Přes sto špičkových odborníků obsadí nový vědecko-technický park ČVUT

Tento týden proběhlo slavnostní položení základního kamene podobně sofistikované instituce jako je Národní divadlo☺. Pod taktovkou 150 profíků se budou rozvíjet jen a pouze kvalitní nápady! Ovšem půjde o umění z oblasti aut, motorů a převodovek…

V Roztokách u Prahy začíná růst hi-tech komplex – vědeckotechnický park s podnikatelským inkubátorem a centrem pro transfer technologií. Projekt bude stát skoro půl miliardy korun a vytvoří super unikátní prostředí pro spolupráci ČVUT (hlavně Fakulty strojní) a firem z oblasti automobilového průmyslu.

To potvrzují i slova mluvčího agentury CzechInvest Jiřího Sochora: „Nové středisko výzkumu a vývoje nabídne své služby nadějným i zavedeným firmám, především z oblasti automobilového průmyslu, ale také výzkumníkům a vývojářům z Fakulty strojní ČVUT.“

„Hlavním úkolem právě vznikajícího vědecko-technického parku bude poskytnout partnerům unikátní prostředí pro rozvoj jejich nápadů a také dostatečných kapacit pro zavádění a experimentování při výzkumu a vývoji,“ uvedl hlavní manažer projektu Hugo Jandl.

V novém vědecko-technickém parku se budou zaměřovat jmenovitě na výzkum a vývoj spalovacích motorů, motorů s alternativními pohony a konstrukcí převodovek.

A věříme, že se ČVUT ve spolupráci s komerční sférou bude dařit. takovým prvním příslibem je ČVUTí formule, která spatřila světlo světa v roce 2009 a vyhrála dokonce několik českých i zahraničních ocenění.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.