Profily

Lenka Lhotská Olga Štěpánková Daniela Filipiová
Vedoucí oddělení vědy, výzkumu a zahraničních styků Vedoucí skupiny přírodou inspirovaných technologií absolventka ČVUT, bývalá ministryně zdravotnictví
Senta Čermáková Lucia Hladná Klára Štrausová
absolventka ČVUT, mezinárodní marketingová ředitelka Hewlett-Packard absolventka ČVUT, autorka domu pro 21. století absolventka ČVUT
Carly Fiorina Vendula Šafářová Irena Prášilová
generální ředitelka, Hewlett Packard absolventka ČVUT, architektka studia Allied Architects v Šanghaji Absolventka ČVUT, provozní ředitelka MSD IT Global Innovation Center
Novinky

Manažerem roku je absolventka ČVUT
13. 5. 2011   Poprvé po dlouhých 18 letech si cenu Manažera roku přebrala žena, Senta Čermáková, úspěšná manažerka společnosti Hewlett-Packard. Za sebou nechala 71 poražených finalistů z velkých firem jako Metrostav, Dalkia Česká republika, BAEST Machines & Structures, Top Hotels Group a další.
Práce snů v šestadvaceti: Tři frčky a služební Boeing
6. 5. 2011   Poprvé letěl, když mu bylo patnáct a to na kluzáku. Dnes je mu šestadvacet a už pilotuje velké dopravní letadlo. Řeč je o Tomáši Petrmanovi, jednom z nejmladších dopravních pilotů v České republice.
Ukládání jaderného paliva pod taktovkou dvou žen
30. 1. 2011   Elektrárna Dukovany se pyšní evropskou raritou. Na jaderné palivo tam nově dohlížejí dvě fyzičky, sedmadvacetiletá Monika Mervartová a o dva roky starší Julie Krsková. Julie vystudovala Radiační ochranu na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT a obor Odpady a jejich využití na České zemědělské univerzitě. Monika vystudovala obor Fyzika plazmatu na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity v Brně.
Marija Miletić se zamilovala do jádra
20. 7. 2010   Marija Miletić (25) pochází z hlavního města Srbska, Bělehradu. V Praze vystudovala ČVUT, Fakultu jadernou a fyzikálně inženýrskou, konkrétně teorii a techniku jaderných reaktorů. V současnosti pracuje v Ústavu jaderného výzkumu v Řeži u Prahy, v oboru, kde je minimum žen.
Na architektuře budou krásné nové stroje
20. 3. 2009   Fakulta architektury otevírá nový obor Průmyslový design


Česká manažerka pronikla do vysokého managementu Hewlett-Packard

Když máte na starosti globální firmu, je to velká zodpovědnost. A hned tak někdo vám ji nesvěří. Půvabná Senta Čermáková s tím nemá problém. Bydlí v Praze, tým má v Palo Altu, a vůbec jí nevadí, že má někdy konferenci ve 2 ráno. Přes web, samozřejmě.

 

Marketingová ředitelka Hewlett-Packardu se narodila se 31. května 1968. Profesní zkušenosti začala čerpat právě na Vysokém učení technickém, vystudovala totiž kybernetku na elektrotechnické fakultě. Po dokončení vysokoškolského studia nastoupila na svou první pozici jako marketingová specialistka do nově otevřené pobočky společnosti Digital Equipment v Praze, kde kromě klasických podlinek zajišťovala například to, aby společnost pronikla a udržela se českém trhu. Zde také zastávala pozici tiskové mluvčí.

Pak se děly věci: Digital Equipment se spojili se společností Compaq, následně nastala fúze s Hewlett-Packard a Senta měla na starosti samotný průběh slučování. V nově vzniklé společnosti pak ve výběrovém řízení získala pozici marketingové ředitelky.

Senta Čermáková získala job, který jí drtivá většina manažerů může závidět. Pozitivní je ovšem to, že si ji získala jen a jen svými vědomostmi, prací, cílevědomostí a silnou vůlí. Ostatně, když se Hewlett-Packard poprvé pokusil prorazit na českém trhu, byla to ona, kdo se sám přihlásil a řekl: já vím jak na to!

Jejím šéfem byl Angličan a jednalo se o nadnárodní koncern - ne každý má dost vůle na to, aby zdvihnul takovou hozenou rukavici. Senta ji ale zvedla a zatím bojuje dobře. Ostatně důkazem je, že v současnosti má na starosti tiskové oddělení celosvětového ústředí Hewlett-Packard se sídlem v Kalifornii.

I přes časovou náročnost své práce ale ještě stíhá číst knihy, které velmi miluje, cestovat a vychovávat děti. K velkému překvapení stíhá i snít o tom, že se někdy stane someliérkou, čili znalkyní vína!

 

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.