Profily

Lenka Lhotská Olga Štěpánková Daniela Filipiová
Vedoucí oddělení vědy, výzkumu a zahraničních styků Vedoucí skupiny přírodou inspirovaných technologií absolventka ČVUT, bývalá ministryně zdravotnictví
Senta Čermáková Lucia Hladná Klára Štrausová
absolventka ČVUT, mezinárodní marketingová ředitelka Hewlett-Packard absolventka ČVUT, autorka domu pro 21. století absolventka ČVUT
Carly Fiorina Vendula Šafářová Irena Prášilová
generální ředitelka, Hewlett Packard absolventka ČVUT, architektka studia Allied Architects v Šanghaji Absolventka ČVUT, provozní ředitelka MSD IT Global Innovation Center
Novinky

Manažerem roku je absolventka ČVUT
13. 5. 2011   Poprvé po dlouhých 18 letech si cenu Manažera roku přebrala žena, Senta Čermáková, úspěšná manažerka společnosti Hewlett-Packard. Za sebou nechala 71 poražených finalistů z velkých firem jako Metrostav, Dalkia Česká republika, BAEST Machines & Structures, Top Hotels Group a další.
Práce snů v šestadvaceti: Tři frčky a služební Boeing
6. 5. 2011   Poprvé letěl, když mu bylo patnáct a to na kluzáku. Dnes je mu šestadvacet a už pilotuje velké dopravní letadlo. Řeč je o Tomáši Petrmanovi, jednom z nejmladších dopravních pilotů v České republice.
Ukládání jaderného paliva pod taktovkou dvou žen
30. 1. 2011   Elektrárna Dukovany se pyšní evropskou raritou. Na jaderné palivo tam nově dohlížejí dvě fyzičky, sedmadvacetiletá Monika Mervartová a o dva roky starší Julie Krsková. Julie vystudovala Radiační ochranu na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT a obor Odpady a jejich využití na České zemědělské univerzitě. Monika vystudovala obor Fyzika plazmatu na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity v Brně.
Marija Miletić se zamilovala do jádra
20. 7. 2010   Marija Miletić (25) pochází z hlavního města Srbska, Bělehradu. V Praze vystudovala ČVUT, Fakultu jadernou a fyzikálně inženýrskou, konkrétně teorii a techniku jaderných reaktorů. V současnosti pracuje v Ústavu jaderného výzkumu v Řeži u Prahy, v oboru, kde je minimum žen.
Na architektuře budou krásné nové stroje
20. 3. 2009   Fakulta architektury otevírá nový obor Průmyslový design


Absolventka ČVUT úspěšné řídí finance v Unipetrolu

Představujeme ti další úspěšnou ženu, která je absolventkou pražské techniky. Lenka Belingerová dohlíží ve společnosti Unipetrol na finance, především pak na řízení cash flow. Díky své píli také získala v loňském roce cenu Treasurer roku.

Na první pohled je Lenka Belingerová obyčejná vdaná žena s dvěma dětmi, která se ráda věnuje sportu, přesněji lyžování, ježdění na kole a horolezectví. Profesně je to ovšem úspěšná ředitelka pro finanční řízení ve společnosti Unipetrol, kde nese zodpovědnost za cash management, treasury a pojištění. A od České Asociace Treasury získala v loňském roce dokonce ocenění Treasurer roku.

Její kroky začínaly na Fakultě dopravní ČVUT v Praze, kde vystudovala obor Automatizované systémy řízení, dnes Automatizace a informatika. Poté nastoupila do společnosti Chemopetrol, předchůdce Unipetrolu, na post ekonomky a pokračovala jako finanční specialistka. Postupně se stala vedoucí celé sekce řízení cash flow a letos nastoupila na pozici ředitelky pro finanční řízení ve společnosti Unipetrol. Se svým týmem se zabývá především řízení cash flow a zajištěním rizik a nyní řeší například možnost rozšíření zajištění rafinérské marže.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.