Ďábelsky chytrá a andělsky krásná studentka ČVUT ve finále Miss Academia

Miss Academia 2011 zná už svou TOP desítku. Do finále 29. března postoupila i Aneta Dvořáková z Velvar, studentka Fakulty architektury na ČVUT. V krátkém rozhovoru prozradila něco víc o sobě. Svoje sympatie můžeš Anetě vyjádřit i ty, hlasuj na stránkách Miss Academia.

Aneto, prozradíš nám něco o sobě?

Jelikož jsem se narodila ve znamení vah, jsem nerozhodná, přemýšlivá, mám ráda estetiku a pořádek. Je mi 21 let. Vystudovala jsem osmileté Gymnázium v Kralupech nad Vltavou, nyní studuji Fakultu architektury na Českém vysokém učení technickém. Ráda sportuji, baví mě badminton, beachvolejbal, florbal. Ráda cestuji, navštívila jsem třeba Toronto, Tokio, v létě jsem pracovala jako au pair v Londýně, letos odlétám dělat plavčíka do USA.

Kde jsi se dozvěděla o soutěži a co tě vedlo k tomu se do ní přihlásit?

Od kamarádky, která se této soutěže zúčastnila vloni. Člověku se na sobě lépe pracuje, když má motivaci. Možná proto.

Toužila jsi někdy tajně zúčastnit se takovéto soutěže?

Myslím, že každá dívka po tom někdy toužila. Některá více, některá méně, některá to nepřizná. Vyzkoušet se má vše, je to hezký pocit. Jinak toto ale není moje první soutěž.

Studuješ poměrně náročný obor - architekturu na ČVUT, takže tvoje životní ambice asi není být modelkou. Nebo se mýlím?

Já se popravdě vůbec necítím jako kariéristka. Ambice mám jinde. Momentálně bych za velký úspěch považovala samotné dostudování tohoto oboru. Ale myslím, že být úspěšnou architektkou by nebylo špatné. Nicméně velice by se mi líbila i práce moderátorky.

Čeho bys ve svém oboru chtěla dosáhnout?

Pokud zvládnu dostudovat ČVUT, budu šťastná. Když bych si mohla vybrat zaměření, velice ráda bych navrhovala rodinné domy, byty, interiéry a zahrady. Ráda bych měla svůj vlastní ateliér. Ale vše musí přijít postupně a pak je i větší zodpovědnost.

Kdybys titul Miss Academia ČR 2011 získala, myslíš, že by to nějak zásadně změnilo tvůj život? Nechala bys třeba studia, kdyby přišly nějaké zahraniční nabídky?

Myslím že miss není modelka, tudíž nic takového nehrozí. Má odpověď by zněla: nezanechala, ale člověk nikdy nemá říkat nikdy. Na druhou stranu cestování je úžasné, takže každé příležitosti by se mělo využít.

Co je první cenou v této soutěži?

Popravdě ani nevím, minimálně titul nej studentka roku 2011?

Podle názvu soutěže je zřejmé, že se nejedná jen o krásu, ale i o to, co má dotyčná v hlavě. Manažer projektu Marek Klos se o tobě vyjádřil, že jsi andělsky krásná a po čertech chytré děvče. Co ty na to?

Červenám se.

Jsi si vědoma toho, že hezká a chytrá žena to nemá vůbec snadné a kvalitní mužský protějšek hledá někdy o to hůř? Máš přítele? Nežárlí na tebe?

Přítel nežárlí. Zajímalo by mě, zda to jeho mužské ego nedovolí přiznat, nebo je vážně tak rozumný. Já jsem bohužel žárlivá velice. Myslím, že atraktivní žena to má u mužů jednoduché. Chytrá ne. Vím, že nalézt kvalitní protějšek je obtížné. Myslím, že to je a do budoucna to bude jeden z největších problémů. Nyní mám ale dojem, že můj přítel je téměř dokonalý, takže jsem optimisticky naladěna.

Když už jsme u soukromí, jaké máš představy o svém životě? Co nejdéle studovat, cestovat, navrhovat domy a nebo klasický model - být maminkou a mít dům plný dětí?

Moje představy se liší od životního stylu těchto let. Nelíbí se mi představa užívat si a chtít být těhotná ve třiceti až pětatřiceti letech. Chtěla bych dostudovat, a například v osmadvaceti letech se usadit, zabydlet, mít dvě až tři děti. Samozřejmě se chci vdát, a to jen jednou. Naši mají velice harmonický vztah, takže to je má životní ambice.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.