Profily

Lenka Lhotská Olga Štěpánková Daniela Filipiová
Vedoucí oddělení vědy, výzkumu a zahraničních styků Vedoucí skupiny přírodou inspirovaných technologií absolventka ČVUT, bývalá ministryně zdravotnictví
Senta Čermáková Lucia Hladná Klára Štrausová
absolventka ČVUT, mezinárodní marketingová ředitelka Hewlett-Packard absolventka ČVUT, autorka domu pro 21. století absolventka ČVUT
Carly Fiorina Vendula Šafářová Irena Prášilová
generální ředitelka, Hewlett Packard absolventka ČVUT, architektka studia Allied Architects v Šanghaji Absolventka ČVUT, provozní ředitelka MSD IT Global Innovation Center
Novinky

Manažerem roku je absolventka ČVUT
13. 5. 2011   Poprvé po dlouhých 18 letech si cenu Manažera roku přebrala žena, Senta Čermáková, úspěšná manažerka společnosti Hewlett-Packard. Za sebou nechala 71 poražených finalistů z velkých firem jako Metrostav, Dalkia Česká republika, BAEST Machines & Structures, Top Hotels Group a další.
Práce snů v šestadvaceti: Tři frčky a služební Boeing
6. 5. 2011   Poprvé letěl, když mu bylo patnáct a to na kluzáku. Dnes je mu šestadvacet a už pilotuje velké dopravní letadlo. Řeč je o Tomáši Petrmanovi, jednom z nejmladších dopravních pilotů v České republice.
Ukládání jaderného paliva pod taktovkou dvou žen
30. 1. 2011   Elektrárna Dukovany se pyšní evropskou raritou. Na jaderné palivo tam nově dohlížejí dvě fyzičky, sedmadvacetiletá Monika Mervartová a o dva roky starší Julie Krsková. Julie vystudovala Radiační ochranu na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT a obor Odpady a jejich využití na České zemědělské univerzitě. Monika vystudovala obor Fyzika plazmatu na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity v Brně.
Marija Miletić se zamilovala do jádra
20. 7. 2010   Marija Miletić (25) pochází z hlavního města Srbska, Bělehradu. V Praze vystudovala ČVUT, Fakultu jadernou a fyzikálně inženýrskou, konkrétně teorii a techniku jaderných reaktorů. V současnosti pracuje v Ústavu jaderného výzkumu v Řeži u Prahy, v oboru, kde je minimum žen.
Na architektuře budou krásné nové stroje
20. 3. 2009   Fakulta architektury otevírá nový obor Průmyslový design


Další úspěchy Šárky Vávrové

Koncem března se v Kodani uskutečnila evropská soutěž The e-Skills Week 2012 Competition, kde představila svůj projekt Elektronické časomíry také studentka střední školy Šárka Vávrová. Pokud ti je tohle jméno povědomé, nemýlíš se, tato talentovaná mladá slečna o sobě dala vědět už v soutěži o Vědeckotechnické projekty holek, pořádané pražským ČVUT v rámci projektu Holky, pozor! ,a se svojí časomírou vyhrála první místo.

Soutěž se uskutečnila v rámci kampaně European e-Skills Week 2012, tedy Evropského týdne počítačových dovedností, a jejím hlavním cílem bylo ocenit mladé talentované lidi z oblasti IT. Soutěžilo se v pěti kategoriích: ICT ve vzdělávání, Mladí podnikatelé v IT, Digitální dovednosti, Vynikající výzkumný projekt a Dívky v IT, kde se Šárka umístila na vynikajícím druhém místě. Krom ocenění tu nasbírala také spoustu zkušeností, od procvičení konverzace v angličtině a seznámení s novými lidmi, po osobní setkání se zástupci celosvětových firem. Jediné co výherkyni mrzí, že přes velmi nabitý program jí nezbylo tolik času na poznání dánské metropole.

Šárka pochází z moravského městečka Frenštát pod Radhoštěm, kde navštěvuje Střední průmyslovou školu elektrotechniky a informatiky. Po maturitě by se chtěla dále věnovat technice a to i co se týče budoucího povolání. Pro svoje budoucí studium si proto vybrala obor Přístrojová optika na Univerzitě Palackého v Olomouci. Šárka je prostě technik tělem i duší. Dokonce ani teď při přípravě na maturitu nezanevřela na svůj rozpracovaný projekt informačního systému a dodává: „Tím jsem tak trochu ošidila přípravu na maturitu, ale nebojím se, že ji nezvládnu.“

Zatím veškeré Šárčiny projekty souvisely s její láskou ke sportu, přesněji florbalu. První projekt vznikl kvůli nedostatečnému vybavení tělocvičny, kde probíhaly tréninky a zápasy. Šárka se tedy rozhodla sestrojit model elektronické časomíry, který by ukazoval nejen čas, ale i skóre. A druhý zmiňovaný projekt informačního systému je zaměřen na evidenci výsledků zápasů, statistik týmů a hráčů florbalové ligy. Krom florbalu Šárka ráda běhá, jezdí na kole a v zimě lyžuje. Její velkou zálibou je také fotografování.

Je radostí psát o tak mladé a talentované dívce jakou je Šárka. Úspěchy, jakých zatím dosáhla, by mohla lecjakého kluka strčit do kapsy. Její přání do budoucna je skloubit školu spolu s prací na projektech a hraní florbalu na vrcholové úrovni, které musela před dvěma lety kvůli studiu opustit. Držíme palce, aby se jí toto přání splnilo a hlavně, aby přišly ještě další úspěchy v její projektové kariéře.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.