Profily

Lenka Lhotská Olga Štěpánková Daniela Filipiová
Vedoucí oddělení vědy, výzkumu a zahraničních styků Vedoucí skupiny přírodou inspirovaných technologií absolventka ČVUT, bývalá ministryně zdravotnictví
Senta Čermáková Lucia Hladná Klára Štrausová
absolventka ČVUT, mezinárodní marketingová ředitelka Hewlett-Packard absolventka ČVUT, autorka domu pro 21. století absolventka ČVUT
Carly Fiorina Vendula Šafářová Irena Prášilová
generální ředitelka, Hewlett Packard absolventka ČVUT, architektka studia Allied Architects v Šanghaji Absolventka ČVUT, provozní ředitelka MSD IT Global Innovation Center
Novinky

Manažerem roku je absolventka ČVUT
13. 5. 2011   Poprvé po dlouhých 18 letech si cenu Manažera roku přebrala žena, Senta Čermáková, úspěšná manažerka společnosti Hewlett-Packard. Za sebou nechala 71 poražených finalistů z velkých firem jako Metrostav, Dalkia Česká republika, BAEST Machines & Structures, Top Hotels Group a další.
Práce snů v šestadvaceti: Tři frčky a služební Boeing
6. 5. 2011   Poprvé letěl, když mu bylo patnáct a to na kluzáku. Dnes je mu šestadvacet a už pilotuje velké dopravní letadlo. Řeč je o Tomáši Petrmanovi, jednom z nejmladších dopravních pilotů v České republice.
Ukládání jaderného paliva pod taktovkou dvou žen
30. 1. 2011   Elektrárna Dukovany se pyšní evropskou raritou. Na jaderné palivo tam nově dohlížejí dvě fyzičky, sedmadvacetiletá Monika Mervartová a o dva roky starší Julie Krsková. Julie vystudovala Radiační ochranu na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT a obor Odpady a jejich využití na České zemědělské univerzitě. Monika vystudovala obor Fyzika plazmatu na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity v Brně.
Marija Miletić se zamilovala do jádra
20. 7. 2010   Marija Miletić (25) pochází z hlavního města Srbska, Bělehradu. V Praze vystudovala ČVUT, Fakultu jadernou a fyzikálně inženýrskou, konkrétně teorii a techniku jaderných reaktorů. V současnosti pracuje v Ústavu jaderného výzkumu v Řeži u Prahy, v oboru, kde je minimum žen.
Na architektuře budou krásné nové stroje
20. 3. 2009   Fakulta architektury otevírá nový obor Průmyslový design


L’Oreál ocení mladé vědkyně

Blíží se už 4. ročník udílení cen pro ženy ve vědě. Stipendiem L’Oreál ČR jsou ve spolupráci s Akademií věd ČR a Českou komisí pro UNESCO oceňovány mladé a talentované vědkyně. Na tři z nich čeká finanční dar - 200 000 Kč.

Je jasný, že je potřeba rozšiřovat řady těch pár odvážných žen, které se rozhodly zasvětit svůj život vědě. A o to se právě tenhle projekt snaží. Pomáhat ženám prosadit se na poli vědy. Zkrátka se podílet na vytváření a zlepšování jejich profesionálních možností.

Ohromnou výhodou programu je fakt, že každá může získaný love použít v rámci ČR na jakýkoliv výzkum. Tak je jedno, jestli se zabývá chemii, fyzikou nebo je zažraná do úplně něčeho jiného.

Super je i věková hranice, kandidátkám může být maximálně 35 let. To vlastně znamená, že tě podpoří na začátku tvýho úsilí, kdy je hodně těžký najít a udržet potřebný finanční i vědecký zázemí. Stipendium L’Oreál ti neposkytne jenom peněžní šek, ale současně tě společensky vykopne do prestižních sfér vědy. Svět se dozví o tobě, zviditelníš svůj výzkum a budeš se setkávat s větší vstřícností v tvé další vědecké práci.

Takže holky neváhejte a hurááá do výzkumných projektů! Jak vidíte, nebudete na uskutečňování svých snů samy

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.