Holčičí mozky na ČVUT jsou in!

To, že je o holky na technikách velký zájem, dokazuje další škola. Fakulta elektrotechnická ČVUT chce pomoct zlomit klišé, že IT není pro holky a nabízí stipendium 50.000,-Kč třem nejlepším studentkám, které nastoupí v roce 2011 do prváku na obor Otevřená informatika.

Napadlo tě, že bys šla studovat počítačové, případně softwarové systémy nebo třeba informatiku a počítačové vědy? To jsou všechno obory, které nabízí Otevřená informatika na Fakultě elektrotechnické ČVUT. Jestli si si někdy s touto myšlenkou pohrávala, tak pro tebe máme další argument, proč to zkusit. Ze studentek, které nastoupí v roce 2011, budou hned tři dostávat od prvního ročníku speciální stipendium, a to pěkně 5.000 korun každý měsíc, dohromady to tedy vyjde na 50.000, a to už je pořádná sumička:).

A co pro to musíš udělat? Stačí si jen podat přihlášku a doložit k tomu, jaký jsi dosáhla výsledek ve SCIO testech z matiky. To bude totiž jediné výběrové kritérium.

Stipendium je plánované jako předstupeň toho standardního prospěchového, na které má nárok každý hodně dobrý student ČVUT. Fakulta elektrotechnická chce víc holek, a tak přišla s takovým vstřícným gestem. Docela praktické, co ty na to? Kdo ti v dnešní době pomůže hradit finanční náklady, které jsou se studiem na univerzitě spojené?

Víc o programu Otevřená informatika, předmětech, které tam můžeš studovat a další zajímavosti najdeš na jejich webových stránkách….http://oi.fel.cvut.cz/. Nenech se odradit tím, že přece techniku a IT studují jenom kluci, dokaž všem, že na to máš i ty a dělej, co tě baví!

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.