„Studentky technických univerzit mají u Bosche zelenou“

Firma Bosch dlouhodobě spolupracuje se studenty a letos podporuje hlavně holčičí osazenstvo univerzit včetně ČVUT. V rámci genderové politiky firma rozjíždí projekty na podporu žen, které pracují v odborně zaměřených společnostech, a možnosti růstu jejich kariéry vs. rodiny. Zapoj se i ty. Navrhni, jak zlepšit postavení žen na trhu práce. A vyhraj super relaxační víkendovku v lázních!

Firma Bosch v tomhle roce organizuje vytuněný akce, do kterých se aktivně zapojují holky i ženy. I když právě ve firmách z technických oblastí jsou v drtivé převaze muži, Bosch nezapomíná na dámskou menšinu a otvírá problematiku spojenou s postavením žen ve firmě, na managerských postech, skloubení kariéry a rodiny a podobná témata.

Cool příležitost nabídlo studentkám univerzit setkání v pohodovým duchu se ženami ze společnosti Bosch během „Dne žen u firmy Bosch“. Poznaly tak, jak funguje mezinárodní společnost a jednotlivá odborná oddělení z dámského pohledu. Dozvěděly se o jejich pracovních zkušenostech, možnostech uplatnění a společně prodiskutovaly otázky spojené s kariérou a rodinou.

Akci Den žen okomentovala několika slovy i Lucie Trnková (studentka JČU, Pedagogická fakulta). Na otázku, co vás nejvíce zaujalo, odpověděla: “Představení jednotlivých oddělení z pozice žen, zvláště oddělení nákupu, logistiky. Přátelské prostředí a celé setkání vůbec. Výborná příležitost poznat zázemí a chod velké mezinárodní společnosti, jako je právě Bosch.“

Další částí projektu je soutěž „Studentky technických univerzit mají u Bosche zelenou“. Do tý se jako studentka můžeš zapojit i s kámoškou a vymyslet nějaký hustě neotřelý řešení aktuálních genderových témat, jako třeba:

  • zlepšení postavení žen v mezinárodní firmě
  • co je pro ženy dùležité při výběru nového zaměstnání/zaměstnavatele
  • motivace žen pracovat na vedoucích pozicích
  • zlepšení podmínek pro pracující maminky, ale i maminky na rodičovské dovolené
  • zatraktivnění technických pozic pro absolventky VŠ
  • jakékoliv jiné téma týkající se žen v práci

 

Všechny zajímavé nápady dostanou cenu! Jestli se tvůj projekt dostane mezi nejlepší, budeš mít dokonce možnost podílet se na jeho realizaci. Za vítězný projekt získáš víkend plný hýčkání v českých lázních. Všechny detaily najdeš zde.

Dotazy a připomínky pište na ilona.prausova@cvut.cz.