2009   Fakulta architektury otevírá nový obor Průmyslový design


Manažerem roku je absolventka ČVUT

Poprvé po dlouhých 18 letech si cenu Manažera roku přebrala žena, Senta Čermáková, úspěšná manažerka společnosti Hewlett-Packard. Za sebou nechala 71 poražených finalistů z velkých firem jako Metrostav, Dalkia Česká republika, BAEST Machines & Structures, Top Hotels Group a další.

Soutěž Manažer roku 2010 se konala na pražském Žofíně a zúčastnilo se jí 11 žen a 61 mužů. Krom hlavní kategorie Manažer roku se vyhlašovaly ještě další kategorie: Vynikající manažer malé firmy, Vynikající manažer střední firmy, Mladý manažerský talent a TOP 10. To, že poprvé vyhrála žena, si Národní komise vysvětluje tím, že se česká ekonomika, čím dál tím více přibližuje mezinárodnímu prostředí vyspělých zemí Evropy a světa, kde ženy už poměrně často figurují mezi vrcholovými manažery.

Senta Čermáková vystudovala biokybernetiku na Fakultě elektrotechnické ČVUT v Praze a po škole začala pracovat jako marketingová specialistka, přičemž se starala o klíčové zákazníky a mapování konkurence na trhu. Během pár let došlo k několika fúzím ve firmách, kde Senta pracovala. Ta poslední byla se společností HP, kde se významně podílela na sloučení poboček a vysloužila si tak oceněné Nejlepší integrační manažerka v regionu ISE (International Sales Europe).

Po rozdělení ISE na dva větší celky se Senta stala marketingovou ředitelkou pro oblast střední a východní Evropy. Nyní je na pozici celosvětové ředitelky pro vztahy s médii a analytiky pro oblast služeb a řídí mezinárodní tým se sídlem v Kalifornii. Z vítězství v anketě má velkou radost, především protože ukončila sedmnáctiletou výherní éru mužů a vnesla do povědomí, že i české manažerské talenty, ženy i muži, mohou obstát v mezinárodní konkurenci a nemusí mít za sebou zrovna studium vysoké školy s ekonomickým zaměřením. Hodně totiž záleží na schopnostech a pracovním nasazení.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.