Profily

Lenka Lhotská Olga Štěpánková Daniela Filipiová
Vedoucí oddělení vědy, výzkumu a zahraničních styků Vedoucí skupiny přírodou inspirovaných technologií absolventka ČVUT, bývalá ministryně zdravotnictví
Senta Čermáková Lucia Hladná Klára Štrausová
absolventka ČVUT, mezinárodní marketingová ředitelka Hewlett-Packard absolventka ČVUT, autorka domu pro 21. století absolventka ČVUT
Carly Fiorina Vendula Šafářová Irena Prášilová
generální ředitelka, Hewlett Packard absolventka ČVUT, architektka studia Allied Architects v Šanghaji Absolventka ČVUT, provozní ředitelka MSD IT Global Innovation Center
Novinky

Manažerem roku je absolventka ČVUT
13. 5. 2011   Poprvé po dlouhých 18 letech si cenu Manažera roku přebrala žena, Senta Čermáková, úspěšná manažerka společnosti Hewlett-Packard. Za sebou nechala 71 poražených finalistů z velkých firem jako Metrostav, Dalkia Česká republika, BAEST Machines & Structures, Top Hotels Group a další.
Práce snů v šestadvaceti: Tři frčky a služební Boeing
6. 5. 2011   Poprvé letěl, když mu bylo patnáct a to na kluzáku. Dnes je mu šestadvacet a už pilotuje velké dopravní letadlo. Řeč je o Tomáši Petrmanovi, jednom z nejmladších dopravních pilotů v České republice.
Ukládání jaderného paliva pod taktovkou dvou žen
30. 1. 2011   Elektrárna Dukovany se pyšní evropskou raritou. Na jaderné palivo tam nově dohlížejí dvě fyzičky, sedmadvacetiletá Monika Mervartová a o dva roky starší Julie Krsková. Julie vystudovala Radiační ochranu na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT a obor Odpady a jejich využití na České zemědělské univerzitě. Monika vystudovala obor Fyzika plazmatu na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity v Brně.
Marija Miletić se zamilovala do jádra
20. 7. 2010   Marija Miletić (25) pochází z hlavního města Srbska, Bělehradu. V Praze vystudovala ČVUT, Fakultu jadernou a fyzikálně inženýrskou, konkrétně teorii a techniku jaderných reaktorů. V současnosti pracuje v Ústavu jaderného výzkumu v Řeži u Prahy, v oboru, kde je minimum žen.
Na architektuře budou krásné nové stroje
20. 3. 2009   Fakulta architektury otevírá nový obor Průmyslový design


Aneta Langerová právě vydává nové album, které si začala skládat doma v pokojíčku na spoustě zajímavých gadgetů :-)

Anetino album Jsem je na spadnutí, její Facebook má za tři měsíce 4000 přátel, ale nás zajímají gadgety, které používá, a tak jsme se jí ve volné chvilce, kterých má hrozně málo, zeptali a děkujem, že si udělala čas!

Ahoj Aneto :-) Jaký mobilní telefon používáš a co od něj požaduje? Aby jen z něj šlo volat, SMSkovat, fotit nebo víc?
Používám čerstvou Nokii N97. Má práce není sezení v kanceláři proto plně využívám e-mail a internet na cestách, samozřejmě i sms a telefonátů mám denně taky docela dost. Neustále fotím a točím vše kolem sebe a posílám rovnou na svůj web, takže je pro mě důležitý dobrý foťák a kamera. Potřebuju mít taky po ruce něco, do čeho nahrávám a zapisuju svoje hudební a textové nápady Jinak ocením I jednoduchost, dotykový display a taky velkou pamět. Bez telefonu by mi možná bylo někdy líp, ale nic bych neudělala. :-)

Jaký používáš počítač? Jsi zastánce PC nebo jabka?
Jsem opravdu pevně zakousnutá do jablka a jen tak nepusím.

A co nějaký mp3 přehrávač?
Mým domovem pro hudbu je nečekaně iPod s velkou pamětí. :-)

Na čem komponuješ hudbu?

Mac v kombinaci s ProTools a malým Mboxem je naprosto vyhovující mým potřebám.

Jaké značky kytar používáš?

Mám dvě velmi oblíbené kytary, a to akustiku babičku značky Martin a takzvané TELE značky Fender ve středním věku. :-)

Jaké internetové stránky, kromě svého blogu, samozřejmě :), nejvíce navštěvuješ?
Nejvíc navštěvované jsou stránky Apple, Youtube, Idnes, Wikipedia, Amazon, MySpace, Facebook, pak stránky mých oblíbených umělců, kde sleduju, jestli sem náhodou někdo z nich nepojede koncertovat, jako jsou třeba Radiohead, což vyšlo :-) a tak.

Co hodinky - digi nebo ručičky? :)
Žádné nenosím, kdybych nosila tak čitelné ručičky, ale to zůstane asi minulostí. S hodinkama se špatně hraje na kytaru. :-)

Je něco, ze světa techniky, co jsi nedávno zachytila a co by sis ráda pořídila? Proč?
Byla to právě N97, ale už se stalo.

V loňském roce si maturovala. Přemýšlela si někdy o studiu na vysoké? Pokud ano, tak jaké?
Okrajově jsem na to samozřejmě myslela, ale vždycky mě bavila hudba, takže jsem si to asi tak moc přála až se mi to splnilo. Neumím si představit, že bych měla jiné zaměstnání, nebyla bych šťastným člověkem.

Děkuji mnohokrát za odpovědi a za Tvůj čas, který nám věnuješ, děkuji i za Světlušku. I my tady se věnujeme nevidomým a v našem centru Tereza pro ně dokonce vyvíjíme nejrůznější technické pomůcky, které by jim např. ulehčili práci s počítačem. Pokud bys měla zájem, zde je jen něco málo, co se u nás na ČVUT dělá :)

Není zač děkovat, rádo se stalo :-). Již jsem prolinkla Terezu a jen… je to záslužná činnost, takže spíš já děkuju i za Světlušku :-) Ať se daří.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.