Lucia Fedorová: stáž v Googlu byla super zkušenost

Lucia (23) studuje magisterský obor Výpočetní technika na Fakultě elektrotechnické ČVUT. Je zkušený matador v projektech zaměřených na střední školy. Při road show Sedm statečných jsi ji mohla potkat na své škole, možná byla dokonce tvojí mentorkou a představovala ti, jak to funguje na ČVUT

Jaká vlastně byla tvoje cesta do Googlu?

Zaprvé si myslím, že jsem měla fakt štěstí, protože jsem se tam dostala. Tak jsem si splnila svůj sen – pracovat v Googlu. Prostě jsem zkusila zareagovat na jejich nabídku trainee programů a stáží a poslala jim svůj životopis. Google je mezinárodní firma mega rozměrů. Já jsem se dostala do pobočky ve švýcarském Curychu. Proces výběru chvíli trval. Musela jsem projít řadou technických rozhovorů z mého oboru – takže z výpočetní techniky. A pak bylo třeba zařídit i administrativní věci kolem.

 

Na čem jsi v Googlu dělala ty?

Vy, co používáte gmail, určitě víte! Podílela jsem se na vývoji aplikace Google Calendar. Osobně si myslím, že je to parádní vychytávka. Konkrétně jsem pod vedením svého mentora naprogramovala funkci, co umožňuje automatické odmítnutí kalendářních pozvánek. Stáž v Googlu je super přínos do budoucna. Zároveň to ale byla ohromná zábava a odpovědnost. Protože to není jen pár měsíců, co ti vytuní životopis. Žádný stážista nedělá podřadnou práci, není to tak, že by tě k ničemu nepustili. Dokonce jsme mohli využívat skoro ty samý výhody, jako stálí zaměstnanci.

 

V Curychu jsi měla být původně čtyři měsíce. Co se stalo, že jsi tam zůstala delší dobu?

Prodloužili mi stáž na celý půlrok. Moc ráda bych tam zůstala i na full-time práci, ale nejdřív chci dokončit ČVUT.

 

Co sis v Googlu užívala na maximum?

Rozhodně lidi kolem sebe. Jsou tam desítky různých národností. Plno nadaných, milých a šikovných... Je to hodně motivující prostředí.

 

A co říkáš na pracovní prostředí Googlu?

Je parádně uvolněný. Kromě pracovních prostor tam najdeš řadu místností na relax a ty jsou neskutečně vyladěný. Byla jsem nadšená ze všech těch playing rooms, kde se můžeš vyblbnout při ping-pongu, kulečníku i stolním fotbálku. Nebo se zajít odreagovat na masážní lehátko u obřích akvárek, zajít si na kafe na střešní terasu s výhledem na město. A naprosto bombózní je skluzavka vedená z prvního patra do jídelny.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.