Profily

Daniela Filipiová Senta Čermáková Lucia Hladná
absolventka ČVUT, bývalá ministryně zdravotnictví absolventka ČVUT, mezinárodní marketingová ředitelka Hewlett-Packard absolventka ČVUT, autorka domu pro 21. století
Klára Štrausová Carly Fiorina Vendula Šafářová
absolventka ČVUT generální ředitelka, Hewlett Packard absolventka ČVUT, architektka studia Allied Architects v Šanghaji
Irena Prášilová Markéta Pokorná Ľubomíra Balková
Absolventka ČVUT, provozní ředitelka MSD IT Global Innovation Center Absolventka Fakulty stavební ČVUT, doktorát na univerzitě v Hamburku, členka polární vědecké expedice. Teoretická matematička, Odborná asistentka na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT
Novinky

Manažerem roku je absolventka ČVUT
13. 5. 2011   Poprvé po dlouhých 18 letech si cenu Manažera roku přebrala žena, Senta Čermáková, úspěšná manažerka společnosti Hewlett-Packard. Za sebou nechala 71 poražených finalistů z velkých firem jako Metrostav, Dalkia Česká republika, BAEST Machines & Structures, Top Hotels Group a další.
Práce snů v šestadvaceti: Tři frčky a služební Boeing
6. 5. 2011   Poprvé letěl, když mu bylo patnáct a to na kluzáku. Dnes je mu šestadvacet a už pilotuje velké dopravní letadlo. Řeč je o Tomáši Petrmanovi, jednom z nejmladších dopravních pilotů v České republice.
Ukládání jaderného paliva pod taktovkou dvou žen
30. 1. 2011   Elektrárna Dukovany se pyšní evropskou raritou. Na jaderné palivo tam nově dohlížejí dvě fyzičky, sedmadvacetiletá Monika Mervartová a o dva roky starší Julie Krsková. Julie vystudovala Radiační ochranu na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT a obor Odpady a jejich využití na České zemědělské univerzitě. Monika vystudovala obor Fyzika plazmatu na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity v Brně.
Marija Miletić se zamilovala do jádra
20. 7. 2010   Marija Miletić (25) pochází z hlavního města Srbska, Bělehradu. V Praze vystudovala ČVUT, Fakultu jadernou a fyzikálně inženýrskou, konkrétně teorii a techniku jaderných reaktorů. V současnosti pracuje v Ústavu jaderného výzkumu v Řeži u Prahy, v oboru, kde je minimum žen.
Na architektuře budou krásné nové stroje
20. 3. 2009   Fakulta architektury otevírá nový obor Průmyslový design


Cenu Milady Paulové získala děkanka fakulty Stavební

Cenu Milady Paulové pro vědkyni za celoživotní přínos v oblasti stavebního inženýrství a architektury získala prof. Ing. Alena Kohoutková,CSc., FEng., která je zároveň děkankou fakulty Stavební.Cenu převzala z rukou náměstka ministra školstv, mládeže a tělovýchovy prof. Ing. Jaromíra Vebera, CSc.

Nobelovu cenu za mír získala Malalaj Júsufzaiová

Přestože se očekávalo, že letošní Nobelovu cenu za mír získá papež František nebo Edward Snowden, cenu ale vyhrála Malalaj Júsufzaiová - bojovnice za práva žen na vzdělání a Kailáš Satjárthí, který přispěl k rozvoji důležitých mezinárodních úmluv o právech dítěte.

Fieldsovu medaili letos poprvé získala žena.

"Nobelova cena" za matematiku. Tak se přezdívá prestižní Fieldsovu medaili, kterou získala teprve 37letá Marjam Mírzácháníová. Společně s dalšími třemi kolegy jí byla medaile předána ve středu na mezinárodním matematickém kongresu v Soulu.

Mirka Čejková

Vystudovala VŠCHT a postgraduál na ČVUT, kde také učila. V letech 1999 až 2009 působila jako novinářka a moderátorka v České televizi, na Nově i na Primě. V té době založila firmu, která se věnovala mediálním tréninkům. Koučink vystudovala na Coaching Development v Londýně. Její oblíbenou oblastní jsou komunikační strategie a transformace myšlenkových stereotypů. Se svými třemi dětmi žije v Praze.

Inspirace pro budoucí vysokoškoláky.

Přemýšleli jste, co byste jednou chtěli dělat? Nevíte? Nechte se inspirovat českými vědci, kteří změnili svět. Společnosti český Google a Scio nám představili projekt: „ Po stopách vědy,“ ve kterém uvádí tři krátké filmy, prezentující významné české vědce, které si vybrala veřejnost. Jejich cílem je nadchnout mladou generaci při volbě budoucího povolání.

Ivana Lomová to vidí realisticky

Ivana Lomová je uznávaná česká výtvarnice, která se věnuje především realistickým malbám, dále ilustrátorka a scenáristka. Její výstavy jsou ale vidět jen zřídka, namalovat jeden obraz detailní realistickou technikou totiž trvá i několik týdnů.

Absolventka ČVUT úspěšné řídí finance v Unipetrolu

Představujeme ti další úspěšnou ženu, která je absolventkou pražské techniky. Lenka Belingerová dohlíží ve společnosti Unipetrol na finance, především pak na řízení cash flow. Díky své píli také získala v loňském roce cenu Treasurer roku.
Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.